Групові заняття з англійської мови: переваги та недоліки

Оновлено 22.05.2025

Світлана П.

 Сучасний світ відкриває нам нові горизонти і диктує свої правила. І сьогодні людині, яка хоче отримати престижну роботу, розвивати свою справу, мати іноземних клієнтів, чи бізнес-партнерів, подорожувати і спілкуватися з людьми інших національностей необхідно знати англійську мову. Адже саме англійська мова вважається інтернаціональною.

 Способів вивчити англійську є багато: можна самостійно гортати підручник, дивитися відеоуроки, прослуховувати навчальні аудіозаписи, також можна знайти репетитора і походити на індивідуальні заняття, що значно пришвидшить процес вивчення, а можна піти на англомовні курси. На курсах іноземних мов вам також запропонують обрати варіант навчання: індивідуальні заняття, парні або групові.

Індивідуальні – це те ж саме, що й з репетитором: на уроці вчитель приділяє увагу лише вам, підлаштовує весь навчальний процес під ваші потреби і ви можете домовитись про заняття в зручний саме для вас час.

 Для парних занять підбирають двох учнів з таким самим рівнем знань та швидкістю засвоєння матеріалу. Вчитель приділяє увагу двом учням однаково, але тут вже має місце ефект суперництва: хто краще засвоїв матеріал, хто якісніше виконав домашнє завдання. Графік занять також може бути досить гнучким. Проте, якщо ви не зрозуміли певний матеріал, а інший учень зрозумів, то вчитель, звісно спробує пояснити його вам знову, але і багато часу цьому приділяти не стане, адже повинні бути враховані інтереси двох учнів.

 Групові заняття зараз дуже популярні. Для них набирають групу, в середньому з 6 учнів, які мають приблизно однаковий рівень знань. Викладач старається пояснити матеріал доступним способом, щоб всі члени групи зрозуміли, але якщо ви не зрозуміли – вам доведеться детальніше розібратися вдома.

 Заняття в групах мають багато переваг та недоліків. Серед позитивних моментів:

  1. Дух суперництва – не варто забувати, що ви навчаєтесь з іншими людьми. В когось знання можуть бути кращими, хтось працювати наполегливіше, в когось відсутній страх привселюдно помилитися, інший може дуже швидко засвоювати новий матеріал, а хтось багато часу приділяє вивченню мови вдома і використовує якісь додаткові ресурси. Якщо ви досить азартна людина, то вам захочеться бути найкращим в групі і це стимулюватиме вас вчитися дуже старанно.
  2. Розвиток розмовної мови, навичок спілкування. Групові заняття забезпечують розвиток говоріння якнайкраще, адже з вами в групі працює ще декілька людей: ви будете чути різні манери говоріння, різні вимови, і різну лексику – це значно покращить ваші розмовні навички.
  3. Проведення цікавих уроків. Групові заняття дають можливість інсценувати різні життєві ситуації, грати рольові ігри, створювати безліч діалогів. Це все дуже урізноманітнює заняття, відповідно вони проходять цікаво і невимушено, як результат на практиці засвоєний матеріал і хороший настрій.
  4. Нові знайомства. Є можливість потоваришувати з кимось із групи, домовитись спілкуватись англійською поза межами занять. І ніхто ж не знає де саме ви познайомитесь зі своїм найкращим другом, чи де зустрінете своє кохання.
  5. Фінансовий бік. Не можна оминути той факт, що групові заняття коштують дешевше ніж індивідуальні, чи парні. Це, звісно, теж дуже вагомо.
  6. Зміна викладачів. Чим частіше змінюються викладачі – тим краще. Ви не будете звикати до однієї людини, до її манери розмовляти, пояснювати матеріал, до її вимови та часто вживаних слів. Також це вносить різноманітність в навчальних процес, оскільки кожен викладач пояснює одну і ту ж тему по-різному, застосовує різні підходи і методи.

 Розглянемо і негативні сторони групових занять:

  1. Суперники можуть вас не мотивувати, а навпаки – сповільнити, адже тим лідером, хто краще всіх в групі знає і найшвидше вивчає новий матеріал можете бути саме ви.
  2. Якщо ви дуже сором’язливі, боїтесь помилитися при інших, вам не зручно при всіх перепитувати щось у викладача, то навчання в групі не те, що не дасть очікуваного результату, а й приноситиме вам незручності й роздратування.
  3. Граматика на таких заняттях розглядається, але не так детально як на індивідуальних. Якщо це ваше слабке місце – вам доведеться багато розбиратися самостійно.
  4. Не гнучка програма. Ви можете мати певні знання, але з прогалинами в деяких темах, проте вам доведеться витрачати свій час на вивчення матеріалу, який ви і так знаєте, адже є програма курсу розписана для всієї групи, і заради вас одного ніхто її змінювати не буде.
  5. Чіткий розклад занять. Вам доведеться весь свій розпорядок дня/тижня/місяця підлаштовувати під визначений розклад, коли повинна приходити вся група. І бажано не пропускати, бо матеріал який вивчала група на занятті вам доведеться опрацьовувати самостійно.

 Ці списки можна продовжувати і продовжувати. Кожен для себе може знайти як позитивні, так і негативні моменти в групових заняттях при вивченні англійської мови. Але пам’ятайте, що від правильно вибраного типу занять залежить ваш результат. Отже приймайте обдумане і добре зважене рішення!

Сподобалась стаття? Оцініть

5

На основі відгуків 4 користувачів

Світлана П.

Автор та репетитор на BUKI: Світлана П.

Психологиня, психотерапевтка, арт-терапевтка. Асоційована членкиня НАГТУ. Приватна практика з 2022 року. Допомагаю жити і проживати усвідомлено.

Ціна

1000 грн/год

Інші блоги автора

Шукаєте репетитора?

На BUKI відправляють заявки на співпрацю з репетитором кожні 4 хвилини. Та вже 650000+ учнів знайшли викладача. Бажаєте приєднатись до них?

Підібрати репетитора

BUKI

Платформа, що об’єднує репетиторів та учнів

Створити профіль репетитора