Як вивчити іспанську мову?

Як вивчити іспанську мову?
Вивчення іноземних мов

Зміст статті

 1. Чи можна вивчити іспанську самостійно?
 2. Як вивчити іспанську самостійно - перші кроки
 3. Скільки букв у іспанській абетці?
 4. Правила читання іспанскої мови
 5. Чи складна іспанська граматика?
 6. 3 аргументи на користь вивчення іспанської мови 

Іспанська мова - одна з найпопулярніших для вивчення мов світу. Нею спілкуються більше 7,5% населення планети за даними станом на 2018 р.

Варто вивчити іспанську, тому що тоді вас зрозуміють не лише в Іспанії, але й у Мексиці, Аргентині, Колумбії, Коста-Ріці, Кубі, Еквадорі, Венесуелі, Чілі, Домініканській Республіці, Марокко. Іспанську вже визнано другою мовою міжнародного спілкування. 

Тому зростає кількість зацікавлених швидко вивчити іспанську мову. Самостійно вдома ви можете зробити перші кроки для знайомства з мовою, проте для реальних результатів краще звернутися до репетитора з іспанської. 

 

Чи можна вивчити іспанську самостійно?

Самостійне вивчення іспанської пройде легко, якщо ви перебуваєте в мовному середовищі і вам достатньо знати мінімум для побутового спілкування.

Якщо попереднього досвіду вивчення іноземних мов немає, то краще звернутися до репетитора, інакше вивчення навіть базової іспанської затягнеться на кілька років.

Для подорожей можна самостійно вивчити кілька десятків фраз і виразів, але для повноцінного усного та письмового спілкування необхідно знати граматику, розвивати лексичний запас і регулярно практикуватися.

 

З чого почати, щоб вивчити іспанську самостійно:

 1. Вивчити і практикувати правила читання.
 2. Вивчити всі займенники.
 3. Розібрати мінімум 3 часові форми, необхідні для спілкування: Presente de Indicativo, Pretérito Indefinido, Pretérito Imperfecto de Indicativo.
 4. Розібрати як будувати питальні та заперечні речення.
 5. Вивчити дієслова, які використовуються найчастіше: бути, існувати, говорити, допомагати, робити, стояти і т.д.
 6. Завести словник і сформувати списки необхідних слів за темами, наприклад, сім'я, будинок, покупки і т.д.

Далі вже можна розширювати словниковий запас, розбиратися в інших часових формах, вчитися писати листи або твори, пробувати практикувати іспанську з носієм мови онлайн і вчити іспанську за фільмами.

Практику з носієм іспанського краще починати вже після отримання базових знань. Кращий результат можна отримати, якщо почати вивчати іспанську з репетитором, а пізніше вже практикувати вимову і сприйняття мови з носієм мови.

 

Скільки букв у іспанскому алфавіті?

Іспанська алфавіт має 27 літер: п'ять голосних і двадцять дві приголосних літери. Алфавіт іспанською перекладається як abecedario або аlfabeto.

Іспанська абетка - це модифікація латинського алфавіту. Багато букв та звуків схожі на ті, що ми бачимо в англійській або нашій рідній мові, тому не доведеться довго думати як вивчити іспанську алфавіт. На вимовою потрібно буде більше зусиль, якщо є мета одразу звучати як носій мови, але в цілому в мові немає складних звуків як, наприклад, у французькій.

алфавіт испанської мови

Істотною відмінністю іспанського алфавіту від інших латинських мов є наявність у ньому букви, що передає м'який звук Ñ [енье], наприклад, як в російській слові "коньяк" м'яка [н'].

Букви іспанського алфавіту легко запам'ятати, але краще робити це одразу на практиці, наприклад, виконуючи нескладні вправи на читання. Іспанська мова мелодійна і не містить багато незвичних для слов'янських мов фонетичних одиниць.

 

Правила читання іспанською мовою

Для вивчення мови не обов'язково пам'ятати скільки букв в іспанському алфавіті, але важливо одразу запам'ятати важливі правила читання:

 • як ставити наголоси в іспанських словах;
 • що таке диграфи і як вони читаються;
 • особливості вимови деяких букв.

Як ставити наголос в іспанських словах

Наголос в іспанській мові в основному падає на:

 • останній склад, якщо слово закінчується на приголосний: hablar [аблáр] - говорити;
 • передостанній склад, якщо слово закінчується на голосний: padre [пáдре] - батько або якщо слово закінчується на «n» і «s»;
 • в словах-винятках є графічний знак наголосу. Якщо в слові є буква á, é, í, ó, ú, (із графічним знаком), то вона і буде під наголосом.

Диграфи іспанської мови

Диграфи - це поєднання двох букв, яке передає певний звук. В іспанській мові існує 5 диграфів:

 • "Ll" - передає м'який звук [й'] як в словах "Ямайка" або "Юлія". Наприклад me llamo (мене звати) читається як [ме йамо].
 • "Ch" - завжди читається як українська [ч].
 • "Rr" - читається як подвійний звук [р].
 • "Qu" - перед «e», «i» передає приголосний [к]. Отже, "que" читається як [ке] і "qui" читається як [кі]. Наприклад, quedar [кедар] - залишати.
 • "Gu" - перед «e», «i» передає приголосний [г]. Наприклад, guerra [Геррі] - війна. Але, в "gü" буде читатися звук [u]. Наприклад, аrgüir [аргуір] - стверджувати.

Деякі правила читання іспанської мови

Важливо одразу запам'ятати, що всі голосні в іспанській вимовляються чітко навіть у ненаголошеній позиції. Не можна як в українській при вимові міняти [о] на [а] чи [е] на [и]. 

 • Буква H (h) ніколи не читається в словах. Наприклад, слово hombre (чоловік) читається як [омбре].
 • Буква С (с) читається як [к] перед "а", "о", "u". Після е, i читається як міжзубний з [θ].
 • Буква G (g) читається як твердий глухий [х] перед "e" і "i". В інших випадках читається як як твердий і дзвінкий [г].
 • Буква J (j) завжди читається як глухий [х].
 • Буква L в іспанській завжди читається набагато м'якше, ніж в слов'янських мовах.
 • Буква Q (q) читається тільки в диграфі "qu".
 • Буква T (t) у всіх позиціях передає виключно тверде [т].
 • Буква V (v) читається як [б] на початку слова і після приголосних звуків "m", "n". В інших ситуаціях читається як щось середнє між [в] і [б].
 • Буква X (х) завжди читається як [кс].
 • Буква Y (у) може читатися як звук [і] або ж як [й] в різних словах.
 • Буква Z (z) передає міжзубний звук [θ].

Часто говорять, що іспанська - легка мова. Можливо в порівнянні з мовами, які мають більш складну фонетичну систему, це і так, але вивчення іспанської також вимагає багато практики. Для того, щоб звикнути до мови та вимови, можна одразу почати дивитися ресурси і канали іспанською мовою. Наприклад,

 Як вивчити іспанську мову?

Чи складна граматика іспанської мови?

Репетитори іспанської часто говорять, що логіка викладу думки в іспанській багато в чому звична для носіїв слов'янських мов. У переважній більшості немає необхідності запам'ятовувати чіткий порядок слів або усталені вирази як в англійській.

З іншого боку іспанська мова - це флективна мова. Дієслова мають різні закінчення в залежності від особи, числа, часу і способу. Такі особливості потрібно завчати та вживати правильно, інакше вашу мову не зрозуміють.

Основи іспанської граматики можна вивчити самостійно, але мова має 18 часових форм, які діляться на кілька категорій.

Базова граматика іспанської, яка необхідна для вільного спілкування вже на початковому рівні, включає всього 3 часи:

 • Presente de Indicativo - теперішній час, яким можна описати і майбутні події.
 • Pretérito Indefinido - передає закінчену дію в минулому.
 • Pretérito Imperfecto de Indicativo - передає незакінчену дію в минулому.

Для вивчення граматики іспанської добре підійде “Учебник испанского языка. Практический курс для начинающих” Родригес-Данилевская Е.И., Патрушев А.И.. У ньому кожна тема детально описана та супроводжується прикладами.

 Як вивчити іспанську мову?

3 аргументи на користь вивчення іспанської мови

Зазвичай люди починають вивчати мову, коли вже мають конкретну причину. Але якщо потрібно визначитися, то вивчення іспанської - відмінний вибір з таких причин:

 • Це друга мова міжнародного спілкування після англійської. Знання іспанської спростить перебування в ролі туриста або подорож з робочих питань в багатьох країнах.
 • Можливості для навчання. Студентам може бути цікаво поїхати на навчання, наприклад, до Іспанії. Знання іспанської - величезна перевага перед тими, хто знає тільки англійську.
 • Працевлаштування. Іспанську використовують багато країн, які розглядаються як перспективні зони для розширення бізнесу в майбутньому. Багато компаній націлені на іспаномовну аудиторію, тому знання мови стане в нагоді.

Автор:

Оцініть новину

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Порівняння приголосних звуків китайської на української мов

Продовжуємо порівняння звуків китайської та української мов

Автор: Олександра В.

Визуализация дерева знаний

Для повышения успешности освоения чего-либо нового существует ряд универсальных приемов. В данной статье освещается один из них - визуализация взаимосвязанных целей - новых и ранее поставленных. Приводится пример соответствующего программного инструмента.

Автор: Юрій Т.

Індивідуальне навчання чи школа: всі «за» і «проти» при виборі для дитини з інклюзією

Ви сумніваєтесь, чи давати дитину з інклюзією в школу? Прочитайте цю статтю.

Автор: Андріан Г.

Особливості підходу у підготовці до школи та навчання дитини з інклюзивністю

Ви маєте дитину з інклюзією і не знаєте як розпочати та провадити з нею навчання? Прочитайте ці поради!

Автор: Андріан Г.

Мотиваційна стаття, призначена для тих хто вивчає, або збирається вивчати іноземну мову

Стратегія вивчення іноземної мови

Автор: Олексій П.