Правила вживання артиклів в англійській

18.02.2022

Статті автора: 49

Правила вживання артиклів в англійській

Артиклі є чи не найскладнішим матеріалом для учнів, що вивчають англійську мову. Причому зі складнощами стикаються не лише новачки на рівні Elementary. Річ у тім, що багато хто недооцінює цю тему, не приділяє їй достатньої уваги на початкових етапах навчання, а потім ці прогалини у знаннях «успішно» проявляються в майбутньому. Здавалося б, ви вже добре знаєтеся на граматиці, словниковий запас сягає 3000 слів, ви розумієте мову на слух, але все ще вагаєтеся при виборі артикля до слова.

Якщо ці рядки про вас, то приділіть кілька хвилин вашого часу на прочитання цієї статті, та поставте нарешті крапку в питанні артиклів в англійській мові.

Що таке артикль в англійській мові?

Артиклі – це службові слова в англійській мові, які вживаються перед іменниками, щоб висловити їхню визначеність (використовується the) або невизначеність (використовується a/an). Труднощі з артиклями в англійській виникають насамперед через те, що у нашій мові їх немає. Але якщо проводити аналогію, можна припустити, що англійське «а/an» відповідає за змістом українському «якийсь», а «the» – «цей/той».

Did you eat an apple? Ти з'їв яблуко? (якесь яблуко, будь-яке; має значення, чи з'їли ви його взагалі).

Did you eat the apple? Ти з'їв оте яблуко? (конкретне яблуко, яке, наприклад, ви придбали вчора).

У школах під час уроків англійської від вчителів можна почути, що перед іменами ставити артиклі не можна, але це не зовсім так. Розглянемо приклад:

A James wants to speak to you. (Якийсь) Джеймс хоче з тобою поговорити (про цю людину ви не знаєте нічого, крім його імені).

Звичайно, не у всіх ситуаціях можна керуватися лише цими підказками. Потрібно запам'ятати деякі правила, про які написано нижче. Але якщо у вашій пам'яті вже закріпилися помилкові алгоритми вживання артиклів, краще звернутися за допомогою до репетитора з англійської мови. Індивідуальний підхід дозволяє приділити необхідну кількість часу на пояснення матеріалу. Репетитор може оцінити рівень ваших знань та скласти таку програму занять, яка підійде саме до вашого темпу навчання.

Читайте також: 10 подкастів для вивчення англійської

Коли вживається артикль the?

Визначений артикль the використовується разом з іменником, незалежно від того, в якому числі той стоїть. Він ставиться, коли предмет або людина відомі тому, хто говорить, і тому, хто слухає (з контексту, оточення або якщо раніше згадувалося в тексті).

Тобто, артикль виділяє предмет чи людину з цілого ряду предметів чи людей даного класу. Зверніть увагу, що залежно від того, перед якою літерою стоїть артикль, його вимова змінюється. Перед голосними він читається як [ði], перед приголосними - [ðə], але не [зе], як багато хто звикає говорити зі школи.

Отже, артикль the вживається у таких випадках:

 • Говориться про конкретний предмет або людину. She's the manager I talked to last time. Вона той менеджер, з яким я говорила востаннє.

 • Щось уже згадувалося раніше. It is a pillow. The pillow is white. The pillow – подушку вже показали та назвали раніше.

 • Предмет чи людина унікальна, щось в єдиному екземплярі. Nobody has ever seen the dark side of the moon - Ніхто ніколи не бачив темну сторону місяця. The president had a telephone conversation with the prime minister of Italy. Президент провів телефонну розмову з прем’єр-міністром Італії.

 • Перед найвищим ступенем порівняння (Superlative form) прикметників чи порядковими числівниками. «The Lord of the Rings» will become the most expensive series in history. «Володар перснів» стане найдорожчим серіалом в історії. This is the fourth candy bar I have today. Це вже четвертий батончик, який я їм сьогодні.

 • Йдеться про цілу групу людей, тварин або предметів. The Millers are going on vacation with us. Міллери поїдуть у відпустку разом із нами. The rich cry too. Багаті теж плачуть. The Irish are the most welcoming nation. Ірландці – найпривітніший народ.

Артикль the не вживається з іменами людей, країн, мов, місяців та конкретних місць, окрім деяких назв, які варто запам'ятати:

 • Країни, в назвах яких є слова «штат», «королівство», «республіка», «федерація», «емірати» (the United Kingdom, the Dominican Republic, The United Arab Emirates).

 • Країни, в назвах яких іменник стоїть у множині (the Philippines, the Netherlands).

 • Гірські хребти, групи островів, канали, річки, моря, океани (the Cordilleras, the Crimea, the Bahamas, the Amazon River).

 • Пам'ятки, відомі будівлі (the Louvre, the Tower of Pisa). Але є й винятки, наприклад, Big Ben, Carnegie Hall, Stonehenge та інші.

 • Газети (the New York Times, the Guardian, the Daily Telegraph).

 • Твори мистецтва (the Girl with Peaches, the Ninth Wave).

 • Організації, спілки та клуби (the League of Nations, the Eurasian Economic Union), але Greenpeace – без артикля.

 • Де у складі є прийменник of (the USA – United States of America, the University of Manchester).

 • Сторони світу (the North, the South, the East, the West).

Запам'ятайте, що артиклі (визначені чи невизначені) не вживаються, коли перед іменником стоїть означення у вигляді займенника: This is her lipstick (Це її помада); This package is heavy (Ця посилка важка).

Читайте також: Вчимо англійську: що таке Passive Voice

артиклі англійською

Вживання артиклів a/an: правило

Невизначений артикль ставиться перед іменником, якщо він тільки називає предмет, визначає його як представника цього класу предметів, але не виділяє його конкретно. Наявність артикля має на увазі предмет в однині, тому перед іменниками у множині артикль не потрібний.

Перед певними типами іменників допоміжні частинки можуть бути опущені, що називається нульовими артиклями. Вони передбачаються за змістом, але не застосовуються практично. Як правило, такий артикль ставиться перед назвами, які позначають щось необчислювальне (матеріали, рідини, сипучі продукти, речовини, абстрактні поняття, збірні поняття).

Залежно від того, на яку букву починається слово, артикль  має дві форми: для приголосних – a, для голосних – an. Наприклад, a phone, an earring. Але будьте уважні, адже на початку слова може бути т.зв. silent letter, яка не вимовляється, або навпаки – голосна літера, яка починається зі звуку [j]. Тому артикль потрібно підбирати відповідно до звуку (an hour [ˈaʊər], a university [juːnɪˈvɜːrsətɪ]). За таким самим принципом артикль підбирається і до абревіатури - за звуком першої літери (an MBA, а URL).

Якщо поруч з іменником стоїть прикметник або прислівник, то артикль завжди стоїть на початку і залежить від першої літери (a car – an electric car, an exciting game – a very exciting game). Зверніть увагу, що коли біля іменника стоять прислівники such або quite, то артикль a/an ставиться після прислівника: You're such a good person! 

Артикль a/an вживається у таких випадках:

 • Говориться про когось чи щось загалом, без конкретики. I want to get a dog – Я хочу завести собаку. Існують різні породи собак, і ви поки не знаєте, якій з них віддасте перевагу.

 • Хтось чи щось згадується вперше. I watch a film (1-е згадування). The film is so exciting (2-е згадування). 

 • Говориться про професію людини. He is an engineer. She is a waitress.

Коли після іменника стоїть означення у вигляді кількісного числівника. Зазвичай обидва слова пишуться з великої літери, оскільки це словосполучення сприймається як назва. Перекладається означення як порядкове число: Room Five – п'ята кімната, Lesson Four – четвертий урок.

артиклі англійською

Артиклі a/an/the: таблиця

Для зручності всі перелічені правила артиклів в англійській мові зібрані в одній таблиці. Можете зберегти її та використовувати при необхідності як додатковий освітній матеріал. І не забувайте про послуги репетиторів. Адже займаючись самостійно, ви не зможете охопити всю потрібну вам інформацію.

А заняття з репетитором хоча б раз на тиждень дадуть вам поглиблені та якісні знання з англійської. Хороших викладачів можна знайти за пошуком на платформі BUKI.

Читайте також: Сучасний англійський сленг

Сподобалась стаття? Оцініть

4.54

На основі відгуків 28 користувачів

Автор Анна Ц.

Український філолог із вищою освітою. За плечима три роки роботи у нотаріаті, а також написання текстів на різноманітні теми, редактура.

Статті автора: 49

Підібрати репетитора

Правила вживання артиклів a, an, the в англійській

Що таке артикль в англійській мові?

Артиклі – це службові слова в англійській мові, які вживаються перед іменниками, щоб висловити їхню визначеність (використовується the) або невизначеність (використовується a/an). Читайте більше на BUKI

Коли вживається артикль the?

Отже, артикль the вживається у таких випадках: Говориться про конкретний предмет або людину. She's the manager I talked to last time. Вона той менеджер, з яким я говорила востаннє. Щось уже згадувалося раніше. It is a pillow. The pillow is white. The pillow – подушку вже показали та назвали раніше. Читайте більше на BUKI

Яка різниця між the/a/an?

Труднощі з артиклями в англійській виникають насамперед через те, що у нашій мові їх немає. Але якщо проводити аналогію, можна припустити, що англійське «а/an» відповідає за змістом українському «якийсь», а «the» – «цей/той». Читайте більше на BUKI

Коли вживаються артиклі а/an?

Артикль a/an вживається у таких випадках: Говориться про когось чи щось загалом, без конкретики. I want to get a dog – Я хочу завести собаку. Існують різні породи собак, і ви поки не знаєте, якій з них віддасте перевагу. Хтось чи щось згадується вперше. I watch a film (1-е згадування). The film is so exciting (2-е згадування). Говориться про професію людини. He is an engineer. She is a waitress. Читайте більше на BUKI

Схожі статті

BUKI

Платформа, що об’єднує репетиторів та учнів

Створити профіль репетитора

Експертні статті від репетиторів