ДПА в 9 класі: учні будуть здавати предмет на вибір?

  Дев'ятий клас – це час першого відповідального вибору. ДПА – один із серйозних іспитів в житті школярів. Його успішна здача свідчить про готовність продовжити навчання в старшій школі або ж піти отримувати профільну середню освіту. Результати державної підсумкової атестації дають можливість об'єктивно поглянути на успіхи школяра, щоб окреслити картину майбутніх перспектив.

  ДПА в Україні по своїй суті є іспитом, який проводиться з метою підтвердження учнем своїх знань, отриманих за період навчання до дев'ятого класу. До 2015 року випускники одинадцятих класів теж здавали державну підсумкову атестацію разом із ЗНО. Результати ДПА зараховувалися як бали, потрібні для отримання повної середньої освіти, а результати ЗНО виконували функцію вступних іспитів.

  З 2015 року оцінки, отримані під час зовнішнього незалежного оцінювання, стали зараховувати як результати ДПА. Що ж встигло змінитися в порядку здачі ДПА? Чи стало складніше здавати іспити? Які нововведення чекають школярів у 2019-му році? Про це поговоримо далі!

ДПА в 2019-му році: нововведення

  Як і раніше, випускники дев'ятого класу складатимуть 3 іспити на ДПА. Два предмета будуть обов'язковими, а третій виберуть самі школярі. Зазвичай думки учнів щодо третього предмета не враховувалися. Іспит на вибір обирали, зважаючи на спрямованість навчального закладу і профіль класу. Зараз же на педагогічних нарадах вчителів попросять узгодити іспит на вибір з учнями, і тільки після цього затвердити його. Поки що точно невідомо, в якій формі це буде проходити, але, швидше за все, учні проголосують за той чи інший предмет.

  Обов'язковими дисциплінами, які здасть кожен учень, як і раніше, будуть математика і українська мова. А ось третій предмет можна вибрати з такого різноманіття:

  • іноземна мова (в залежності від того, який учні вивчали протягом декількох років);
  • біологія;
  • географія;
  • фізика;
  • хімія;
  • історія України;
  • всесвітня історія;
  • зарубіжна література;
  • інформатика;
  • правознавство.

  Словом, серед цих предметів точно знайдеться той, що припаде до душі дітям. Результати іспиту з дисципліни, в якій бездоганно розбирається учень, обов'язково порадують високим балом.

На що впливають результати ДПА?

  Результати державної підсумкової атестації виставляються у атестат про неповну середню освіту окремою графою. Ця графа йде відразу після підсумкової оцінки і ніяк не впливає на неї. Тобто, як би вчителі не намагалися «залякати» учнів, до ДПА дійсно потрібно серйозно готуватися, але вона не несе таких функцій, як ЗНО.

  Однак для тих учнів, які продовжують навчання в старшій школі, оцінка з ДПА буде вирішальною. Школярі, які складуть іспити на високі бали, будуть вчитися в «сильному» класі, а учні, які не змогли здати предмети на «Добре» і «Відмінно», будуть закінчувати школу в іншому класі. Саме тому класні керівники радять усім школярам регулярно готуватися до ДПА, щоб в 10-й клас піти повним складом, не розбиваючи колектив. Якщо батьки бачать, що у дитини виникають труднощі з розумінням предмета, який потрібно скласти, то не зайвими будуть заняття з репетитором.

  Слід також розуміти, що ДПА - це свого роду лакмусовий папірець, який свідчить про бажання школяра вчитися далі і отримувати більш глибокі знання. Якщо протягом 9 класу успішність учня серйозно знизилася, батьки не спостерігають в дитині відповідальності і бажання йти далі, то слід розглянути варіант вступу до ліцею. Можливо, робоча спеціальність серйозно зацікавить підлітка і відкриє для нього нові горизонти і можливості.

Звільнення від ДПА в 2019-му році: коли учні не здають іспити?

  Деякі учні мають право не здавати державну підсумкову атестацію в 2019-му році. На звільнення від іспитів можуть розраховувати:

1. Школярі, які мають проблеми зі здоров'ям. Перелік захворювань можна уточнити у сімейного лікаря. Для звільнення від іспитів буде потрібна спеціальна довідка та висновок комісії.

2. Учні, які знаходяться в період здачі ДПА на спортивних змаганнях чи конкурсах.

3. Випускники 9-го класу, які мають сертифікат міжнародного зразка про складання іспиту з іноземної мови (в тому разі, якщо школяр здає ДПА з іноземної мови).

4. Школярі, які знаходяться в соціальній відпустці (декрет).

5. Учні, що за станом здоров'я змушені перебувати в санаторії або лікарні.

Боятися ДПА не варто! Це перший відповідальний іспит в житті школяра, але ставитися до нього потрібно як до нормального явища і здатності підтвердити свої знання. При ефективній підготовці державна підсумкова атестація порадує хорошими результатами. Намагайтеся докласти максимум зусиль, для того щоб отримати найвищий бал!

Опубліковано:

Автор:

Розділ: Шкільна освіта

Останні блоги

Легко и просто понять с данной статьи, почему полезно программирование с ранних лет

Автор: В'ячеслав У.

Сьогодні розповім про такі інструменти для виділення у Photoshop: Rectangular Marguee Tool, Eliptical Marguee Tool, Lasso Tool, Polygonal Lasso Tool, Magnetic Lasso Tool, Quick Selection Tool і Magic Want Tool. Дізнаєтесь, для яких задач використовується

Автор: Лілія Д.

Стаття присвячена важливим порадам щодо кращого запам'ятовування нової лексики під час вивчення іноземної мови. Ви також дізнаєтесь щось для вас!

Автор: Ольга Б.

Кілька порад про те, як перетворити навчання на захоплюючу пригоду.

Автор: Олена В.

Как организовать онлайн-занятия по математике и физике, чтобы не страдала продуктивность.

Автор: Софія Г.