Сьогодні цифровий малюнок користується шаленою популярністю, а любителі-ілюстратори мають всі шанси для професійної реалізації. Відтак хобі може вилитись в унікальні зразки, якими захоплюватиметься світ арту. Наша стаття присвячена тим, хто робить перші кроки до освоєння графічного планшета.
Малюнок на графічному планшеті: з чого почати
Графічний планшет – це девайс для введення даних на комп’ютер за допомогою сенсорної зони й пера. За аналогією це як олівець або пензлик з аркушем паперу, тільки у вигляді електронного пристрою, а результати роботи на планшеті виводяться на екран комп’ютера.
Ґаджет призначений в першу чергу для художників та дизайнерів. Якщо вже обирати планшет для якісного навчання і професійної практики, то краще зупинити свій вибір на Wacom, Xp-pen, Huion, Gaomon. Встановлюємо на комп’ютер драйвери і необхідний графічний редактор.
Тож як малювати на планшеті? Для початку непогано було б набити руку за допомогою спеціальних вправ. На першому етапі малюємо горизонтальні і вертикальні лінії, геометричні фігури. На другому рівні складності пробуємо зображати вісімки, орнаменти, листки, лабіринти.
Налаштувати чутливість пера можна як у графічному редакторі, так і в програмі від виробника. Перо також можна використовувати як комп’ютерну мишу. Важливу роль відіграє вибір графічного редактора. Досвідчені користувачі планшета радять новачкам починати з Paint Tool Sai або Corel Painter.
У графічному редакторі вам потрібно освоїти не так уже й багато: кольорову палітру, базовий інтерфейс, шари і «гарячі клавіші». Останні дуже корисні на початку навчання, оскільки значно пришвидшують і спрощують використання програми. Наприклад:
-
кнопка В – пензлик;
-
Е – гумка;
-
Z – зміна масштабу;
-
[ ] – зміна масштабу пензлика;
-
Ctrl+Z – відміна;
-
Ctrl+0 – повернення масштабу до попереднього;
-
Ctrl+t – трансформація і переміщення об’єктів;
-
Ctrl+u – зміна кольору.
Надзвичайно корисно використовувати шари. Коли кожен елемент малюнка виконаний в окремому шарі, з ними досить легко працювати, коригувати і додавати зміни. Стосовно теорії кольору вам потрібно знати, що колір охоплює три характеристики. А саме:
-
тон, або кольоровий спектр;
-
насиченість, тобто концентрація пігменту в певному кольорі;
-
освітленість кольору.
Читайте також: Все про нетрадиційні техніки малювання
Як малювати на графічному планшеті?
Розкриємо секрет, як швидко звикнути до роботи з планшетом. Для цього потрібно взяти один зі своїх малюнків, намальованих традиційним способом. Фотографуємо роботу (бажано без спотворень) і за допомогою кнопки «Відкрити» вставляємо в програму. У нас з’являється шар з малюнком.
Аби дефіцит пікселів не позначився на якості малюнка, змінюємо формат на дещо більший. Потім створюємо другий шар. Важливо, щоб він був розташований вище, ніж перший. Знову виділяємо шар з малюнком і зменшуємо прозорість приблизно наполовину. Виділяємо другий, верхній, шар і починаємо обводити фото.
Після завершення спробуйте розфарбувати малюнок. Водночас зображення, яке знаходиться на першому шарі, можна просто приховати. Ми можемо бачити тільки лайм. Створюємо новий, третій, шар і переміщуємо його під другий. Це і буде шар з кольором. Таким чином, зі старого традиційного ви створюєте новий малюнок на графічному планшеті.
Чудово, якщо у вас є улюблений художник, який малює у тій же програмі, що і ви. А ще краще, якщо він записує speed-пеінти. Спробуйте вловити суть його техніки: на що він натискає для певно ефекту і якими інструментами користується. Це дозволить вам спробувати нові техніки та згодом персоналізувати свій стиль.
Насправді перехід від сліпого копіювання до вироблення власної техніки дається не кожному. Це може зайняти чимало часу. Тому краще практикуватися з репетитором, який пояснить теорію і відразу продемонструє усі нюанси на практиці. Платформа BUKI – зручний та перевірений майданчик для пошуку потрібного викладача.
Читайте також: 3D малювання для дітей
Легкі малюнки на графічному планшеті
Дізнаємося, які малюнки на планшеті краще спробувати початківцям, аби поступово розвивати та удосконалювати навички. Насамперед це:
-
рука – гарна можливість для тренування перспективи, масштабу, кривих і ліній. Новачок повинен намалювати основний контур відкритої руки, починаючи з долоні;
-
будівлі – це спосіб розвиватися в 3D. Почніть з лінії горизонту, від якої будуть відходить «зникаючі» лінії. Уявіть, що ви створюєте ряд кубів, додаючи вертикальну лінію від горизонту. Потім з дальнього кінця горизонтальної лінії зображаєте кутові лінії, які зустрічаються. Це забезпечить правильну перспективу і зробить малюнки більш реальними. Додавши затінення на одному боці будівлі, ви показуєте, звідки падає світло;
-
фрукти – класика для художника-початківця. Зображення вази з яблуками, апельсинами і бананами завдяки неправильній формі і повторюваності кривих допоможе покращити координацію рук і очей;
-
дерева – їхні гілки ідеально підходять для праці над кривими. А під час малювання крони можна практикувати нелінійні візерунки;
-
квіти – це нагода скористатися різними уроками про лінії і криві. Починайте з квітів, які мають прості пелюстки. Бо вони можуть бути не симетричними і їхня форма варіюється, ви можете залучати нові підходи і розробляти свій стиль;
-
метелики – додайте фантазії і зобразіть людину з крилами метелика. Почніть з невеликого овалу, через який проходить вертикальна лінія. Використовуйте зігнуті лінії для овалів, горизонтальну лінію поперек тулуба для верхніх крил, прості трикутники з вигнутими лініями для нижніх крил;
-
очі. Основна форма – дві прості криві, які обтікають ідеальне коло. Можливість додавати деталі нескінченна – від додавання вій і брів до затінення райдужної оболонки;
-
губи – чудовий елемент для переходу на вищий рівень. Від художника вимагається базове розуміння симетрії з використанням осьової лінії і трикутника. Це також гарна нагода для випробування різних тонів і світлокорекції. Адже з першого разу навряд чи вийде досконалий варіант.
З удосконаленням техніки виконання і складності зображень можете поступово додавати до свого арсеналу різні графічні редактори: Adobe Photoshop, Corel DRAW, Adobe Illustrator, Inkscape, Gimp і Krita для роботи з растровою графікою.
Уроки малювання на графічному планшеті: кращі YouTube-канали
Розглянемо канали, які точно стануть у пригоді для відпрацювання практичних навичок:
- Азбука рисования – канал Андрія Маркова, присвячений як традиційному, так і цифровому малюнку. Тут художник-початківець може знайти все, що його цікавить: поетапні тьюторіали, тайм-лапси, огляди художніх матеріалів, відеоуроки з теорії малюнка, різних технік і стилів, арт-поради. Автор проводить огляди графічних планшетів, челенджі, стріми з іншими художниками, творчі пранки і багато іншого;
- Special Sect – канал професійної художниці-ілюстраторки. Тут знайдуться приклади малюнків у різних стилях, огляди типових помилок початківців, speed-пеінти, уроки-тьюторіали для тих, хто тільки починає малювати на графічному планшеті;
- Kristina Кaspi – канал цифрової художниці Крістіни Каспі, яка тривалий час працювала в жанрі створення стікерів та випустила власний арт-бук. Ви не лише дізнаєтеся, як малюють на графічному планшеті, а й знайдете огляди різних планшетів і технік.