Саморозвиток, з чого почати та для чого він взагалі потрібен?

Що таке саморозвиток, з чого почати та для чого він взагалі потрібен? На перші два запитання я спробую відповісти, а от на останнє кожен має знайти відповідь індивідуально, адже зрозумівши, що ви хочете досягти, буде дуже просто обрати шлях по якому потрібно рухатись. Але давайте по порядку.

По-перше, що ж таке саморозвиток?  Самовдосконалення – це процес, ініційований особистістю, який запускається задля розвитку та подолання власної недосконалості, шляхом регулярних та невпинних тренувань (неважливо тіла, чи розуму). Давайте розставимо всі крапки над і, навівши простий приклад. Усі ми вчились, чи вчимося у школі, ходили на уроки, робили домашнє завдання, намагались зрозуміти і вивчити матеріал – чи можна це назвати саморозвитком? Ні, не можна. Чому? Тому, що ми робили це не за власним бажанням, а через певні обов’язки. А ось якщо б ми знайшли додатковий матеріал, який є цікавим для нас, прочитали, почерпнули звідти певний урок, то тоді так, це було б самовдосконаленням.

Якщо ж ми вже розібрались з визначенням терміну саморозвитку, давайте подумаємо з чого можна розпочати цей нелегкий, але дуже корисний процес. Особистісний ріст розпочинається з адекватної оцінки себе та визначенню того вузьконаправленого спектру, в якому у вас є бажання розвиватись, а далі джерел надихнутись є безліч, розглянемо основні з них:

Перш за все – книги, які зможуть змінити ваше мислення і сприйняття себе та світу загалом, навчать правильно розставляти пріорітети. Книги формують характер особистості та вчать правильно висловлювати думку, що допоможе позбутись невпевненості у собі і тим самим краще поставити себе в суспільстві. Як сказав американський інвестор та підприємець Ворен Бафіт: "Читайте 500 сторінок щодня. Це те, як працюють знання. Вони накопичуються як відсотки в банку. Всі можуть це робити, але я впевнений, не всі будуть".

З яких книг почати? З власного досвіду можу порекомендувати книгу Дмитра Портнягіна «Трансформатор» (ця книга містить в собі великий відсоток інформації про початок ведення власного бізнесу, але саме ця книга дала мені певний поштовх та допомогла зрозуміти, що кожен з нас має величезний потенціал і незалежно від початкових можливостей має однаковий шанс досягти успіху). А 15 всесвітньо відомих книг для саморозвитку описані на сайті: https://ua.1dea.me/blog/2017/15-books-for-selfdevelopment/ , де кожен зможе підібрати книгу, відштовхуючись від власних інтересів.

Мотиваційні спічі та вебінари від людей, які вже здобули всесвітнього визнання – це можуть бути як і живі виступи у твоєму місті так і онлайн-трансляції, або записи трансляцій

Марафони, де можна не тільки отримати корисну інформацію, а й знайти нових друзів (насправді оточення, в якому ви плануєте розвиватись, є теж максимально важливим, адже одні люди можуть збагачувати тебе позитивними емоціями, а інші лише енергетично пригнічувати. Як сказав Джим Рон: «Ви — щось посереднє між п’ятьма людьми, з якими проводите найбільше часу»).

А тепер, прочитавши цю статтю, дайте собі відповідь на запитання з якого ми починали – для чого кожному потрібен саморозвиток? Особисто для мене – це спосіб покращити своє життя та життя друзів і рідних, а також пришвидшити досягнення цілей і, відповідно, здійснення мрій.

Підсумувавши вище сказане, хочу лише додати, що бажання самовдосконалюватись має йти зсередини, тоді й результат буде найкращим. Розвивайтесь, змінюйте себе, акумулюйте енергію, не прокрастинуйте, мисліть позитивно та цінуйте кожен момент життя.

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 2 користувачів

Автор: Софія П.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;