10 найпоширеніших запитань на співбесіді англійською мовою по роботі
Чи не хотіли б ви отримати високооплачувану роботу? Боїтесь співбесід по роботі настільки, що ваші руки тремтять і потіють? Ви провалюєте їх увесь час, і ваша самооцінка стрімко падає вниз? Виникають труднощі під час інтерв’ю по роботі, особливо коли воно проводиться англійською мовою?
У даній статті надамо важливу допомогу, яка стане в пригоді на співбесіді англійською мовою та цінні поради про те, як успішно її пройти. Крім того, пояснимо, як уникнути помилок під час інтерв’ю, а також поговоримо про поведінкові моменти.
Пропоную розглянути 10 найпоширеніших запитань під час співбесіди англійською мовою та найефективніші відповіді на них та пояснення. Ці запитання та відповіді на співбесіду ви також можете переглянути у моєму відео за посиланням: https://youtu.be/1LLVzDnp6EE.
1) Can you tell me a few words about yourself? – Чи можете розказати мені кілька слів про себе?
Це, мабуть, найлегше і найпоширеніше запитання на співбесіді. Пам’ятайте, що у вас є два шанси справити хороше враження: коли ви вдягнені належним чином і коли розкриваєте свого рота. Відповідь на перше запитання є надзвичайно важливим, оскільки вам доведеться довести, що ви є підхожою кандидатурою на цю посаду. Розкажіть вашому потенційному роботодавцю про ваші два чи три досягнення і досвід на попередній роботі та поєднайте їх з вашою майбутньою роботою.
Порівняйте варіанти відповідей на це запитання та оцініть яке найбільше підходить на співбесіду:
a. My name is Mark. I’m 30. I’d like to have this job very much.– Мене звати Марк. Мені 30 років. Мені дуже потрібна ця робота.
b. My name is Mark. I’ve been an English teacher for more than 15 years. I have a Ph.D. in Linguistics and TESOL certificate. As I have been teaching children for many years, they like me and I like my children. So, teaching is definitely my calling. – Мене звати Марк. Я – вчитель англійської вже більш як 15 років. У мене диплом Доктора філософії з лінгвістики та сертифікат TESOL. Оскільки я викладаю вже багато років, я люблю дітей і мої діти люблять мене. Таким чином, викладання – повною мірою є моїм покликанням.
Очевидно, варіант b підходить значно більше, оскільки тут надається інформація як про освіту, так й про досвід з чіткими короткими важливими деталями.
2) Do you know anything about our company? – Ви щось знаєте про нашу компанію?
Дуже важливо зрозуміти місію компанії та показати, що вам це надзвичайно важливо. Тому, прочитайте кілька ключових слів і фраз з сайту компанії й використайте їх у своїй відповіді. Якщо місія компанії полягає в тому, щоб подавати каву своєму начальнику кожного ранку, ви можете ствердно підтвердити, що ви свято вірите в такий підхід, тому що це може сприяти дружній атмосфері у компанії.
3) Why do you want this job? – Чому ти хочеш цю роботу?
Звичайно, перша річ, яка спадає на думку, коли ми чуємо таке запитання, це висока зарплата, і зрозуміло, що все, що нам потрібно, це гроші. Але все ж, я б не рекомендував вам використовувати словосполучення high salary (висока зарплата) у вашій відповіді. Якщо це IT-компанія, ви можете сказати, що вам подобається взаємодіяти з людьми, і вам дуже подобається допомагати людям розв'язувати різні проблеми. Ви також можете сказати, що у вас пристрасть до освіти вже роки або те, що компанія дійсно справляється зі своєю роботою.
4) What are your strengths? – Які ваші сильні сторони?
На це запитання не давайте відповідь про свої людські якості, а будьте більш конкретними й назвіть кілька сильних сторін, які були б надзвичайно важливими та релевантними для вашої майбутньої посади. Якщо ви подаєтесь на посаду менеджера по продажах, ви можете сказати, що ви вміло справляєтесь у переконуванні клієнтів (persuasive communication) і побудові взаємовідносин (relationship building). Ви можете розповісти про ситуацію з минулої компанії, як було надзвичайно важко продати продукт своєму клієнту, а ви переконали й схилили його купити той продукт.
5) What about your weaknesses? – Як щодо ваших слабких сторін?
Інтерв’юер надіється на вашу обізнаність собою й чесність у цьому питанні. Не добре, коли ви говорите, що ви ідеальні й у вас немає жодних слабких сторін, і також не дуже добре, коли ви стверджуєте, що ви погано справляєтесь з подачею роботи в терміни. Тому, дуже важливо досягнути балансу й золотої середини в цьому питанні. Ви можете сказати, що у вас погано виходить і ви боїтеся виступати на публіці, але ви боретесь з цим, і записались на курси ораторського мистецтва, щоб перебороти свій страх.
6) Where do you see yourself in 5 years? – Де ви бачите себе через 5 років?
Перед тим, щоб відповісти на дане запитання, вам необхідно попрацювати над встановленням реалістичних цілей, і ваш роботодавець чи інтерв’юер має зрозуміти, що ви – надзвичайно амбіційна людина. Тому, якщо ви обіймаєте посаду молодшого менеджера, цілком реально, що через п’ять років вас зможуть підвищити в посаді аж до професійного старшого менеджера.
7) Why did you leave your previous job? – Чому ви залишили свою колишню роботу?
Щоб відповісти на це запитання, вам потрібно сказати, що ви вже дозріли взяти на себе нові обов’язки й можливості, і що ця роль на новій посаді підходить вам більше, аніж посада на вашій попередній роботі. Відповідь, що ви звільнились за власним бажанням, або що вам дозволили піти, також може бути.
8) What type of work environment do you prefer? – Якому типу робочого середовища ви віддаєте перевагу?
Те робоче середовище, яке ви збираєтесь описати має бути подібним до того середовища, яке панує у компанії. Тому, будьте конкретними.
9) How do you deal with pressure and stressful situations? – Як ви справляєтеся з тиском та стресовими ситуаціями?
Даючи відповідь на це важливе запитання, ви можете надати приклад з вашого минулого місця роботи, де вам давали багато завдань, і, на щастя, ви справлялись з усіма завданнями, розбиваючи їх на дрібніші завдання і встановлюючи пріоритети.
10) What are your salary requirements? – Які ваші вимоги до зарплати?
Перед тим, як відповісти на це запитання, вам слід відвідати різні сайти й знайти інформацію про посаду, на яку подаєтесь і знайти найвищу зарплату. Також, ви маєте дати вашому інтерв’юеру знати, що ваші уміння дуже цінні, що ви готові до переговорів, і що ви дуже гнучкі в цьому.
А на які з цих запитань вам найважче було б відповісти? Залишайте свої коментарі й не бійтесь співбесід по роботі! Успіхів!