Що таке «IELTS»? ТОП-5 питань про іспит

Що таке «IELTS»? ТОП-5 питань про іспит
Вивчення іноземних мов

Досить часто знання англійської мови необхідно підтверджувати за допомогою сертифікатів міжнародних іспитів. Найбільш популярним є IELTS. Про те, що це за іспит, навіщо його складати, як потрібно готуватися, і скільки коштує тест, ми і поговоримо у нашій статті.

 

Що таке IELTS?

Іспит IELTS (International English Language Testing System) - це міжнародний тест, який показує рівень володіння англійською мовою. Цей сертиікат є авторитетним та визнається всюди.

У яких випадках необхідно скласти цей іспит? Найчастіше причиною стає:

  • еміграція в іншу країну (в Америку, Англію чи Європу);
  • навчання за кордоном;
  • працевлаштування в іншій країні;
  • бажання отримати посаду в міжнародній компанії;
  • необхідність підтвердити рівень своїх знань і отримати сертифікат.

Нарівні з TOEFL, сертифікат іспиту IELTS приймають при вступі до університетів Канади, Австралії, США, Новій Зеландії та країнах, де послуговуються англійською мовою. Звичайно ж, якщо ви плануєте вступати до закордонного університету, то необхідно уточнити всю інформацію про те необхідні іспити. І якщо серед них буде IELTS, то запасайтесь терпінням і починайте готуватися.

Тест IELTS: трохи історії

Уперше тест був створений в 1980 році. Називався він ELTS (The English Language Testing Service). Для екзаменованих розробили 6 профілів: соціальні науки, біологічні, медичні, фізичні, технічні та прикладні, загальні академічні. Іспит складався з 3-х частин питань, які дозволяли протестувати: вміння читати, вміння розуміти англійську на слух, уміння говорити. У такому форматі тест існував 9 років.

Пізніше, вже в 1989 році, скоротили кількість модулів і спростили процедуру тесту. Так з'явився IELTS. Винахідниками іспиту вважаються:

  • University of Cambridge ESOL Examinations (Cambridge ESOL);
  • British Council;
  • IDP: IELTS Australia.

Хто і навіщо складає IELTS?

Скласти IELTS необхідно всім, хто збирається їхати за кордон влаштовуватися на роботу, навчання, стажування. Складають іспит також і "для себе".

Даний іспит складають ті люди, чиєю рідною мовою не є англійська. Ситуація переїзду (навчання, робота або ПМП) має на увазі, що необхідно буде щодня користуватися англійською мовою. Саме тому так важливо підтвердити свій рівень знань.

Залежно від конкретної ситуації, вам необхідно вибрати модуль. Їх в IELTS 2:

 1. Модуль General.
 2. Модуль Academic.

У випадку з навчанням в університеті, вам необхідно буде обрати модуль Academic, тому що він розроблений саме для тих, хто збирається отримувати за кордоном вищу освіту. Під час іспиту будуть протестовані вміння абітурієнта використовувати наукову лексику, оперувати поняттями, зрозуміло пояснювати свою думку стосовно тем в науковому середовищі. Окрім вступу до університету, причиною для складання модуля Academic може послужити робота в наукових організаціях.

Модуль General складають зазвичай ті люди, які перебираються в англомовну країну на постійне місце проживання або на роботу, що не вимагає знань спеціальної термінології.

Варто пам'ятати, що сертифікат IELTS не обов'язково отримувати в тому випадку, якщо ви плануєте переїзд. Він також знадобиться, якщо ви буде працевлаштуватися в міжнародну організацію, в IT-компанію, претендувати на посаду менеджера і т.п. Наявність сертифіката стане величезною перевагою перед іншими кандидатами.

Де складають IELTS? Де можна пройти тестування в Україні?

В Україні можна скласти іспит в таких містах:

  • Київ;
  • Харків;
  • Дніпро;
  • Запоріжжя;
  • Одеса;
  • Тернопіль;
  • Львів.

Якщо ви плануєте складати англійську мову в Україні, то слід знати, що в нашій країні пройти тестування можна тільки в 2-х організаціях:

 1. British Council.
 2. Students International IELTS Test Centre.

Реєстрацію на іспит можна пройти на сайті ielts-kiev.com.ua. Звичайно ж, ви можете обрати інший центр тестування. Можливо, там процедура реєстрації відрізняється. Необхідно все уточнювати на сайті.

 

Скільки коштує скласти іспит IELTS в Україні?

Для того щоб скласти іспит IELTS, вам необхідно буде заплатити суму в межах 3 957 - 4 125 гривень. Якщо ви будете складати англійську в «Students International IELTS Test Centre», то іспит обійдеться вам в 3 975 гривень незалежно від міста. А якщо оберете для себе «British Council», то іспит буде трохи дорожчий, а саме - 4 125 гривень.

З яких частин складається іспит IELTS?

Даний міжнародний тест з англійської мови складається з таких частин:

 1. аудіювання;
 2. читання;
 3. лист;
 4. розмовна мова (говоріння).

Варто зазначити, що частини «Аудіювання» і «Говоріння» для всіх однакові. А ось завдання в частинах «Читання» і «Письмо» відрізняються залежно від модуля. 

Структура іспиту починається з аудіювання й закінчується говорінням:

 • Аудіювання (Listening).

У середньому на виконання завдань цієї частини відводиться близько 30-40 хвилин. Що необхідно зробити:

  • прослухати тексти (вони починаються з маленьких і легких, а закінчуються більш складними);
  • відповісти на питання, які стосуються прослуханого матеріалу.

Абітурієнта чекає близько 40 завдань. Це досить великий обсяг. Тому, готуючись до аудіювання, ви повинні розуміти, що діалоги і монологи будуть різної складності. Не виключено, що в іноземній мові будуть використані діалектизми, різні терміни, книжкові поняття і т.п. Ставтеся відповідально до цього під час підготовки.

 • Читання (Reading).

Ця частину вже поділяють на модулі (Academic і General). У модулі Academic екзаменованих чекає 3 тексти, з якими необхідно ознайомитися і виконати завдання. Тексти використовуються не з одного джерела, а з різних. Найчастіше, це уривки з різних друкованих видань, де висловлена точка зору фахівців про якісь події.

Модуль General пропонує більш спрощену частину «Reading». Тут тексти будуть стосуватись якихось повсякденних новин з газет і журналів. Тексти переважно носять інформаційний і описовий характер. Тобто, немає ніяких аргументів і міркувань, та й завдання пропонуються простіші. На виконання завдань дають близько 1 години.

 • Письмо (Writing).

Академічний модуль передбачає написання твору середнього обсягу, де будуть використані різні способи пояснення даних: статистика, діаграма, список. Таким чином, абітурієнт доведе, що він вміє висловлюватися точно, лаконічно і аргументовано. Друге завдання академічного модуля вимагає від учасника відповісти на якусь ситуацію своєю розгорнутою думкою. Стиль вже може бути більш вільним, головне пояснити свою точку зору.

У першому завданні модуля General необхідно скласти лист, де відбувався б опис ситуації, або звучало б прохання надати інформацію. Друге завдання повинно включати обґрунтування своїх міркувань щодо певної ситуації.

 • Розмовна мова або говоріння (Speaking).

Тут з учасником тестування просто проводять діалог. Екзаменатор спілкується, ставить питання на різні теми, а учень повинен на них розгорнуто відповідати.

Тест IELTS є досить складним, але якщо ви гарненько підготуєтеся, то зможете підтвердити достатній рівень знань. Найголовніше - обрати ефективний особисто для вас варіант підготовки.

Як готуватися до IELTS?

Якщо ви вирішили складати міжнародний тест IELTS, то не варто економити на підготовці. Сам іспит коштує чимало, і якщо його провалити, то буде досить прикро. Самостійно готуватися до іспиту можна лише в тому випадку, якщо ви дійсно гарно знаєте мову, у вас був досвід успішного складання ЗНО з англійської, ви регулярно буваєте за кордоном і вільно спілкуєтеся іноземною. А якщо у вас посередні знання, то краще не ризикувати. Обирайте для себе 1 з 2-х варіантів:

 • Інтенсивна підготовка до IELTS на курсах або в спеціалізованих центрах.

Підготовка в спеціалізованих центрах обійдеться дорожче, ніж відвідування звичайних курсів. Однак і учні потім показують кращі результати. Уся заняття направлені на те, щоб гарненько опрацювати кожен розділ іспиту. Тобто, ви слухаєте тексти різних форматів, вчитеся сприймати інформацію на слух, вас вчать писати розгорнуті твори, які ідеально підійдуть під формат IELTS. Тобто, вимальовується конкретна структура, яка допоможе вам скласти тест.

У цьому форматі теж усе просто і зрозуміло. Вам необхідно знайти фахівця, котрий займається підготовкою учнів до IELTS. Величезна перевага в тому, що ви з педагогом працюєте індивідуально, а значить, є можливість завжди ставити питання. Заняття можуть проходити в онлайн-форматі, що дуже зручно. Особливо, якщо у вас завантажений графік.

Ви все ще вважаєте, що не зможете скласти міжнародний іспит з англійської? Переймаєтеся тим, що у вас недостатньо знань і сил? Усе вдасться, якщо побудувати правильну стратегію: своєчасно зареєструватися, ґрунтовно підготуватися і прийти на іспит з упевненістю у власних силах!
Автор:

Оцініть новину