
Дати клятву Гіппократа, щоб присвятити все своє життя допомозі іншим людям - це, мабуть, одне з найбільш серйозних рішень. Чудово, якщо ще в школі підліток твердо вирішує, що хоче вчитися на лікаря. Починається напружена підготовка до ЗНО з хімії та біології, пошуки цікавих енциклопедій по анатомії, і, звичайно ж, огляд списку "кращі медичні університети України", куди хотілося б вступити.
НМУ ім. О.О. Богомольця за всю історію існування встиг зарекомендувати себе як прогресивний центр медичної освіти. У його становленні брали участь відомі професори, такі як: М. Пирогов, М. Козлов, Ю. Шимановський, М. Скліфосовський, М. Волкович. Створений в 1840-му році медичний факультет Київського університету, зміг вирости до Національного медичного університету, який увійшов у Велику Хартію європейських університетів! З девізом «Честь, милосердя, слава» йдуть по життю всі викладачі та випускники цього навчального закладу.
Факультети медуніверситету Богомольця
На базі навчального закладу сьогодні працює:
- 4 медичних факультета;
- фармацевтичний факультет;
- стоматологічний факультет;
- медико-психологічний факультет;
- факультет підготовки лікарів для Збройних сил України;
- факультет підготовки іноземних студентів.
Найпершим був створений «Медичний факультет №1 на базі Київського університету. Трохи пізніше, вже в 1920-му році, медичний факультет об'єднали з Жіночим медичним інститутом. Так був створений Київський медичний інститут, який є одним з перших медичних інститутів на території України. На сьогоднішній день на «Медичному факультеті №1» функціонує 16 кафедр, серед яких: кафедра акушерства і гінекології, кафедра інфекційних хвороб, кафедра неврології, кафедра нейрохірургії, кафедра анатомії людини і т.д.
«Медичний факультет №2» був створений набагато пізніше і на сьогоднішній день «Медичний факультет №2» налічує 12 кафедр: кафедру біоорганічної і біологічної хімії, кафедру офтальмології, кафедру отоларингології, кафедру урології, кафедру дерматології і венерології і т.д.
Нині «Медичний факультет №3» займається проблемами педіатрії, дитячої хірургії, дитячих інфекційних хвороб, ембріології. У сфері наукових інтересів також: анестезіологія, пульмонологія, онкологія.
«Медичний факультет №4» успішно розвиває напрямки гінекології та екології, епідеміології, мікробіології, імунології, вірусології, соціальної медицини.
Щоб вчитися на фармацевта або стоматолога, вступають на «Фармацевтичний», «Стоматологічний» і «Медико-психологічний» факультети, які є вузькопрофільними і надають підготовку студентів за цими, чітко заданим, напрямками.
Міжнародні зв'язки Національного медичного університету
Де проявляти себе студенту, якщо не на міжнародних конкурсах, конференціях, олімпіадах? Крім того, розвиток науки і медицини характеризується інтенсивним темпом, тому висококваліфікований лікар не тільки горить своєю справою, а й цікавиться зарубіжними досягненнями, стежить за дослідженнями. Саме таких фахівців потребує сучасна медична наука.
У Національний медичному університеті ще на початку 2000-х років, вперше запустили ряд міжнародних проектів, які продовжують існувати і розвиватися до сьогодні. НМУ був першим медичним закладом освіти, який став партнером програми «Erasmus Mundus». Це дало можливість обмінюватися досвідом між студентами і викладачами з різних країн та університетів.
Із 2004-го року в університеті почали викладання англійською мовою, що дало можливість вчитися в НМУ студентам із різних країн. На сьогодні навчальний заклад співпрацює з Британською Радою, а в установі навчаються студенти з Австрії, Польщі, Ірану, Лівії, і навіть студенти з США. Також на базі НМУ працює центр польсько-українського співробітництва.
Співпрацює Національний медичний не тільки з Польщею, але і зі Швецією. Ще з 2006-го року у навчального закладу налагоджені контакти з Каролинским інститутом. Українські студенти і молоді вчені їздять до Швеції, а шведські - в Україну, для того щоб обмінятися досвідом, організувати новий проект, провести дослідження.
В університеті працює Рада молодих вчених, члени якої більш глибоко занурені в питання медичної науки. Постійна участь у конференціях як Всеукраїнського, так і міжнародного рівнів, дають можливість завести корисні знайомства і обмінятися досвідом.
Умови навчання та проживання
Мабуть, цей пункт потрібно почати з огляду умов проживання. Як і у всіх університетах великих міст, в абітурієнтів НМУ ім. О.О. Богомольця виникають проблеми з поселенням в гуртожиток. Мабуть, це один з найбільших мінусів. Оскільки в навчальний заклад приїжджають студенти не тільки з України, а й з інших країн, то виникають серйозні проблеми з поселенням ‒ місць не вистачає. Право на першочергове заселення мають студенти з пільгами. Потім ‒ студенти з інших країн. І тільки потім ‒ всі інші. Ні, не потрібно думати, що заселитися нереально! Важливо своєчасно написати заяву і стати в чергу. Адже нерідко студенти згадують, що їм потрібно місце в гуртожитку вже в кінці серпня. Для таких учнів місце, звичайно ж, знайдеться вже навряд чи.
Варто відзначити, що ремонт в гуртожитках робиться вчасно. Безумовно, не треба розраховувати на першокласні умови класу «Люкс», але абсолютно всі системи завжди знаходяться в справному стані (сантехніка, каналізація, опалення, душові кабіни, кухні). Незважаючи на це, багато студентів все одно вважають за краще знімати житло неподалік від університету. Безумовно, так комфортніше, але дорожче. Але якщо є така можливість, то чому б нею не скористатися?
Бібліотека університету має близько 900 000 наукових посібників, якими студенти можуть скористатися в освітніх цілях! Тут також є кілька облаштованих комп'ютерних залів, де можна спокійно попрацювати у вільний від навчання час.
Національний медичний університет налічує понад 50 клінічних кафедр, які розташовані на більш, ніж 130 клінічних баз по всьому місту. Щорічно тут роблять близько 70 тисяч операцій.
Безумовно, якщо ви вирішили вступати до медичного університету, не розраховуйте на те, що за час навчання ви не витратите ні копійки! Звичайно ж, доведеться купувати якісь підручники, необхідно буде витратитися на роздруківки, принтер, а також включити в список щомісячних витрат стаціонарний інтернет. Про це читайте в нашій статті. Але й безкоштовних можливостей в НУМ ім. Богомольця більш ніж достатньо, для того щоб вчитися повноцінно, відповідально, реалізовуючи свої ідеї та весь потенціал майбутнього лікаря!
Правила прийому документів до Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця
Вступити до Національного медичного університету ‒ завдання не з легких. Конкурс на одне бюджетне місце завжди надзвичайно серйозний. Навіть для того щоб вступити в медуніверситет на контракт, необхідно скласти ЗНО на бали вище середнього (165-175 балів за один сертифікат).
Пакет документів, необхідних для вступу, стандартний. Для того щоб вас зарахували до навчального закладу, необхідно підготувати:
- паспорт або айді-карту;
- заяву для вступу (приклад надають у приймальній комісії);
- атестат і додаток до атестату / диплому про закінчення середнього спеціального навчального закладу (школа, коледж);
- сертифікати ЗНО з потрібними для конкретної спеціальності предметами (з переліком потрібних предметів можна ознайомитися на сайті НМУ);
- пільги, цільові направлення (при їх наявності у абітурієнта);
- фотографії в кількості 4 шт. (розмір 3х4 см);
- для військовозобов'язаних громадян ‒ військовий квиток.
Варто додати, що для вступу в НМУ на факультет підготовки лікарів для Збройних сил України, необхідно також додати в перелік обов'язкових документів:
- результати військово-лікарської комісії;
- характеристику з нинішнього місця роботи або навчання;
- власну автобіографію.
Подати документи на цей факультет в електронній формі неможливо. Необхідна тільки особиста присутність.
Бути лікарем ‒ благородно, альтруїстично, престижно, але й означає віддавати щодня частинку своєї душі людям, брати на себе надзвичайну відповідальність. Медуніверситет Богомольця вимагає від студентів багато сил та енергії, але наполеглива праця дозволить врешті отримати медичну освіту.