Ресурси для підготовки до IELTS

Ресурси для підготовки до IELTS
Вивчення іноземних мов

Знання англійської мови вже не вважається унікальною перевагою. Більш того, все частіше очікують підтверджений рівень знання англійської для успішного працевлаштування, а закордонні університети чітко визначають який рівень англійської потрібен для вступу.

Існують універсальні шкали для визначення рівня знань мови. На їх основі склали декілька тестів. Один із таких авторитетних іспитів на знання англійської мови - IELTS. Детальніше у статті.

 

Що таке «IELTS»?

IELTS - це міжнародний іспит. Його складають ті, кому необхідно підтвердити рівень володіння англійською мовою. Найчастіше це студенти, які вступають до університетів за кордоном, люди, які влаштовуються на роботу і ті, хто переїжджає за кордон на постійне місце проживання.

Існує 2 рівня складності іспиту IELTS:

  • загальний (General Training Module) - необхідний для переїзду в іншу країну;
  • академічний (Academic Module) - необхідний для вступу до університету в іншій країні.

 

Як готуватися до тесту? Які є формати підготовки? 

Щоб вибрати найбільш ефективний спосіб підготовки, потрібно враховувати початковий рівень своїх знань. 

 • Самостійна підготовка.

Це найбільш вигідний спосіб. Вам не потрібно витрачати гроші на репетитора або мовну школу. Однак для самостійної підготовки до IELTS потрібно вже мати впевнену базу - спілкуватися іноземною, знати граматику, сприймати на слух. Але навіть якщо у вас є достатній рівень знань, буває складно все структурувати.

 • Мовна школа, вузькоспеціалізовані курси для підготовки до IELTS.

Цей варіант буде вже більш ефективним. Будуть регулярні уроки, буде можливість поставити питання, буде необхідна база підручників і матеріалів для підготовки і буде постійна практика мови в групах.

 • Індивідуальні заняття з репетитором.

Ну а це - найефективніший спосіб підготовки. Репетитор зможе на кожному уроці приділити вам максимум уваги, буде індивідуально працювати з вами над складними темами, надасть список перевірених ресурсів для самостійної підготовки.

 

Ресурси, які стануть корисними при підготовці до IELTS

Навіть якщо ви обрали для себе шлях підготовки з репетитором або в мовній школі, то самостійну підготовку ніхто не відміняв. Готуватися до IELTS краще щодня, а не 2-3 рази на тиждень. Важливо зробити це стилем свого життя, коли 20-30 хвилин увечері ти приділяєш своїй самоосвіті. Ми підготували список ресурсів, які допоможуть вам підготуватися до іспиту.

Безкоштовні підручники для підготовки до IELTS

 1. «The Official Cambridge Guide to IELTS». Цей підручник можна скачати тут: https://yourielts.ru/ielts-download/ielts-books. У ньому ви зможете знайти не тільки практичні поради для підготовки, але й тести, які можна пройти самостійно, щоб оцінити рівень своїх знань.
 2. «Cambridge IELTS Tests». Якщо вам потрібні практичні завдання для вдосконалення своїх навичок, то їх ви знайдете в даному підручнику.
 3. «Collins Writing for IELTS Book». Цей підручник підійде для підготовки до частини в тесті «Письмо». Завантажити безкоштовно посібник можна за посиланням: https://www.academia.edu/7596992/Collins_Writing_for_IELTS_Book?auto=download.
 4. «Cambridge Objective IELTS Intermediate». Завантажити підручник можна тут: https://yourielts.ru/ielts-download/ielts-books.

Підкасти для підготовки до розділу IELTS

Немає нічого кращого, ніж регулярно дивитися фільми англійською мовою, слухати музику, переглядати новинні канали з телепередачами. Але ще одним сучасний спосіб попрактикувати своє сприйняття на слух англійської - це підкасти:

 1. https://www.theguardian.com/podcasts - тут ви можете знайти підкасти на абсолютно різні теми;
 2. https://www.buzzfeed.com/scottybryan/14-british-podcasts-you-need-to-start-listening-to#.di733RkJMj - ще список підкастів, які можна взяти на замітку;
 3. http://ieltsielts.com/more/podcast/ - тут ви знайдете інтерв'ю з тими людьми, які успішно скласти IELTS.

Додатки для смартфона, які допоможуть підготуватися до тесту

 • IELTS Prep App.

Ця програма дозволяє тестувати свої знання за допомогою різних тестів і практичних завдань, що спрямовані на поліпшення лексики і граматики. Зібрана велика база вправ, котрі допомагають готуватися до всіх розділів тесту.

 • IELTS Listening - 3 levels.

Цей додаток стане у нагоді при підготовці до частини «Listening» в тесті IELTS.

 • IELTS Essays.

Хочете навчитися писати есе? Тоді цей додаток стане вам корисним.

Найголовніше у підготовці до IELTS - комплексний і структурований підхід, дисципліна і регулярність. Тільки вміння грамотно розпоряджатися своїм часом і грамотний підхід забезпечать вам успішне складання іспиту.

 

Читайте також: Що таке IELTS? ТОП 5 запитань про іспит.
Автор:

Оцініть новину