Інтерактивні карти для створення історій Esri (сервіс ArcGIS StoryMaps)

Часто на заняттях з літератури (як зарубіжної, так і української) ми потребуємо візуалізації для демонстрації  переміщень героїв літературних творів або їх авторів. Сторітелінг вже активно впроваджується у викладацькій діяльності, але мало хто застосовує його для складання власне карт.

Коли я знайомлю дітей з  творчістю Гомера, то завжди пропоную завдання: під час читання поеми "Одіссея" позначати на паперовій роздрукованій карті, яку діти вклеюють у зошити,  зупинки і маршрут героя. Але можна прослідкувати подорож героя давньогрецького епосу Одіссея Середземним морем в інтерактивному режимі.

Тому пропоную новий сервіс ArcGIS StoryMaps.

Колекції представлено переважно історичні, але наявні й особисті розповіді, біографії та карти мандрівок. Частково цей сервіс схожий на інші інтерактивні презентації. Особливістю даного ресурсу є прив’язаність до географічних карт не тільки сучасних, а й історичних.

Старшокласники легко опанують цей сервіс, щоб представити результаті пошукової діяльності. Для молодших дітей цей сервіс може виступати джерелом знань та унаочнення історичний подій, мандрівок відомих особистостей тощо.

Усі матеріали сервісу поділено за розділами. Існує чимала добірка підручників щодо роботи з картами. На етапі планування своєї розповіді, визначаючи мети створення карти, найважчим є обрати формат історії. Я розповім про найбільш відомі:

1. Тур картою історії – послідовна розповідь з геолокацією кожної зупинки, що супроводжується світлинами або відео. Користувач може пересуватися поетапно або прокрутити на кілька кроків. Прикладом може слугувати «Сім чудес світу (антична версія)» .

2. Журнал історії – комбінація тексту з великою кількістю мультимедійного контенту на картах. Кожен розділ журналу має власну карту. Чимось схожий на електронний підручник з поділом на розділи.  Приклад «Енеїда: інтерактивна подорож».

3. Каскадна історія – повноекранна комбінація опису з картою, світлинами та мультимедія. Створюється ефект «присутності» завдяки можливості додавання 3Dоб’єктів і сцен. Частково нагадує інтерактивний свиток, який читач прокручує. Але може мати верхнє додаткове меню розділів, що робить цей вид подібним до сайту. Приклад: «Інкунабули» (книги, що були надруковані від початку книгодрукування і до початку 1501 року).

4. Серія – добірка серії карт, які можуть мати вигляд окремих ланцюжків або стрічки (що теж нагадує сайт). Можна додавати відео, світлини та посилання для опису карти. Приклад: «Де кордони Європи?»

5. Кроудсорсинг – історія, яка збирає інформацію з різноманітних джерел, залучаючи до цього інших користувачів. Дуже зручний у випадках, коли є потреба зібрати матеріали від різних користувачів до конкретної теми. Можна використати при дистанційній роботі учнів над спільним проектом або зробити звіт про екскурсію чи подію. На жаль, через зміни політики розробників цю категорію заморозили у бета-версії і використання обмежили тільки для дорослих. Приклад: «Національний парк. Спогади». Але автори сайту пропонують використати інший продукт Story Map Tour, який не вимагає створення карти, а відразу збирає світлини з геотегами. Приклад: «Сім чудес: світ природи»

6. Список – є спорідненим до попереднього шаблону. Історія організовує локації за закладками, схожий на каталог. Користувачі самостійно обирають спосіб переміщення: за місцеположенням, за вкладками, за картою тощо. Приклад: «Руїни Карфагена».

7. Порівняння – цей вид історій дає можливість простим перетягуванням за допомогою шторки або лупи поєднувати карти між собою залежно від історії (зміни кордонів країни чи міста на картах за хронологією, створення серії під різними кутами зору, порівняльні зв’язки тощо).  Приклад: «Світ у 1812 та у 2013 роках».

8. Базова карта-історія – найпростіший варіант з простим інтерфейсом і однією базовою картою з позначками. Користувачі самостійно обирають ті об’єкти, що їх цікавлять і досліджують їх. Приклад: «Офіційні талісмани Олімпійський літніх ігор».

Отже, цінність цього сервісу для вчителів географії, біології, історії, літератури, іноземних мов величезна. Наостанок пропоную посилання на гуманітарний розділ: https://collections.storymaps.esri.com/humanities/

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Лариса С.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;