Іноді буває так, що людина вчить англійську вже довгий час, а без перекладу не розуміє нічого. Звичка перекладати усе на рідну мову доводить до того, що люди не можуть навчитися вільно говорити. Адже це необхідно спочатку перекласти все, що сказав іноземець, потім сформулювати свою відповідь та перекласти її на англійську, і вже потім вимовити.
Для тих, хто бажає навчитися розуміти англійську без необхідности швидко звертатися до англо-українського словника та перекладати усе, що незрозуміло, корисним буде читати не переклад слова, а його англомовне значення. В цій статті мова піде про монолінгвальні словники. Одразу нагадаю, що монолінгвальний словник – це тип словника, де тлумачення слова дається на одній мові без перекладу. Для тих, хто досяг хоча б рівня intermediate, варто розпочати перехід до розуміння англійської мови без перекладу. Цей процес допоможе прискорити опанування англійської мови и дасть можливість навчитися мислити англійською.
Отже, пропоную розглянути 5 безкоштовних найвідоміших монолінгвальних онлайн словників.
1. Cambridge Dictionaryhttps://dictionary.cambridge.org/
На цьому сайті є безліч можливостей. Особливою рисою цього словника є можливість створити власний аккаунт, де можна зберігати власні списки слів та повторювати їх у будь-який зручний час. Додатково можна проходити тести на перевірку вивчених слів. Дефініція слова наводиться англійською разом із численними прикладами. На сайті всі слова озвучені носіями мови у британському та американському варіанті. Проте, якщо повністю перейти до монолінгвального словника ще важко, тут є функція перекладу.
2. Longman https://www.ldoceonline.com/
Цей словник корисний тим, що окрім дефініцій слів, наведено ще й безліч словосполучень з прикладами. До речі слова і приклади речень озвучені носіями англійської мови у двох варіантах: британському і американському. Корисною особливістю цього ресурсу є можливість знайти так звану wordfamily, тобто варіанти слова із префіксами і суфіксами, так звана родина слова. Таким чином, шукали одне слово “success”, а разом із ним вивчили слова “successful”, “unsuccessful”, “successfully”. Не менш важлива річ: слова поділені на склади, щоб зручно було запам’ятати вимову.
3. Macmillan Dictionary https://www.macmillandictionary.com/
У цьому словнику подано тільки британський варіант вимови. Проте до кожного слова або фрази наводяться синоніми та антоніми. Цікавим цей словник є також тим, що існує розділ, де можна дізнатися про походження слова.
4. Merriam-Webster https://www.merriam-webster.com/
Безліч синонімів, антонімів та пов’язаних слів – це все, що робить даний словник зручним для використання. Пояснення слова наведені простою англійською мовою.
5. Thesaurus https://www.thesaurus.com/
Для тих, хто бажає навчитись писати цікаві і захоплюючі ессе, статті та листи, даний словник синонімів та антонімів точно стане незамінним помічником. Під час написання твору вкрай важливо уникати повторення та уживання простих слів та зворотів. Одним із секретів є заміна поширених та простих слів їхніми синонімами. Додатково на сайті постійно публікуються статті, спрямовані на поліпшення якості письма. Існують онлайн кросворди та словникові ігри.
Як досвідчений викладач англійської мови, пропоную обрати з наведених словників свій улюблений та користуватись ним і намагатись якомога швидше перейти від перекладу до розуміння англійської мови, навіть у думках.
Сподіваюсь, що дана стаття буде корисною та допоможе читачам прискорити оволодіння англійською.