Для чого потрібно читати?

Попри розвиток науково-технічного прогресу, книга – це джерело знань про себе, про оточуючий світ, про минуле, сьогодення та майбутнє. Роль книги в житті людини неоціненна. Вона робить життя людини неймовірним. Завдяки їй людина може подорожувати, дізнаватися про навколишній світ, переживати неймовірні пригоди і все це не виходячи з дому. У книгах можна віднайти відповіді на будь-які запитання. Книга надає інформацію, вона навчає, розвиває, виховує, дає поради. А ще вона – найкращий друг, адже ніколи не зрадить, допоможе у скрутну хвилину знайти спокій та рівновагу, відпочити як фізично, так і душевно.

За допомогою книг ми здобуваємо корисний досвід, вчимося на чужих помилках. А задоволення від читання улюбленого роману не зрівняється ні з чим. Зануритися у твір з головою, співпереживати героям, хвилюватися, сумувати і радіти, читаючи книгу, можуть не всі. Та тих, хто цього навчився, чекають незабутні хвилини насолоди!

Ось кілька причин, через які варто читати книги:

 • При читанні розвивається уява та креативність. Адже ми уявляємо те, про що читаємо. Уявляємо героїв, оточення, події, які з ними відбуваються. Ми ніби переносимося у той час, ті обставини, історичні події, які описуються в книзі. А читаючи про інші куточки світу, ми уявно мандруємо країнами, потрапляємо в різні місця на планеті. Та що там планети, ми можемо мандрувати просторами всесвіту!
 • Книга здатна заспокоювати та звільняти від стресу, що особливо актуально в сучасному світі. Занурившись у читання, можна забути про все навколо, про всі проблеми і негаразди. А повернувшись в реальність, сприймання буде вже іншим і проблеми можуть виявитися дрібницями.

 • Людина, яка багато читає, стає більш ерудованою та впевненою в собі. Хто багато читає, той багато знає – говорить народна мудрість.

 • Збільшується словниковий запас та загальний рівень грамотності. Мовлення стає правильнішим, виразнішим. Людина правильніше висловлює свої думки, та й письмо стає досконалішим. Інколи під впливом прочитаної книги виникає бажання й самому щось написати: описати пережиті події чи вигадати якісь пригоди.

 • Систематичне читання вечорами здатне поліпшувати сон, адже читання приємної книжки заспокоює, дозволяє відчути приємні емоції. Якщо ви не знаєте, як привчити дитину вчасно лягати спати, заведіть традицію в один і той самий час читати дитині цікаву книжку. Це повинно стати своєрідним ритуалом лише з позитивними емоціями.

 • Розвивається пам’ять. Адже читаючи, ми запам’ятовуємо якусь інформацію. А ще слідкуємо за розвитком подій у творі, і навіть намагаємося їх передбачити.

 • Читання виховує. Читаючи справді гарні книги, ми співпереживаємо героям, вболіваємо за них. Часто в книгах ненав’язливо вчать, як потрібно чинити в тій чи іншій ситуації.

 • Розширюється кругозір. Книги здатні подарувати знання! Читаючи, можна стільки всього дізнатися про все на світі! Можна дізнатися про інші країни та їх культуру, про різноманітний світ тварин, про техніку або про всесвіт! Людина, яка багато читає, стає цікавим співрозмовником.

 • Читання книг малюкам, або читання разом із малюком, потрібне, якщо ви хочете зав’язати хороші, люблячі стосунки, адже це приємно проведений час разом. Малюки люблять, щоб з ними читали, а батьки люблять читати разом з дітьми. Така взаємодія посилює зв’язок між дорослим та дитиною.

 • Коли людина читає книги, розвивається звичка навчатись. Залучення до читання спонукає досліджувати та пізнавати навколишнє середовище.

 • І нарешті, це весело. Читаючи книгу, можна пережити безліч захоплюючих пригод, тих, які не можуть трапитися з нами в реальному житті.

Можна знайти багато причин для того, щоб читати. Вони можуть бути різні: хтось хоче отримати знання, а хтось – просто приємно провести час у затишній атмосфері. Головне, щоб читання приносило задоволення!

Рейтинг:4.6 з 5

На основі відгуків 20 користувачів

Автор: Олена В.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;