Скільки заробляє репетитор в Україні?

Оновлено 16.12.2024

Олена Б.

Статті автора: 143

Скільки заробляє репетитор в Україні?

Праця вчителя складна та вимагає великої відповідальності. Якісне викладання грає вирішальну роль у підготовці учня. Онлайн-освіта стає все популярнішою та багато викладачів обирають репетиторство як основну або додаткову форму роботи.

Як розпочати роботу репетитором, знайти перших учнів та скільки заробляє вчитель з математики або іншої дисципліни на індивідуальних уроках ви дізнаєтеся далі.

Хто може працювати репетитором?

Репетитором може працювати людина з педагогічною освітою або з правом викладання у навчальних закладах. Зазвичай вчителі спочатку здобувають досвід роботи в навчальних закладах, а потім працюють репетитором за сумісництвом чи обирають цю діяльність як основну. Репетитором може стати й студент останніх курсів. Для нього це буде відмінною практикою, а для учнів – чудовою можливістю займатися з педагогом за помірну ціну.

В Україні сфера репетиторства з кожним роком набирає обертів. Дані аналітичного центру HeadHunter свідчать, у 2022-2023 роках популярність онлайн-уроків зросла на 30%, порівняно з 2018-2019 роками. Якщо ще декілька років тому до репетиторів звертались за кілька місяців до вступного іспиту, то зараз усе більше дітей та дорослих обирають індивідуальні уроки з педагогом на постійній основі.

Батьки все частіше для малечі репетиторів із раннього розвитку, логопедів, викладачів іноземних мов. Маленькі школярі займаються з репетиторами молодших класів, учні середньої школи покращують свої знання з математики, фізики, хімії. Старшокласники готуються до НМТ та концентруються на тих предметах, які необхідні їм для вступу.

Дорослі також користуються послугами репетиторів, коли вивчають іноземні мови чи вступають до вишу для отримання додаткової освіти. Тому викладачам, які хочуть додатково займатися з учнями та покращувати їхні знання з певної дисципліни, варто замислитися про кар’єру репетитора.

Як стати репетитором?

Щоб розпочати працювати репетитором, необхідно:

  1. Визначитись з форматом роботи. Очні заняття – це традиційні уроки, які передбачають постійні поїздки: учень приходить до вчителя або педагог проводить заняття вдома у дитини. Дистанційні уроки дають змогу не витрачати час на дорогу. Репетитор може використовувати декілька ресурсів та матеріалів під час уроку – інтерактивна дошка, комп’ютерні програми, інтернет-сервіси. А учень має можливість записати та повторно переглянути заняття. Недолік онлайн-уроків для викладача – оплата через інтернет-банкінг. Наприклад, якщо учень хоче оплатити перше заняття після його проведення, то є ризик взагалі залишитися без коштів. Щоби вберегти себе від неочікуваних сюрпризів, краще займатися з учнями через перевірені онлайн-платформи, про переваги яких поговоримо нижче.
  2. Скласти навчальну програму. Репетитор керується чинними навчальними програмами, затвердженими МОН та складає плани роботи для різних категорій учнів.
  3. Визначитись з ціною. Педагог самостійно встановлює вартість години навчання. Ціна залежить від досвіду, професійності, дисципліни, середнього цінника на ринку послуг. Репетитор може ознайомитись із вартістю занять своїх колег, щоб оцінити свої можливості та перспективи росту заробітної плати.
  4. Визначити сервіс для пошуку учнів. Онлайн-репетиторство – це можливість знаходити учнів з різних куточків країни та дітей, які перебувають за кордоном, але продовжують дистанційне навчання в українських школах.

Люди все частіше користуються інтернетом для пошуку послуг. Є спеціальні сайти для репетиторів, через які учні самостійно обирають собі педагогів. Це вигідно вирізняє онлайн-репетиторство від очного викладання, адже вчителю не потрібно витрачати час на пошук учнів та обговорення з ними умов співпраці.

Наприклад, на платформі BUKI майбутній репетитор заповнює анкету, в якій вказує предмети викладання, свою освіту, вартість години уроку та інші важливі відомості про себе, щоби школяр та його батьки змогли ознайомитися з цією інформацією самостійно.

На сайті можуть реєструватися репетитори, які викладають онлайн та проводять очні заняття. Під час реєстрації потрібно вказати місце проведення уроків.

Школярі мають можливість ставити оцінку своєму викладачеві на платформі, оцінюючи проведені заняття. Для педагога – це гарна можливість здобути позитивний відгук, який зможуть побачити потенційні учні.

Як заробляти онлайн учителю початкових класів та вчителю-предметнику?

Учні найчастіше шукають репетиторів з англійської мови та викладачів для підготовки до НМТ, але вчителі початкових класів також можуть займатися репетиторством.

У зв'язку з безпековою ситуацією багато батьків, які виїхали за кордон чи не хочуть відпускати дитину на очне навчання, обирають дистанційні форми роботи. На сайті BUKI також можуть розпочати свій шлях викладачі, які будуть готувати дитину до школи.

Скільки заробляє репетитор в Україні?

У шкільного вчителя без стажу роботи та категорії невисока заробітна плата. Відповідь на те, скільки заробляє вчитель історії, біології або молодших класів в Україні нікого з молодих спеціалістів не потішить. Ніхто не враховує якість викладання та професійність молодого спеціаліста.

Проявити свої професійні здібності педагог може в репетиторстві, де зарплата вчителя залежить не тільки від досвіду, а й від сукупності знань, умінь і навичок, важливих для організації навчального процесу:

  • Любов до дітей та своєї роботи;
  • Здатність доступно пояснювати складний матеріал;
  • Педагогічний такт;
  • Виразність мови;
  • Витримка й самовладання.

У таблиці наведена середня заробітна плата репетитора в Україні. З неї ви дізнаєтеся, скільки заробляє вчитель початкових класів, англійської мови та інших дисциплін на репетиторстві. Дані взяті із сайту work.ua за 2024 рік.

Спеціалізація педагога

Середня заробітна плата в Україні

Репетитор з англійської мови

22 500 гривень

Репетитор з української мови

17 000 гривень

Репетитор молодших класів

16 900 гривень

Репетитор математики

15 500 гривень

Репетитор із біології

16 500 гривень

Репетитор із хімії

18 900 гривень

Репетитор із фізики

14 000 гривень

Репетитор із французької мови

20 000 гривень

Репетитор із німецької мови

21 000 гривень

Репетитор із польської мови

16 000 гривень

Репетитор із географії

13 500 гривень

Репетитор з іспанської мови

22 000 гривень

Репетитор з історії

15 000 гривень

Спеціаліст раннього розвитку / репетитор із підготовки до школи

15 000 гривень

Логопед

16 000 гривень

Репетиторство може бути спочатку додатковим прибутком. Тобто педагог викладає в навчальному закладі, а у вільний від основної роботи час займається з учнями індивідуально.

Сподобалась стаття? Оцініть

4.33

На основі відгуків 6 користувачів

Олена Б.

Автор Олена Б.

У 2019 році закінчила магістратуру філологічного факультету Донецького Національного Університету імені Василя Стуса. Співпрацювала з міжнародними компаніями, пишу інформаційні статті

Статті автора: 143

Підібрати репетитора

Скільки заробляє репетитор в Україні?

Скільки заробляє репетитор математики?

Репетитор математики - 11 000 гривень Читайте більше на BUKI

Скільки заробляє репетитор з англійської мови?

Репетитор з англійської мови 13 000 гривень. Читайте більше на BUKI

Скільки заробляє репетитор-початківець?

Педагог може самостійно визначати рівень щомісячної оплати, коригуючи навантаження. Досвідчений викладач може встановлювати вартість години навчання більшу, ніж вчитель-початківець. Читайте більше на BUKI

Скільки грн на місяць заробляє репетитор?

Педагог самостійно встановлює вартість години навчання. Ціна залежить від досвіду, професійності та дисципліни. Репетитор може ознайомитись із вартістю занять своїх колег, щоб оцінити свої можливості та перспективи росту заробітної плати. Читайте більше на BUKI

Як заробляти онлайн учителю початкових класів?

Учні найчастіше шукають репетиторів з англійської мови та викладачів для підготовки до ЗНО, але вчителі початкових класів також можуть займатися репетиторством. У зв'язку з сьогоднішньою ситуацією багато батьків, які виїхали за кордон чи не хочуть відпускати дитину на очне навчання, обирають дистанційні форми роботи. Читайте більше на BUKI

Схожі статті

BUKI

Платформа, що об’єднує репетиторів та учнів

Створити профіль репетитора

Експертні статті від репетиторів