Гігієна голосу вокаліста

Безумовно, всім нам знайомо таке поняття як "гігієна". Але у більшості людей воно не асоціюється з голосом. А дарма. Гігієна голосу така ж важлива для людини, яка займається вокалом, як і особиста гігієна взагалі. Це поняття включає в себе декілька правил як зберегти, і головне, не нашкодити своєму природному інструменту. Пропоную їх розглянути і запам'ятати:

1. Температурний режим.

Бережіть ваш голос від переохолодження. Взимку після занять співом не слід одразу виходити на вулицю, холод може нашкодити вашим розігрітим зв'язкам. Зачекайте 15 хвилин після уроку. Також не варто розмовляти, співати або кричати на морозі. Одягайте теплий шарф на шию в холодну пору року, це добре захистить ваш голосовий апарат.

Спека та сухе повітря у приміщенні, де ви співаєте, ще один ваш ворог. Єдине рішення цієї проблеми — використовувати спеціальні зволожувачі повітря.

2. Раціон.

Такі продукти харчування як горіхи, насіння, чіпси, газовані напої, шоколад, морозиво вважаються шкідливими для співака. Тому уникайте їх вживання перед заняттями вокалом та виступами, особливо. Найбільш ідеально буде поїсти за 2-3 години до співу. Голодний або переповнений шлунок — не найкращий ваш помічник в цьому ділі. Також не пийте гарячий чай напередодні, особливо з лимоном. Намагайтесь вживати якісну та здорову їжу, вона надасть вам фізичних сил, які необхідні, щоб добре співати.

3. Режим сна.

Дуже важливим пунктом являється кількість і якість сна. Оптимально — 8 годин на добу. Якщо урок зазначено вранці, сплануйте підйом мінімум за 2-3 години до нього, приблизно стільки часу потрібно вашому голосу, щоб прокинутися.

4. Шкідливі звички (алкоголь і табак).

Напевно, всі люди знають про загальну шкоду алкоголю. Тим не менш, є така легенда, що декілька грамів міцного алкоголю перед виступом розслаблять вас та ваш голос. Але це неправда. Ніколи не прибігайте до цього! Така міра приведе лише до пересушення гортані та втрати еластичності ваших голосових зв'язок. Не кажучи вже про абсурдність виходити на сцену до глядачів у нетверезому стані.

Куріння дуже зрадливий попутник вашій вокальній кар'єрі. Не одразу, але через певний час шкідливої звички ви помітите, що ваш голос втратив дзвінкість, має характерну сухість, хриплість, грубість. Табак впливає на слизові оболонки дихальних шляхів та на легкі. А дихання, як відомо, — це фундамент вокалу.

5. Навантаження на голос.

Не слід недооцінювати роль розспівування на заняттях. Воно допоможе "розігріти" та підготувати ваш голос до виконання пісень. Таким чином, як спортсмени проводять розминку перед тим як виконувати шпагат. Якщо ви вокаліст-початківець, одна година в день — максимальна вокальна нагрузка для вас. Не займайтеся під час хвороби, це не тільки не надасть користі, а й нанесе шкоду. Щоб скоріш повернути співочу форму мовчіть, відпочивайте та не слухайте музику, бо в цей час відбується пасивне співання і ваші голосові зв'язки все одно працюють. Уникайте форсації звуку та не зловживайте високими нотами. Слідкуйте за своїми відчуттями. Якщо під час співу виникає дискомфорт, одразу повідомте про це вашого вчителя.

Але найважливішим пунктом у цьому списку, напевно, являється ваша вокальна майстерність. Пам'ятайте, що ваш професіоналізм найкращий захисник від всіх негараздів, бо інколи обставини життя змушують нас порушувати правила. Професійні співаки інколи можуть виходити на концерт із температурою, в нездоровому стані, або брати участь у декількох виступах за день. І тільки завдяки своєму рівню майстерності вони здатні витримувати випробування вокальною долею.

Будьте здорові та співайте з задоволенням!

 

 

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Юлія Б.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;