Як працює навчання в старості?

У Європі існують для цього спеціальні сертифікати або курси старших громадян, який пропонується для понад 50 студентам у багатьох університетах Німеччини. Крім того, можна також розпочати денний курс. Однак важливо відзначити деякі причини такого бажання до навчання:

  • контакт з молодшим поколінням
  • самотність
  • соціалізація
  • навчання для здоров’я (пам’ять чи щоб почуватися компетентним в тих чи інших питаннях)
  • набуття знань з тем, які часто цікавили все життя
  • психічна підготовленість і виклик
  • нарешті час для отримання додаткових знань.

В даний час по всій країні навчається близько 55 000 людей, які старші від середнього школяра. У Мюнстерському університеті є, наприклад, близько 2000 людей похилого віку, які хочуть пізнати все знову в старшому віці і сидіти в лекційних залах зі своїми молодшими студентами та слідувати теоріям та лекціям своїх професорів. Навчання в старості є популярним і пропонує нову можливість присвятити себе своїм інтересам заново після фази роботи або сім'ї. І вам необов’язково потрібен диплом середньої школи.

"Багато наших старших учнів виконують мрію протягом усього життя", - каже директор Вестфальського імені Вільгельма,  вона опікується темою «навчання в старості». Середній вік - 67 років.

Причини навчання для людей похилого віку настільки ж різні, як і біографії самих студентів. Але що у них багато спільного: «Навіть якщо багато хто прагнув виходу на пенсію, через деякий час вони виявляють, що він відчуває себе відмінним від постійної відпустки ", каже доктор Юттеманн.

Давайте розглянемо одну історію з життя пенсіонерки Елізабет.

64-річна вирішила: вона хотіла б вступити до університету та здобувати ще більше знань з філософії та німецької мови на лекціях, бо це завжди було цікавим для неї. Елізабет має багато вільного часу, а її душа прагне знань, пізнання нового та цікавого.

Вона завжди була жінкою, яка могла допомогти. Раніше в саду, в сімейному бізнесі. Нещодавно вона переїхала з власного будинку в квартиру. Поменшала роботи по дому, а  дочки вийшли заміж і живуть в інших містах. Нарешті вона має час для себе.

Але вона не завжди була такою впевненою і рішучою. "Мені вже було цікаво, чи не варто мені займати місце молодих студентів, чи мене навіть приймуть без диплома про середню школу". Тепер вона знає, що її турботи були безпідставними. Тому, що будучи гостем студентом, вона отримує доступ лише до лекцій та семінарів, які мають достатню кількість для всіх. "Наприклад, ми заздалегідь розмовляємо з викладачами у ВСУ і запитуємо їх, у яких лекціях та семінарах буде достатньо місця", - каже директор  Юттеманн. Усі бажаючі можуть без будь-яких турбот відвідувати усі курси, відкриті та занесені до каталогу курсів.

Але є винятки: "Там, де потрібні робочі місця лабораторії або місця для малювання, запрошені аудитори не можуть брати участь. У таких предметах, як медицина, іноді це складно, тому що іноді говорять про пацієнтів, і це пов'язано з певними вимогами та конфіденційністю », - пояснює Юттеманн. Однак це все можна виправити за допомогою спеціальних лекцій на медичну тематику, які потім могли б також відвідувати люди похилого віку, які зареєстровані як запрошені аудитори.

Досвід показує, що більшість людей похилого віку вибирають гостьову аудиторію. І зазвичай вам не потрібен диплом про середню школу. "У Баварії є лише деякі винятки", - каже Бернд Вернер Шмідт з Академічної асоціації людей похилого віку в Німеччині (AVDS). Він також вирішив вчитися в старості і не шкодує про це.

Тим часом він вивів на перший план свої ноу-хау в давньогрецькій мові і може не відставати від молодих однокурсників: "На початку я повинен був зробити вигляд, що мені це буде легко", зізнається він і посміхається. Але звичайно це не було легко, та з практикою все налагодилось.

Навчатися також потрібно. Ефективні методи навчання особливо важливі для учнів старше 50 років.

"Я думаю, що як старший студент, ви повинні переглядати тему стратегій навчання ", - каже Сабін Пент. Існують спеціальні курси з таких тем, як успішне навчання у старості, які супроводжують викладачі. "Я думаю, що в старості у вас є інша сітка, на яку ви можете потрапити, і що нові знання можна приєднати", - каже Сабін Пент. Зрештою, як молода людина ти мусиш навчитися все з нуля, тоді як літня людина можеш поєднати більше знань із попереднього досвіду. Це може бути перевагою. Тоді, на думку експерта, це не займе багато часу, і перші гальмування зменшуються, бо студенти помічають: "Я це розумію!"

Ваші перші кроки в навчанні в старшому віці можуть виглядати так:

  • Сядьте на лекції і отримайте деякі базові знання. Це полегшить вам пізніше пізнання та поєднання нових знань.
  • Запитайте себе: як я найкраще навчаюся? Для цього займайтеся навчальними техніками та стратегіями. З’ясуйте як краще ви сприймаєте інформацію (слуховою чи зоровою пам’яттю).  
  • Вам не потрібно боятися, що ви цього не зробите. Просто спробуйте!

Навчання в старості

У німецьких університетах вже багато років спостерігається, що все більше людей вибирають навчання. Багато з них ведуть активне професійне життя у віці від 55 до 65 років і хотіли б переорієнтуватися, здійснити давню заповітну дитячу мрію або просто продовжити освіту та ефективно використовувати свій час.

Навіщо вчитися в старості?

Після виходу на пенсію та без сімейних зобов’язань більшість людей похилого віку мають багато вільного часу, який багато хто хотів би розумно використати. Навчаючись у старості, увага зосереджується не лише на здобутті нових знань, а й на контакті з іншими, переважно молодими людьми.

Бажаним побічним ефектом є "розумова придатність", яку можна підтримувати і тренувати. Особливо з жінками часто трапляється так, що в молодому віці вони не часу чи можливості здобути бажані знання, а мусили виконувати свої "домашні обов'язки". У багатьох випадках вони намагаються компенсувати це навчанням для людей похилого віку. Деякі також хочуть пройти додаткову підготовку, щоб вони могли працювати після професійної роботи. Загалом, причини навчання літніх людей принципово відрізняються від тих, що стосуються молодих людей.

Які варіанти існують для людей похилого віку?

Здебільшого, пенсіонери можуть брати участь у цих освітніх пропозиціях без вступу до університету (за винятком Баварії) або здобувати ступінь із дипломом середньої школи. Вікові обмеження також взагалі зникають. Таким чином, старші громадяни навчаються паралельно з молодшими школярами, а інтеграція до звичайної навчальної програми сприяє спільному навчанню. У більшості університетів люди похилого віку можуть самі вирішити, чи хочуть вони вступити як запрошені студенти чи як звичайні студенти.

Загалом, для старших людей є три варіанти: онлайн навчання або ступінь гостя студент у навчальному закладі. У більшості випадків запрошені студенти використовують лише онлайн курс як подальше навчання, тоді як звичайні студенти хочуть отримати ступінь у своїй галузі.

Як гість-студент, у вас немає іспитів, але ви не можете отримати ступінь, а лише брати участь у самостійно відібраних університетських заходах. Якщо хочете, ви можете отримати довідку про відвідування після семестру із переліком подій, які ви відвідали.

Де можуть навчатися літні люди?

Бад Майнберг у Північному Рейн-Вестфалії створив свій перший вищий навчальний заклад, де з 2006 року люди похилого віку можуть закінчити Studium Generale, який складається з заходів із широкого спектру дисциплін. До них належать, наприклад, політологія, філософія, медицина, комунікація та деякі інші. Кількість учасників обмежена 30 на семестр.

Починаючи з 2007 року, пропонується також дипломний курс зі ступенем "Старший консультант", за допомогою якого пенсіонери можуть працювати на платній основі у своєму малому бізнесі завдяки великому досвіду роботи у зв'язку зі ступенем.

Однак майже всі звичайні університети також пропонують можливість навчання для літніх людей і пропонують ту перевагу, що це щоденний контакт з молоддю.

Навчання в старості та оплата!

Ви хочете розпочати навчання і запитати себе, які витрати на навчання в старості? Насамперед: Єдиної відповіді на це немає. Тому що гонорари, які вам доведеться платити, залежать від університету та країни. Як правило, витрати на семестр становлять від 50 до 300 євро ", згідно з даними Німецької конференції ректорів (HRK), добровільним об'єднанням державних і визнаних державою університетів Німеччини.

Навчання старшого покоління в Україні

В Україні все по-інакшому. Навчання у старшому віці не є популярним. Університети не пропонують місця в їх закладах, та й зазвичай ніхто не виявляє бажання, або просто не мають часу, проте даремно. Навчатися ніколи не пізно. Все більшої популярності набуває навчання онлайн. Чому б і ні? Це прекрасний спосіб мати співрозмовника, пізнати щось нове і гарно з користю провести час.

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Світлана Б.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

8 принципів роботи мовленнєвого терапевта (логопеда) в роботі із СДУГ, РАС, дислексія

Оскільки все більше з’являються запити на роботу із дітьми із СДУГ/РАС/дислексією тощо, в роботі спеціалісти логопеди повинні знати та використовувати принципи підтримки нейрорізноманіття.

Автор: Юлія К.

Схема хімічної реакції є, а з коефіцієнтами повне розчарування?

Перетворимо схему хімічної реакції з відомими продуктами, додавши відповідні коефіціенти

Автор: Анна Г.

Вивчати мову в мовному середовищі чи ні: проблеми з якими можна стикнутися

В статті розглядаються найпоширеніші труднощі, з якими стикаються новачки, які переїжджають в іншу країну з бажанням вивчити мову

Автор: Карина К.

Ефективна підготовка до TOEFL: ключові кроки

Ключові стратегії у підготовці до міжнародного іспиту TOEFL iBT

Автор: Світлана К.

What's the difference between BIG and LARGE, SMALL and LITTLE?

В англійській мові є два прикметника маленький та великий. В цій статті описується загальне правило вживання цих прикметників та їх відмінності.

Автор: Світлана Д.

Інші новини:

Вивчаємо синтаксис: розбираємо речення за членами й робимо його синтаксичний розбір

Вивчаємо синтаксис: розбираємо речення за членами й робимо його синтаксичний розбір

11.02.2024

Готуємося до весняних свят: привітання і сценарії для 8 березня в школі

Готуємося до весняних свят: привітання і сценарії для 8 березня в школі

09.02.2024

Цікаві позакласні заходи до Дня народження Тараса Шевченка

Цікаві позакласні заходи до Дня народження Тараса Шевченка

01.02.2024

Як вступити на дизайн в 2024 році

Як вступити на дизайн в 2024 році

31.01.2024

;