7 найвживаніших сленгових привітань в англійській мові

Оновлено 17.06.2025

Маркіян Т.

Не секрет, що у більшості випадків носії англійської мови спілкуються між собою розмовною неофіційною мовою, яка є переповнена сленгом, неофіційними та неформальними привітаннями. Звичайно, що все залежить від ситуації та обставин, у яких знаходяться співрозмовники, але не слід забувати, що завдяки буму соціальних мереж, швидкому зростанню сучасних технологій, надлишку інформації та нестачі часу, люди почали спілкуватися та переписуватись англійською у чатах більш неформально, використовуючи скорочення, акроніми та сленг. 

Отож, доцільно зосередити увагу на таких наступних найбільш вживаних неформальних сленгових привітань з англійської мови, які стануть в пригоді, як правило, людям молодшого покоління у спілкуванні зі своїми однолітками й друзями (посилання на англомовне відео: https://youtu.be/mgo36ClW8XE):

1. Yo! – Привіт! / Гей! 

Це неформальне американське привітання, яке використовується з дуже близькими друзями. Yo було надзвичайно популярним у 1990-их роках минулого століття й широко використовувалось хіп-хоп виконавцями. Використовується привітання у жартівливій манері. Також, ніколи не слід його вживати yo під час ділових зустрічей. 

2. Are you okay? You alright? Alright, mate? – Все гаразд? Все в порядку? Все окей, друже? 

Вище згадані привітання є несерйозною заміною звичних hello (привіт) та how are you? (як в тебе справи?). Такі запитання широко використовуються в Об’єднаному Королівстві Великобританії та Північної Ірландії. Відповідями на привітання, як правило, можуть бути: 

· Yeah, fine. – Ага, в порядку. 

· Alright. – Все гаразд. 

3. Howdy! – Привіт!

Таке привітання є дуже неформальним, яке пішло від застарілого британського вітання how do you do? (приємно познайомитись). Вживається howdy в деяких провінціях Канади та у певних населених пунктах Сполучених Штатів, переважно у південних штатах. Поза межами цих регіонів, вживання цього привітання може викликати регіт, оскільки існує стереотип, що воно використовується ковбоями. 

4. Sup? Whazzup? – Як воно? Що нового?

Привітання такого типу вважаються надзвичайно неформальними, оскільки це скорочення від сленгового вітання what’s up? (Як воно?). Вітання вживаються переважно підлітками, а варіантами відповідей на них зазвичай є:

· Nothing much; 

· Nothing; 

· Not much. 

Такі відповіді можуть перекладатися, як “нічого особливого” або “нічого”.

5. G’day, mate! / How are ya? How are ya going? – Як воно, друже? Як справи? Як воно?

G’day, очевидно, є скороченою версією австралійського привітання good day! (добрий день!). How are ya? (ya скорочено від you) є теж сленгом, який використовується в Австралії. А how are ya going? є злиттям привітань how are you doing? (як у тебе справи?) та how is it going? (як справи? / як воно?

6. Hiya! – Привіт!

Привітання є скороченням від how are you? (як справи?). Широко використовується hiya у певних регіонах Великої Британії. Хоча воно і є короткою формою від how are you?, вам непотрібно відповідати на нього у сенсі, як саме у вас справи, а можете відповісти вживаним неформальним привітанням hey (привіт).

7. Hey! What’s new? What’s going on? – Привіт! Що нового? Як воно? 

Привітання hey може використовуватись у неформальному мовленні, коли вже знаєш людину або якщо хочеш привернути її увагу. What’s new? та what’s going on? вважаються синонімами до what’s up? Широко використовуються такі привітання у США. Відповіді на такого роду запитання можуть бути також: 

· Nothing;

· Nothing much;

· Not much. 

А якому стилю привітань ви віддаєте перевагу? Неформальному, сленговому чи більш діловому або офіційному? Яке із цих сленгових привітань вам найбільше до вподоби? Як часто ви спілкуєтесь з носіями мови? Чи часто ви чули від них такі привітання? Залишайте свої коментарі внизу.

Сподобалась стаття? Оцініть

3.38

На основі відгуків 8 користувачів

Маркіян Т.

Автор та репетитор на BUKI: Маркіян Т.

👨‍🏫 Найкращий репетитор 2020-2024 років за версією освітньої платформи «Букі». 💼 Понад 20 років викладання англійської мови в Україні 🇺🇦 та Об'єднаних Арабських Еміратах 🇦🇪. 🎓 Кандидат філологічних наук з германських мов🇬🇧🇩🇪. 📚 Автор 8 авторських курсів з англійської мови🇬🇧 🇺🇸. ✈️ Проживав в США 🇺🇸, Малайзії 🇲🇾, Маврикії 🇲🇺.

Ціна

1500 грн/год

Інші блоги автора

Шукаєте репетитора?

На BUKI відправляють заявки на співпрацю з репетитором кожні 4 хвилини. Та вже 650000+ учнів знайшли викладача. Бажаєте приєднатись до них?

Підібрати репетитора

BUKI

Платформа, що об’єднує репетиторів та учнів

Створити профіль репетитора