Київський національний університет імені Тараса Шевченка

Оновлено 28.01.2025

Анна Г.

Статті автора: 49

Київський національний університет імені Тараса Шевченка

Усі, хто одного разу приїжджає до Києва, обов'язково поповнює свою колекцію фотографією з розряду «must have» біля Київського національного університету ім. Шевченко. Кидається в очі, звичайно ж, колір будівлі - незвичний для нашого погляду червоний. Потім - масштаби. А вже після цього - архітектуру, яка також заслуговує уваги!

Чому корпус університету Шевченка червоний? Історія обрання кольору будівлі вже давно має декілька легенд. Пов'язували зовнішній вигляд університету з кольором стрічок ордену Св. Володимира, а студенти свого часу поширили дві інші версії. Перша легенда говорить, що такий яскравий колір був використаний імператором Миколаєм І, щоб пристидити студентів за їх революційний дух та непокору, інший традиційний жарт говорить, що це символ студентських страждань під час екзаменів. Листування імператора та архітектора Беретті, який створив головний корпус університету, показує, що імператор віддав розпорядження вибрати такий самий колір, як у стін Зимового палацу в Петербурзі. Фарбу везли з-за кордону й під час приготування суміші зробили помилку в пропорціях. Сьогодні легендарний червоний колір, що був колись помилкою, впізнають одразу й не лише в Україні.

Київський національний університет імені Тараса Шевченка є одним із найстаріших закладів вищої освіти України, який готує видатних студентів з 1834 року. Сьогодні Київський національний - один з найпрестижніших ЗВО України, куди прагнуть вступити золоті медалісти і відмінники багатьох шкіл з різних куточків країни. 

Голос відважних кирило-мефодіївців, Кобзарева біль за Україну, ідеї Грушевського - все це пам'ятають стіни Київського національного університету. Історія ЗВО унікальна, адже тут навчалися і працювали відомі українські письменники, революціонери, політичні діячі та вчені. Зокрема: першим ректором став М.О. Максимович, трохи пізніше в університеті викладав професор М.І. Костомаров, працював учителем малювання при університетській школі живопису Т.Г. Шевченко, був професором історії В.М. Перетц. У числі відомих випускників: М. Рильський, М. Булгаков, В. Винниченко та інші. Більше історії - на сайті університету .

КНУ вже всьоме бере участь у рейтингу найкращих університетів світу, що складає компанія QS (Велика Британія). Цього року Університет посів позицію 531-540 місце серед 1000 університетів світу.

Історичне фото головного корпусу Університету

Факультети та інститути КНУ

Університет є багатогалузевим класичним навчальним закладом. Сьогодні на базі університету працює 9 інститутів, 13 факультетів, 2 коледжі, 1 ліцей і підготовче відділення.



Факультети

  • географічний;
  • економічний;
  • інформаційних технологій;
  • історичний;
  • комп'ютерних наук і кібернетики;
  • механіко-математичний; психології;
  • радіофізики, електроніки та комп'ютерних систем;
  • соціології;
  • фізичний;
  • філософський;
  • хімічний;
  • юридичний;
  • факультет військової підготовки ВІКНУ;

Навчальні інститути:

  • високих технологій;
  • журналістики;
  • міжнародних відносин;
  • філології;
  • військовий;
  • управління державної охорони України;
  • післядипломної освіти;
  • Навчально-науковий центр "Інститут біології та медицини",
  • Навчально-науковий інститут "Інститут геології".

Загалом (за всіма рівнями) в Університеті ліцензовано 59 спеціальностей із 25 галузей знань, саме тому Університет надає найширші можливості здобуття освіти. Наразі в КНУ навчається майже 28 тис. осіб. за 70-ма гуманітарними та природничо-прикладним спеціальностями.

За результатами вступної кампанії 2018 року найбільш популярними напрямами стали Інститут філології (6906 поданих заяв), Інститут міжнародних відносин (3823 поданих заяв), економічний факультет (4321 поданих заяв). Не менш популярними серед абітурієнтів були факультет комп'ютерних систем та кібернетики (2438 заяви), юридичний факультет (2755), факультет інформаційних технологій (3625 заяви), філософський факультет (2036 заяви).

У 2018 році середній прохідний бал на навчання за освітнім ступенем бакалавра становив майже 177, а 19 освітніх програм мали прохідний бал понад 190 балів. Серед таких програм "Китайська мова і література та переклад, англійська мова" та "Шведська філологія, англійська мова та нідерландська мова" (Інститут філології), "Міжнародне право" та "Міжнародні відносини" (Інститут міжнародних відносин), "Програмна інженерія" (факультет комп'ютерних наук та кібернетики).

У 2019-му році КНУ став лідером в кількості поданих заяв від абітурієнтів. Він обігнав Львівський національний університет ім. І. Франка та КПІ ім. Сікорського. Конкурс на вступ до більшості факультетів надзвичайно високий, тому абітурієнтам слід добре підготуватися до складання ЗНО.

Вартість навчання

Незважаючи на величезний конкурс на одне бюджетне місце, на бюджет в 2019-му році в КНУ ім. Шевченко вступило 3 037 студентів. Тобто щасливий шанс посміхнувся всім, хто по-справжньому цього хотів і готувався до вступу не один місяць! Ну а тим, хто щиро бажав пов'язати своє життя з Київським національним університетом, але не зміг пройти конкурс і зайняти вакантне бюджетне місце, довелося зробити вибір на користь іншого університету або вступити на навчання на комерційній основі.

 Навчання в КНУ одне з найбільш дорогих по Україні. Вартість денного навчання для отримання ступеня «Бакалавр» (за рік) буде варіюватися в межах від 29 850 до 65 200 гривень. Усе залежить від того, наскільки затребувана спеціальність. У таблиці ми наведемо актуальні приклади розцінок на освіту в КНУ:

Назва спеціальності

Стаціонарне відділення (вартість навчання за рік)

Заочне відділення (вартість навчання за рік)

Філософія

28 850 

21 500 

Філологія

Від 30 300 до 65 100

Економіка

Від 33 900 до 65 100 

Факультет іноземних мов 

23 600

11 850 

Історичний факультет 

15 620 

6 910 

Комп'ютерні науки

35 250

Журналістика

Від 46 200 до 35 800

33 500

Маркетинг

35 800

Право

Від 53 300 до 65 100

Фізика

29 850

Туризм

Від 35 800 до 65 100

Це далеко не весь перелік спеціальностей. Більш детально з цінами на навчання в КНУ ви можете ознайомитися на офіційному сайті університету.

Якщо студент проявить себе, то є ймовірність перевестися на бюджет. Якщо ж такої можливості не з'явиться, то з часом можна знайти роботу і перевестися на заочне відділення.

Міжнародні зв'язки університету

КНУ один із університетів, де найбільш активно підтримують та розвивають академічну мобільність, тобто можливість для студентів поїхати на навчання закордон.

На сьогодні університет співпрацює у рамках 300 партнерських угод із 63 країнами світу. Університет щорічно розширює базу угод про співпрацю з іноземними установами, наприклад, найбільше таких проектів наразі і Інституті філології, юридичному факультеті, Інституті міжнародних відносин.

Найбільш активно Університет співпрацює з польськими, китайськими, французькими німецькими та японськими партнерами.

Студентська академічна мобільність найактивніше відбувається завдяки грантовим програмам, угодам та програмі Erasmus +:

  • Програма "Mevlana" - партнерство з 7 університетами Туреччини;
  • Програма ЄС "Еразмус+" - співпраця з 46-ма європейськими університетами. Можливість для студентів на конкурсній основі потрапити на піврічне навчання в Іспанію, Італію, Чехію, Угорщину, Словаччину й інші країни.

Також студенти КНУ постійно беруть участь у міжнародних конференціях, семінарах, олімпіадах. Лише протягом 2018 року більше 1000 студентів скористалися можливостями академічної мобільності.

Можливості працевлаштування

Із питанням про майбутнє працевлаштування рано чи пізно стикаються всі, бо знайти власний шлях дійсно не просто. Про недосконалості системи освіти саме у зв’язку з подальшим працевлаштуванням випускників говорять досить часто, проте, КНУ з кожним роком докладає все більше зусиль для розширення можливостей і зв’язків своїх студентів.

В Університеті проводяться ярмарки вакансій за участі великої кількості компаній-роботодавців:

  • “Дні кар’єри”, де можна не лише поспілкуватися з роботодавцем, але й послухати поради та лекції;
  • ІТ-фестиваль "ТЕТРІКС" для студентів технічних спеціальностей;
  • День кар’єри "Економікс" для студентів економічного профілю;
  • Geo Career для студентів-географів;
  • "День кар'єри факультету психології";

У 2018 році Університет увійшов до Топ-500 університетів світу Рейтингу QS із працевлаштування випускників, посівши позицію у групі 301-500. Цей рейтинг аналізує такі основні показники: репутація університету серед роботодавців, успішність випускників, партнерські зв'язки з роботодавцями, відсотковий показник працевлаштування випускників.

Умови навчання

КНУ має кілька комплексів навчальних корпусів. Студентське містечко, наукову бібліотеку, поліклініку, лабораторії, спортивний комплекс.

У центрі міста в відомому Червоному корпусі (головний корпус університету) навчаються студенти історичного, юридичного та філософського факультетів. Поряд в окремих корпусах навчаються студенти Інститут філології (Жовтий корпус) та хімічного факультету.

Студенти Інституту міжнародних відносин та Інституту журналістики мають окремий корпус у солом’янському районі міста.

Студенти факультету інформаційних технологій мають власний корпус неподалік КПІ.

Усі інші навчальні корпуси, а також студентське містечко, спортивний комплекс й поліклініка розташовані в районі станції метро Виставковий центр.

Університет наразі активно оновлює матеріальну базу: проводяться ремонтні роботи, закуповується обладнання в лабораторії, оновлюються гуртожитку.

З’являються в КНУ й сучасні обладнанні коворкінги, наприклад, “Лунотека” в корпусі факультету радіофізики, електроніки та комп’ютерних наук, “Читалка” в корпусі факультету комп'ютерних наук і кібернетики. Нещодавно за підтримки компанії Geenesis відкрили коворкінг на базі економічного факультету, де проводять лекції та зустрічі з представниками великих кампаній та бізнесів.

Поселення в гуртожитки КНУ відбувається вже після хвилі зарахування вступників та оприлюднення результатів. Поселення відбувається за факультетами та відповідно до чіткої процедури з деталями якої ознайомлюють приймальні комісії.

КНУ - це не просто відвідування лекцій та семінарів, тому важливо не втрачати час. В Університеті щоденно проводять безліч заходів: лекції, семінари, зустрічі з відомими людьми, конкурси, студентські заходи. Це чудова платформа для налагодження зв’язків та пошуку можливостей саморозвитку.

Прийом документів до Київського національного університету імені Тараса Шевченка в 2019-му році

Знайти опис процедури вступу та всі необхідні деталі можна в Правилах прийому до Київського національного університету імені Тараса Шевченка у 2019 році, а також на офіційному сайті Університету, ресурсах Студентського самоврядування КНУ. Перевіреними та офіційними істочниками інформації під час є Приймальні комісії.

Подавати заяви на вступ потрібно в електронній формі - із 1 липня розпочнеться реєстрація електронних кабінетів вступників. Паперові заяви подаються при наявності права на першочергове зарахування, при неможливості зареєструвати електронний кабінет та ще в кількох випадках, описаних у Правилах вступу.

Заздалегідь підготуйте такі документи:

  • копія паспорта (id-карти) абітурієнта;
  • копія атестату або документа, який підтверджує рівень повної середньої освіти (аттестат);
  • копія всіх потрібних сертифікатів ЗНО, які необхідні для вступу на обрану вами спеціальність;
  • копія військового квитка (для військовозобов'язаних).

КНУ має статус найпрестижнішого університету України та є мрією багатьох випускників, саме тому вступити сюди може бути нелегким завданням, проте, можливість навчатися серед найкращих має бути сильним стимулом.

Корисні посилання:

Читайте далі: Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського"

Сподобалась стаття? Оцініть

3.72

На основі відгуків 25 користувачів

Анна Г.

Автор Анна Г.

Репетитор з української мови та літ-ри та з англійської мови. Готую до ДПА, ЗНО, вступу до університету.

Статті автора: 49

Підібрати репетитора

Схожі статті

BUKI

Платформа, що об’єднує репетиторів та учнів

Створити профіль репетитора

Експертні статті від репетиторів