Цікаві факти про вокал.

Чи знаєте Ви, що…

*…від сирих яєць Ваш голос не буде звучати краще. Всі пам’ятають відому сцену із радянського кіно «Веселі хлопці», в якому героїня розбиває сирі курячі яйця о ніс бюста і сподівається, що від цього її голос почне краще звучати. Насправді, це міф. Сирі яйця для голосу не несуть ніякої особливої користі.

*…вокалісту не слід займатися силовими видами спорту. Вправи з гантелями не шкідливі, проте піднімати штангу – не дуже гарна ідея. Коли під час вправи ви підіймаєте тяжкості, ви зажимаєте дихання, і величезний об’єм повітря затримують ваші голосові зв’язки. Це колосальна напруга, яка шкодить вашому голосу. Якщо хочете зайнятися спортом, виберіть краще аеробіку або вправи на розтяжку. Останні дуже корисні для будь-якого артиста, щоб його м’язи були еластичні та готові в будь-який момент вступити в дію.

*Наш голос унікальний, як відбитки пальців. Він являється візитною карткою, по якій можна точно ідентифікувати особистість за допомогою спеціальних інструментів. Масштабні світові банки зараз дуже активно переходять на системи голосової ідентифікації. Вона улавлює тон голосу, який не здатний відтворити навіть самий талановитий пародист.

*У більшості випадків, високі посади займають люди з низькими голосами. Низький тембр голосу асоціюється у людей зі спокоєм, впевненістю у собі та високим інтелектом. Тому, людей з низькими голосами сприймають за авторитетних. Цей же факт пояснює чому чоловіки з низькими голосами користуються більшою популярністю у жінок. Його володар інтерпретується як більш сильний та надійний. До речі, з жінками та ж історія: власниці грудних голосів сприймаються у чоловіків як більш сексуальні. І цьому є медичне підтвердження. Чим більше у крові чоловічих полових гормонів, тим нижче голос і тим темпераментніша людина.

*Американські вчені провели дослідження, як на організм людини впливає вокал, заняття яким проводяться регулярно. З’ясувалося, що спів сприяє зміцненню сердечного м’язу, грудної мускулатури, розвиває легкі. Більш того, вчитель вокалу або професійний співак мають більше шансів на довге життя та добру фізичну активність до самого поважного віку.  

*Голос та коньяк…

…справі не допоможе. Тобто допоможе, але використовувати тільки в крайніх випадках. До речі, крайнім не вважається випадок страху сцени. Для вирішення цієї проблеми використовуйте психологічні методи. Для швидкого відновлення голосу, коли це насправді необхідно, можна підігріти 30 грамів коньяку, добавити трішки меду та яєчний жовток. Але не зловживайте! J

*Чому оперні співаки товсті?

Існує такий міф, що сила голосу залежить від маси тіла, і, чим товстіша людина, тим більший голос вона буде мати. Не знаю, звідки це пішло, але деякі шуткують, що від Монтсеррат Кабальє. Але, якщо ми звернемося до методики вокалу і будови голосового апарату, ми не знайдемо ніякої інформації про позитивний вплив вісцерального жиру на силу голосу. Навпаки, люди з зайвою вагою часто мають хвороби, наприклад, задишку, яка буде заважати нормальному процесу вокалізації. Якщо казати взагалі, то сила голосу залежить від якості співочого дихання та роботи резонаторів.

*…ринопластика небезпечна для вокаліста. Ринопластика – це зміна форми носа хірургічним шляхом. При цьому відбувається втручання в одну із частин вашого голосового апарата, а саме – в резонаторну частину. Як буде звучати ваш голос після ринопластики, і взагалі, буде чи ні, ніхто не знає напевно.

*…при вагітності можна співати до 32 тижнів, але все ж таки потрібно проконсультуватися у лікаря з цього питання, так як вагітність проходить у всіх по-різному.

*Чи можна розбити бокал голосом?

Можна. Потрібно, щоб бокал був із тонкого скла і щоби вібрації вашого голосу змусили резонувати бокал. Як конкретно це робиться, легко знайти в інтернеті. Я не буду описувати цей трюк, бо він небезпечний: скло розлітається у всі сторони і можна серйозно порізатися. Резонанс – сильна штука!

Рейтинг:3 з 5

На основі відгуків 2 користувачів

Автор: Юлія Б.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;