Як покращити есе: поширені помилки

Щоб написати есе бездоганно, уникайте помилок

Як відомо, будь-яка письмова робота, найпростіший твір, стаття чи навіть есе повинні мати певну структуру і відповідати певним правилам написання. Есе - це творче завдання на висловлення власної думки, тому точно не існує єдино правильного способу його написання. Однак багато авторів, не повністю розуміючи специфічні особливості певного виду твору, допускають помилки при їх складанні. Так, у процесі написання есе автори можуть зіткнутися з усілякими труднощами та помилками. Давайте порівняємо найбільш розповсюджені помилки в написанні творів-есе, і тоді ви вдосконалите і навіть уникнете їх у майбутньому.

Погана редакція

Погана редакція зазвичай є першою, не дуже помітною, але значною помилкою в процесі написання. Не слід обмежуватися оновленням лише однієї орфографії та правопису. Краще прочитати та проаналізувати на слух готовий текст і, якщо потрібно, відредагувати його. Це допоможе уникнути неоднозначних чи навіть смішних виразів, тавтологій та невдалих поворотів. Орієнтовні передмови часто є причиною погано написаного нарису, оскільки він стає нецікавим. А відсутність прикладів тверджень робить його сірим і не таким професійним, як ви хотіли б його бачити.

Багатослівність

Багатослівність при написанні есе не призводить до нічого доброго. Справа в тому, що кількість слів у цьому жанрі обмежена. Тому необхідно керувати оптимальним обсягом тексту. Часто доводиться відмовлятися від різних ідей або бажаних деталей. Зрештою, такі речі суттєво відволікають читача, відбиваючи його від заданої теми.

 

Довгі фрази

До помилок також можна віднести вживання довгих фраз. Довжина речення не завжди визначає його якість. Це дуже поширений обман. Такі фрази не завжди доводять геніальність автора. На відміну від цього, короткі, добре сформульовані пропозиції більш оцінені читачами. Набагато краще, якщо автор чергує короткі фрази з довшими. У цьому випадку доцільно уважно прочитати весь текст. Якщо виникає відчуття, що, читаючи його, ви затамуєте подих, тоді вам слід розбити текст на більш дрібні структурні одиниці. Такий текст буде легше і приємніше читати.

 

Поняття та термінологія

Не перевантажуйте есе суцільними фактами, поняттями або незвичайними термінами. Це абсолютно марно. Не обов’язково демонструвати свої знання іноземних мов чи кількість прочитаних книг. Коли ви пишете його, ви повинні бути простішими. В іншому випадку, необдумані слова просто лякають читача.

 

Виснажливі передмови

Не починайте есе з повторення заданого питання чи презентації. Набагато краще звернути увагу читачів з самого початку описуючи будь-яку ситуацію, яка вплинула на ваше рішення. Сам початок вашого твору також може стартувати з відображення вашої життєвої позиції та думки щодо теми, яку ви будете описувати.

 

Безособова розповідь

Написавши твір, уважно прочитайте його і запитайте себе, чи виявляє він індивідуальні риси вашої особистості. Ваш твір повинен бути унікальним і точно розкривати вашу думку. Не пишіть, що ви ідеальні, насолоджуєтесь усіма предметами, маєте багато талантів, займаєтесь різними видами спорту та берете участь у всіляких соціальних заходах, якщо насправді все зовсім інакше. Просто будьте собою і відкрийте свої унікальні таланти у своєму есе.

 

Останній момент

Написання есе поспіхом - далеко не найкраще рішення. Це помилки, які робить студент ще до того, як сів працювати. Точніше, ці помилки не дають твору початися. Нас відволікають численні фактори, за якими ми ховаємось, щоб виправдати свою бездіяльність. Спробуйте організувати себе. Якщо це не виходить, попросіть когось із родичів чи друзів допомогти вам. Нехай вони перевіряють, що вам нічого не заважає (телевізор, бажання пити чай, немитий посуд тощо). Тоді вам нічого не виправдати, і ви почнете працювати. Почніть продумати свій твір заздалегідь, напишіть перший варіант, залиште його на деякий час і поверніться до нього з часом зі свіжими думками.

 

Неможливість визначення проблеми

Нерозуміння та нездатність виокремити проблему висловлювання пояснюються відсутністю знань. Ці знання спочатку пов'язані з основною темою, якої стосується цитата.


Неясна аргументація вашої думки

Більшість студентів не завжди знають, як дати вагомі аргументи. Найбільш вагомими аргументами є посилання на приклади з різних джерел (книги, особистості, історія тощо). Це найбезпечніше і правильне свідчення вашої справедливості.

 

Невідповідна логіка

Почуття цілісності, зв’язок мови та послідовність у викладі наших думок є важливими атрибутами будь-якого тексту. Якщо у творі є заплутаний текст, то, по-перше, менше шансів, що він буде зрозумілий, а, по-друге, більша ймовірність сумнівів у ваших розумових можливостях. Постарайтеся дотримуватися структури та порядку у своїй роботі. Не перевантажуйте аргумент зайвою інформацією, складіть кожен аргумент із нового абзацу за допомогою, скажімо, магічних вступних слів «перший», «другий» та «третій».

 

Дуже багато історій

Не намагайтеся розповідати занадто багато. Ваш твір - це не книга і навіть не курсова робота, тому краще зосередитись на одній темі та підкріпити її хорошими різнобічними аргументами.

Дотримуючись вищезазначених рекомендацій, ви можете створити есе, яке буде приємним, цікавим і головне - правильним. Якісно написана робота, яка не має вищезазначених помилок, є запорукою досягнення вашої мети.

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Ольга Б.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;