Як успішно здати ЄВІ з англійської мови?

Можна як я, коли кілька років тому вирішила здобути другу вищу психолога, - прийти і здати)) Потішити самолюбство високим балом, здивовано дивитись на тих, хто опинився в кінці рейтингу...

Я все життя розмовляла англійською, використовувала в роботі та тепер успішно викладаю.

А що робити тим, хто бачить своє майбутнє в інших сферах і просто виконує вимоги Міністерства освіти і науки України?

Звичайно, потрібно знати англійську хоча б на базовому рівні, повторити (або вивчити) найбільш вживані слова та граматичні конструкції. З викладачем чи самостійно - обирати вам, найголовніше зосередитись на навичках читання, адже саме вони будуть перевірятись у тесті.

Вміти говорити і писати англійською дуже важливо, але не тоді, коли до іспиту залишилось обмаль часу. Якщо викладач наполягає на всебічному розвитку, зверніть його увагу, що вас зараз найбільше цікавить тест, і завдання мають бути відповідні.

Прохідний бал вам можуть гарантувати певні стратегії виконання завдань ЄВІ, якими я радо з вами поділюсь.

 

По-перше, потрібно ознайомитись зі структурою тесту, щоб не витрачати на це дорогоцінний час іспиту. Завдання завжди даються однотипні, у тому ж самому порядку, того ж обсягу і з тою ж кількістю запитань-балів. Виконайте, як мінімум, усі завдання ЄВІ минулих років, які можна знайти на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

По-друге, зважайте, що у тесті є так звані "капкани", коли слово-відповідь повністю збігається зі словом у тексті - у 99,9% це буде хибна відповідь, а правильні відповіді завжди будуть перефразовані.

Наприклад, у нас є речення: Her kids aren't in elementary school anymore.

І є варіант відповіді: She used to cook meals for elementary school pupils.

Ніби про щось схоже написано, і поспіхом хочеться вхопитись за оце "elementary school" як за рятівний круг, але тримайтесь від нього подалі, правильна відповідь була складена зі слів, які в тексті не вживались, але чітко передавали суть.

По-третє, не потрібно витрачати час на складні завдання, особливо якщо вас цікавить прохідний бал. Потренуйтесь і відшліфуйте певні типи завдань, інші відповіді ставте навмання. Нічого страшного не станеться, якщо ви пропустите кілька запитань, але ідеально виконаєте інші.

 

Як виконати ідеально?

Завдання 1: маємо 8 варіантів відповідей, які передають суть 5 абзаців тексту. 1 відповідь - 1 абзац, отже 3 зайві і існують лише, щоб нас заплутати, але ми з ними розберемось.

Починаємо з кінця. Першим ділом, ми уважно вивчаємо ці відповіді, підкреслюючи 1-3 ключових слова (дієслова, заперечення, прикметники - слова, забравши які, зміниться вся суть). Лише потім починаємо читати перший абзац, у тексті теж намагаємось підкреслити ключові слова, бо ж запам'ятати все неможливо. Звіряємо ключові слова абзацу із ключовими словами-відповідями. Ого, так тепер усе чітко видно! Тільки стережіться "капканів", про які сказано вище. Викреслюємо правильну відповідь і йдемо далі, читаємо другий абзац по тій самій схемі. Сумнівні відповіді пропускаємо, і ще раз звіряємо в самому кінці, є великий шанс, що коло звузиться.

Завдання 2: маємо великий текст, який не потрібно читати, і 5 запитань.

Одразу переходимо до запитань, уважно читаємо, підкреслюємо ключові слова в запитанні і відповідях. Лише потім скануємо текст, тримаючи в голові варіанти. Знайшовши, щось схоже на відповідь, звіряємо її, і підкреслюємо в тексті. Всі відповіді будуть іти в тексті послідовно! Тож немає потреби кожного разу перечитувати з початку. Лише 1 запитання на кшталт: What is NOT TRUE? What is NOT mentioned? - буде стосуватись усього тексту, і його можна або взагалі пропустити, або виконати в кінці.

Завдання 3: виконуємо по знайомій стратегії завдання 1.

Зазвичай, тут будуть даватись цікаві назви, наприклад, назви замків, музеїв, ресторанів. Не читаємо їх і не намагаємось перекласти, це лише відволікає. Відповіді завжди будуть стосуватись опису цих місць, певних подій, які там відбулись. Але ви вже і самі помітили? Пам'ятаєте, що виконання завдання починаємо з відповідей?

У перших трьох завданнях не потрібно обирати правильну граматичну конструкцію, чи одне слово з синонімічного ряду, як буде далі. Зосередившись лише на них, цілком можна заробити 5+5+6=16 балів!

 

Хочете переконатись, що все не так складно на практиці - запрошую до себе на заняття)

Я буду щаслива, якщо це допоможе вам зробити впевнений крок до магістратури.

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 2 користувачів

Автор: Олена К.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;