Як краще навчатися музиці? Музична школа для «диплома», приватний викладач для емоцій

Почнемо з того, що приватний викладач - це майже теж саме, що музична школа по своїй політичній суті. Ці два варіанти навчання музики відрізняються такими факторами: 

  1. Ціна проведення занять
  2. Комфорт учня
  3. Інформативний обсяг
  4. Форма навчання
  5. Репертуар 
  6. Атмосфера та зв'язок з викладачем

1.Ціна проведення занять.

Всім відомий факт, що заняття з приватним викладачем буде коштувати набагато дорожче, ніж навчання у музичній школі. Ціна прямо пропорційно витікає з того, що на заняттях з приватним викладачем враховуються такі фактори, як розробіток індивідуальної программи навчання для учня, в залежності від його поставлених цілей и задач.

Інколи людина має ціль навчитися грати на інструменті у дуже стислі сроки, тоді вона не йде до музичної школи, а зв'язується з приватним репетитором, ставить йому ціль і вони разом працюють виключно на результат. Є ситуації, коли батьки бажають прищепити дитині любов до музики та зробити музику її хоббі.

Відомий факт, що дитина 5 - 9 років вбирає в себе дуже багато інформації, та це найкращий вік для засвоєння нових дисциплін та створення людини, як особистості. Багаторокові дослідження показали, що дитина у віці 5 - 9 років, яка займалася музикою мала у подальшому житті більш високу емоційну чутливість та рівень IQ, ніж дитина, яка не мала контакту з музикою.

Ще одна з причин займатись з приватним репетитором - це те, що людина може навчитися грати на інструменті у будь-якому віці, музична школа з такими цілями допомогти не зможе. Ще приватні викладачі існують для підвищення рівня кваліфікації профессійних музикантів та взмозі допомогти в підготовці до конкурсу, або до вступу у вищий навчальний заклад. Тож, підведемо висновки: приватний викладач має більш різноманітний спектр наданих послуг, дитяча музична школа більш підходить для того, щоб дитина була в коллективі таких самих дітей музикантів та розвивала у собі дісципліну до навчання.

2. Комфорт учня.

Заняття з приватним викладачем можуть проходити, як на студії, вдома у викладача, у вашому будинку або взагалі онлайн. У такому випадку у вас не має жодної прив'язки до місця проведення занять, та зараз, коли світ оточила пандемія, можна займатися у будь-який комфортний для вас час та із задоволенням проводити час за вивченням свого улюбленного хоббі.

3. Інформативний обсяг.

Звичайно, у музичних школах вивчають дітей за спеціальною програмою, яка була у розробці багато років. Курс вивчення розрахований на 8 років вивчення таких дисциплін, таких, як спеціальність(вивчення гри на інструменті), сольфеджіо (наука про нотну грамоту, запис, знання тональностей та основних музичних функцій), історія музики(вивчення композиторів всіх епох, засвоєння музичних стилей), іноді у вивчення входить хор. Заняття з репетитором дотримуються таких цілей, як вивчення віртуозної гри на інструменті, вичвення сольфеджіо, гармонії, історії музики для певного рівня учня, так, щоб він комфортно себе почував у виконанні гри на інструменті та знання його історії.

4. Форма навчання.

У музичних школах форма навчання складається з проходження чіткої программи, не враховуючи здібності учня та його бажань. Вивчення програми стимулюєтья отриманням хороших відміток, а не вивчення предмету карається дзвінком батькам, насильному контролю за допомогою емоційного тиску та поганими оцінками. У вивченні інструменту з приватним репетитором йде упор на індивідуальні здібності учня, його психологічні складові, його уподобання в репертуарі. Навчання проходить у комфортному для учня темпі та націлене на максимальну продуктивність. За моїм досвідом особисто я знаю, що з приватним викладачем можна здобути всі знання, що дають у музичній школі набагато швидше. З учнем можна поглибиться у вивчення якогось певного стилю, що призведе до швидкого засвоєння практичних звичок, та допоможе швидше застосовувати ці звички.

5. Репертуар.

У музичних школах єдиний на всіх учнів репертуар, який всі забов'язані проходити за програмою. Зазвчичай у музичних школах переважає вивчення композицій та стилей класичної музики. Школи завжди дуже консервативні у питанні репертуару. Але з приватним викладачем ви можете вивчати будь-який стиль. Це може бути классична музика, джаз, естрадна музика, народна музика будь-якої країни, фьюжн, різноманітні стилі року, синтез з електронною музикою, поп-композиції, кавера. Вивчення стилю найголовіша та найважливіша частина вивчення музики. Знання чітких прийомів, рітмічних відхилень, гармонічних послідовностей, техніки виконання штрихів - все це створює правильне виконання стилю і з цим профессійне звучання.

6. Атмосфера та з'вязок з викладачем.

Найголовніший фактор того, будете ви займатись саме з цим викладачем це те, як ви себе почуваєте разом з ним. Це насамперед емоційні якості людини, яка буде підходити вам, як друг. Я вважаю, що після заняття з викладачем вимаєте виходить з уроку повним натхнення та щастя. Викладач забов'язаний показати вам наскільки прекрасна музика, він може дати вам ті краски, якими ви зможете писати неймовірні картини мелодій, допоможете оволодіті їми та відправить вас у чаруючу казку звуків.

Підведемо висновок: заняття з приватним викладачем більш зручний та швидкий спосіб засвоїти інструмент. У нас лише одне життя, тож треба прожити його із задоволенням. Не марнуйте свій час та мершій за мріями!

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Данііл С.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

8 принципів роботи мовленнєвого терапевта (логопеда) в роботі із СДУГ, РАС, дислексія

Оскільки все більше з’являються запити на роботу із дітьми із СДУГ/РАС/дислексією тощо, в роботі спеціалісти логопеди повинні знати та використовувати принципи підтримки нейрорізноманіття.

Автор: Юлія К.

Схема хімічної реакції є, а з коефіцієнтами повне розчарування?

Перетворимо схему хімічної реакції з відомими продуктами, додавши відповідні коефіціенти

Автор: Анна Г.

Вивчати мову в мовному середовищі чи ні: проблеми з якими можна стикнутися

В статті розглядаються найпоширеніші труднощі, з якими стикаються новачки, які переїжджають в іншу країну з бажанням вивчити мову

Автор: Карина К.

Ефективна підготовка до TOEFL: ключові кроки

Ключові стратегії у підготовці до міжнародного іспиту TOEFL iBT

Автор: Світлана К.

What's the difference between BIG and LARGE, SMALL and LITTLE?

В англійській мові є два прикметника маленький та великий. В цій статті описується загальне правило вживання цих прикметників та їх відмінності.

Автор: Світлана Д.

Інші новини:

Вивчаємо синтаксис: розбираємо речення за членами й робимо його синтаксичний розбір

Вивчаємо синтаксис: розбираємо речення за членами й робимо його синтаксичний розбір

11.02.2024

Готуємося до весняних свят: привітання і сценарії для 8 березня в школі

Готуємося до весняних свят: привітання і сценарії для 8 березня в школі

09.02.2024

Цікаві позакласні заходи до Дня народження Тараса Шевченка

Цікаві позакласні заходи до Дня народження Тараса Шевченка

01.02.2024

Як вступити на дизайн в 2024 році

Як вступити на дизайн в 2024 році

31.01.2024

;