Особливості нового навчального року 2024/2025

24.07.2024

Статті автора: 148

Особливості нового навчального року 2024/2025

Наступний навчальний рік, як і попередні, буде адаптований до поточної безпекової ситуації в України та відрізнятиметься в певних регіонах. Яка буде структура навчання, коли дітям необхідно йти до школи й коли закінчується навчальний рік в Україні – далі в матеріалі.

Тривалість і структура навчального року 2024/2025

МОН рекомендувало раніше розпочати навчальний рік в Україні. Школам було запропоновано запросити учнів до школи вже із середини серпня. На це погодилися лише Львів, Ужгород, Івано-Франківськ. Інші громади здебільшого відмовилися від цього, щоб ретельніше підготувати освітні заклади до приймання вихованців. Тому початок нового навчального року визначено на 2 вересня 2024 року. Діти будуть навчатися до 30 червня 2025 року.

Важливим також є перегляд тривалості шкільних канікул і семестрів. Учні мають відпочивати на канікулах упродовж навчального року не менше 30 днів. Перші канікули цьогоріч заплановані на кінець жовтня – початок листопада. Взимку школярі відпочиватимуть із кінця грудня до середини січня. Весняні канікули мають розпочатися наприкінці березня і триватимуть до середини квітня. Літні канікули розпочнуться після завершення навчання, тобто з 30 травня.

Чи буде дистанційне навчання у 2024–2025 році?

Міністерство освіти та науки України рекомендує і далі застосовувати змішаний формат роботи, щоб учні мали змогу навчатися очно і дистанційно. Школярі зможуть відвідувати навчальні заклади в тих регіонах, де це можливо. У таких установах має бути облаштоване укриття, щоб діти мали змогу перебувати в безпечному місці під час повітряної тривоги. А в громадах, де безпекова ситуація складніша, діти будуть навчатися онлайн.

Навчальний рік 2024–2025: рекомендації МОН щодо організації освітнього процесу

МОН розробило вимоги до укриттів навчальних закладів:

  1. Укриття має бути облаштовано у такий спосіб, щоб учні й учителі мали змогу перебувати в ньому до 48 годин.
  2. У ньому мають бути місця для відпочинку й достатня кількість стільців.
  3. В укритті мають бути бутлі питної води та технічна вода.
  4. Необхідне також резервне штучне освітлення, контейнери для зберігання харчових продуктів, засоби зв’язку (телефони, радіоприймачі), вогнегасник й інші засоби пожежогасіння, лопати, ломи.
  5. В укритті має бути аптечка з необхідними медикаментами для надання невідкладної допомоги.

У населених пунктах, де не всі школи мають укриття, навчання може бути організоване позмінно, щоб усі діти мали змогу відвідувати навчальний заклад.

Освітяни з міністерства радять у теплі пори роки навчатися щосуботи. Тилові регіони закликають до очного навчання, з урахуванням безпеки учнів і персоналу шкіл. Прифронтові громади, у яких є ризик артилерійського обстрілу, просять проводити уроки в укриттях.

Закладам професійно-технічної та професійної освіти МОН рекомендує виключно аудиторний формат навчання за наявності облаштованих укриттів. Також пропонують організувати позмінний графік занять, якщо кількість місць в укриттях є недостатньою.

Новий навчальний рік в Україні: зміни

Цьогоріч учителі будуть вдосконалювати своє вміння ефективно використовувати цифрові технології й інтегрувати їх у навчання. З’являться спеціальні інтерактивні застосунки до підручників. Вони будуть містити мультимедійний контент і дадуть змогу зробити уроки ще більш інтерактивними та цікавими. Поки такі нововведення стосуватимуться лише кількох підручників 7 і 11 класів, але далі планується розроблення і для інших школярів. Також учні 7 і 11 класів уже із цього року будуть навчатися за новими підручниками, зокрема, буде нова версія Історії України для старшокласників.

Міністерство цифрової трансформації запустило пілотний проєкт «Мрія». Це державний освітній застосунок, створений для учнів, батьків та вчителів. Першими почнуть тестувати «Мрію» 40 шкіл із шести регіонів України та Києва. Вони перевірять роботу застосунку та дадуть відгук для його вдосконалення перед широким впровадженням.

Також у 2024 році планують:

  • Збільшити кількість інклюзивних класів;
  • Далі вдосконалювати шкільне харчування і модернізувати харчоблоки;
  • Збільшити кількість облаштованих укриттів;
  • Інтегрувати штучний інтелект у навчання, щоби розвантажити вчителів і допомогти їм у створенні презентацій та інших освітніх матеріалів;
  • Розробити спрощену програму для зарахування оцінок школярів, які перебувають в інших країнах;
  • Оновити програму дисципліни «Захист України»: учителі будуть вчитися застосуванню дронів, у школи закуповуватимуться спрощені моделі, щоб учні також могли керувати безпілотником.

Заплановані на 2024–2025 навчальний рік реформи в освіті відображають рішучість та прагнення зробити навчання таким, яке відповідає сучасним стандартам. У цьому процесі важлива роль вчителя, який має бути відкритим до змін та модернізації застарілих підходів.

Якщо ви хочете знайти репетитора для своєї дитини, який розробляє цікаві уроки з урахуванням індивідуальних потреб учня, варто зайти на сайт BUKI. На порталі можна побачити відгуки учнів про викладача, ознайомитися з важливою інформацією про освіту й досвід спеціаліста. На сайті можна знайти репетитора з будь-якої дисципліни зі зручним форматом занять та за прийнятною вартістю.

Сподобалась стаття? Оцініть

4.33

На основі відгуків 9 користувачів

Автор Олена Б.

У 2019 році закінчила магістратуру філологічного факультету Донецького Національного Університету імені Василя Стуса. Співпрацювала з міжнародними компаніями, пишу інформаційні статті

Статті автора: 148

Підібрати репетитора

Часті запитання про навчальний рік 2024/2025

Коли почнеться навчальний рік 2024/2025 в Україні?

Навчальний рік 2024/2025 в Україні розпочнеться 2 вересня 2024 року і триватиме до 30 червня 2025 року. Дізнайтеся більше на BUKI

Чи буде дистанційне навчання у 2024/2025 році?

Так, Міністерство освіти та науки України рекомендує застосовувати змішаний формат навчання, який включає як очне, так і дистанційне навчання. Дізнайтеся більше на BUKI

Які нововведення будуть у навчальному році 2024/2025?

У новому навчальному році вчителі вдосконалюватимуть свої цифрові навички, інтегруватимуть технології в навчальний процес, з'являться інтерактивні застосунки до підручників. Дізнайтеся більше на BUKI

Схожі статті

BUKI

Платформа, що об’єднує репетиторів та учнів

Створити профіль репетитора

Експертні статті від репетиторів