Топ-8 лайфхаків для визначення роду іменників в німецькій мові

Хто вже хоч раз в житті розпочинав своє знайомство з німецькою мовою, той знає, що одна з найбільш каверзних тем у ній це роди іменників. Що ж з ними не так, можете поцікавитися ви? Справа у тому, що роди багатьох слів у нашій мові не співпадають зі родами німецької.

Наприклад, у нас слово «дівчинка» жіночого роду, а в німецькій das Mädchen відноситься до середнього роду. Саме тому майже всі викладачі рекомендують вчити іменники одразу із означеним артиклем. Так, артикль der ми використовуємо з іменниками чоловічого роду, das – серединного та die- жіночого роду та множини відповідно.

 

Проте, чи кожне слово треба зазубрювати з артиклем, чи може є якісь лайфхаки щодо того, як визначити рід іменника? Забігаючи наперед, хочу Вас порадувати: певні хитрощі все ж існують і нижче ми їх розглянемо.

Лайфхак №1. Якщо іменник закінчується на -er, то він 100% буде чоловічого роду (наприклад, der Informatiker, der Schüler).

Лайфхак №2. Якщо ви бачите, що слово має закінчення -ung, будьте певні: це іменник жіночого роду (die Wohnung, die Übung).

Лайфхак №3. Всі професії у німецькій мові чоловічого роду (der Lehrer, der Kellner). Однак, абсолютно всі вони мають форми фемінітивів, які утворюються за допомогою додавання до чоловічого варіанту суфіксу -in (dieLehrerin, dieKellnerin).

Лайфхак №4. До речі, іменники, які закінчуються на -е також будуть жіночого роду (dieSprache, dieSchule).

Лайфхак №5. А якщо іменник закінчується на -tät, -ion, -ie, -ik, як вгадати з родом у цьому разі? Кіп калм, друже, просто запам‘ятай, що всі вони будуть теж жіночого роду (як-от die Universität, die Information).

Лайфхак №6. А ти знав, що багато іншомовних слів у німецькій середнього роду? Ні? Тоді запам‘ятовуй, що правильно буде das Internet, das Hobby, das System, не намагайся проводити тут паралелі зі словами української мови, бо ці три приклади, які наведено вище, у нас будуть чоловічого, середнього та жіночого роду відповідно.

Лайфхак №7. Якщо ти зіткнувся із іменником, який походить від інфінітива дієслова, як-от das Rechnen чи das Turnen, то сміливо можеш стверджувати, що він належить до середнього роду.

Лайфхак №8. Без сумнівів, навіть якщо ти тільки починаєш вивчати німецьку мову, ти міг стикатися із іменниками, що закінчуються на -um. Як-от, наприклад, das Studium чи das Gymnasium. Тут також нічого й думати - сміливо віднось їх до середнього роду і буде тобі щастя.

Проте, іноді бувають випадки, коли ти можеш забути якісь з вищеперелічених лайфхаків, а дізнатися рід іменника все ж таки потрібно. Або ви просто хочете перевірити себе. Як вчинити у цьому випадку? Всі ми розуміємо, що звісно ж не лізти у паперовий словник у вік цифрових технологій, бо навіть не в усіх він і мається вдома. Проте і просто прогуглити не завжди надійний варіант, оскільки на різних ресурсах можуть бути різні варіанти роду. Я рекомендую звертатися до словника Multitran.

Як і в звичайному словнику, рід зашифровано наступним чином: f позначає жіночий, m – чоловічий, n- середній. Великим плюсом є й те, що він видає не тільки загальне значення слова, а й його вживання у різних сферах, як-от авіація, психологія, військова справа тощо.

Ще один корисний сайт, який ніколи мене не підводив, це www.verbformen.ru. Там можна знайти не тільки рід іменника, а й його відмінювання, множину. Окрім того, на Вербформен є й відмінювання дієслів, що також корисно, особливо для початківців, оскільки ми знаємо, що в німецькій є слабкі й сильні дієслова, а також правильні та неправильні і на початку навчання мови дуже доречним буде самому розшукувати, до якої групи належить те чи інше дієслово, оскільки це сприяє кращому запам'ятовуванню.

І хоча тема роду іменників одна з найбільш каверзних у німецький мові, ви можете легко її приборкати, користуючись цими порадами, а якщо ж самотужки вчити мову важко, або просто не вистачає мотивації та чарівного «пінка», ви завжди зможете знайти свого наставника на сайті buki.com.ua, який розповість вам ще більше корисних фішок, розговорить Вас та прищепить любов до всього німецького.

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 3 користувачів

Автор: Інна С.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Секретні методи вивчення іноземної мови

У цій статті ми розглянемо три секретних методи, які можуть допомогти вам засвоїти нову мову швидше та ефективніше. Стаття вміщує посилання на платформи та вебсайти, які вам допоможуть в цьому.

Автор: Христина Я.

Як досягти тонкої талії?

Тонка талія: міфи та реальність

Автор: Анастасія Ш.

Цукрозамінники

Переваги та недоліки

Автор: Анастасія Ш.

Відпочинок від тренувань

Правильно організований відпочинок допомагає зберегти і покращити результати тренувань

Автор: Анастасія Ш.

Verben mit Präpositionen у німецькій мові у німецькій мові. Дружній путівник для початківців

Сьогодні ми поговоримо про один із важливих аспектів німецької мови - Verben mit Präpositionen (дієслова з прийменниками).

Автор: Ярослав Т.

Зв'язок між гормонами та тренуваннями

Важливість фізичної активності для підтримки гормонального балансу та загального здоров'я.

Автор: Анастасія Ш.

Інші новини:

;