Коли будуть результати НМТ?

16.06.2024

Статті автора: 53

Коли будуть результати НМТ?

Офіційне оголошення результатів прив’язане до графіків проведення основної та додаткової сесій. Отож основна сесія наразі триває з 14 травня по 25 червня. Додаткова сесія буде проводитись з 11 по 19 липня.

У цій статті ми розкажемо не лише про те, коли прийдуть результати НМТ у 2024 році, а і як обробляються дані, як отримати витяг з відомостей результатів тестування та багато іншого.

Коли з’являться результати НМТ? Офіційні дати

Остаточне оприлюднення підсумків тестування відбудеться після завершення відповідних сесій. Оголошення результатів основної сесії має відбутися до 2 липня, а додаткової сесії – до 26 липня.

Дані буде перенесено до інформаційних сторінок учасників на сайті testportal. Також бали можна буде побачити у персональному кабінеті учасника.

Приблизно через тиждень після основної чи додаткової сесій інформація про результати передається до Єдиної державної електронної бази з питань освіти (скорочено – ЄДЕБО). На цьому сайті можна також перевірити чинність сертифіката мультитесту за 2022 та 2023 роки.

Процес обробки результатів

Результати НМТ обробляються та генеруються автоматично. Тому дізнатися свої бали можна відразу після завершення тестування.

Тестовий бал за кожен предметний блок з’явиться на екрані комп’ютера після того, як учасник натисне кнопку «Завершити роботу». Таким чином, абітурієнт має змогу довідатися про кількість правильних відповідей та оцінити свої орієнтовні шанси на вступ до вишу безпосередньо у день НМТ.

Однак в сьогоднішніх реаліях війни, на складання тесту та швидкість публікації результатів можуть вплинути такі фактори, як повітряна тривога чи відключення світла. На час тривоги тестування призупиняється, учасників проводять до укриттів. Якщо тривога не досить тривала (до 2,5 години), то після сигналу про відбій учасники продовжують роботу над тестом.

Якщо ж тривога або відключення світла триває понад 2,5 години, учасникам пропонують скласти НМТ під час додаткової сесії.

Де та як перевірити результати НМТ?

У день тестування учасники дізнаються свої тестові бали. Їх можна перевести у рейтингові, тобто визначити свої НМТ результати за 200-бальною шкалою. Учасник тесту може зробити це самостійно до офіційного оголошення результатів. Для цього можна скористатися табличкою переведення балів або ж автоматичним розрахунком онлайн. Кількість рейтингових балів для кожного предмета визначаємо окремо. 

Щоб переглянути результати НМТ увійдіть у персональний кабінет, після іспиту. Учасник тестування може зробити це кількома способами:

  • За допомогою самостійного введення даних (РНОКПП та документа, що посвідчує особу).
  • Через застосунок «Дія».
  • Відкрити інформаційну сторінку на сайті Національного центру тестування. Заходити на неї потрібно за номером сертифіката та паролем.

Для вступу до ЗВО вам знадобиться інформаційна картка НМТ, яка є додатком до сертифіката. Згенерувати її можна самостійно в персональному кабінеті, натиснувши на вкладку «Результати».

Якщо ж випускник планує вступати до закордонного вишу, йому потрібно замовити витяг з відомостей результатів мультитесту. Для цього слід написати заяву, до якої додати копію реєстраційного документа про участь в тестуванні (або ж копію документа, що посвідчує особу), та надіслати ці документи на офіційну адресу або електронну пошту УЦОЯО

Ця опція буде доступна після офіційного оголошення результатів. Тобто з 2 липня для учасників основної сесії.

Багатьох цікавить, скільки дійсні результати НМТ. Зазвичай термін дії сертифіката мультипредметного тесту не перевищує 4 роки. Так, вступники 2024 можуть подавати сертифікати мультитесту за 2023 та 2022 роки та ЗНО за 2021 рік.

Поради для тих, хто очікує на результати НМТ

Очікування – завжди нервовий процес, який забирає багато сил. Тому краще зосередитись на найближчих цілях. Зокрема, підборі вишів та спеціальностей. 

Оскільки ви вже знаєте свою кількість балів, тож можете перевірити, наскільки бал сертифіката національного мультипредметного тесту відповідає вимогам конкретного вишу. Заходьте на сайти вишів, дізнавайтесь прохідні бали або телефонуйте до приймальних комісій.

Для початку кожному абітурієнту необхідно створити електронний кабінет вступника. Крім цього, ви можете займатись підготовкою копій документів. Наприклад, зробити 4 фото 3х4 або почати збір документів, які підтверджують пільги та вступ за спеціальними умовами тощо. Якщо ж ви плануєте вступ до закордонних вишів, то може знадобитись GPA, тобто середній бал документа про закінчену освіту (диплому або атестату), що це і як розрахувати – читайте тут.

Якщо ваш результат не відповідає очікуванням, це ще не кінець світу. Можна розглянути можливість вступу до вишу на контрактній основі або на спеціальності, для яких передбачений окремий конкурс. Зокрема, фізичні чи творчі напрямки. А знайти репетитора для того аби підтягти певні знання перед вступом до вишу завжди можна на BUKI.

Сподобалась стаття? Оцініть

5

На основі відгуків 9 користувачів

Автор Наталія К.

Репетитор з української мови та літератури, допомагаю підтягти знання шкільної програми за 2-11 класи, готую до ДПА та ЗНО, олімпіад.

Статті автора: 53

Підібрати репетитора

Коли будуть результати НМТ?

Коли будуть офіційно оголошені результати НМТ?

Остаточне оприлюднення підсумків тестування відбудеться після завершення відповідних сесій. Оголошення результатів основної сесії має відбутися до 2 липня, а додаткової сесії – до 26 липня. Читайте більше на BUKI

Який процес обробки результатів?

Результати НМТ обробляються та генеруються автоматично. Тому дізнатися свої бали можна відразу після завершення тестування. Читайте більше на BUKI

Де та як перевірити результати НМТ?

У день тестування учасники дізнаються свої тестові бали. Їх можна перевести у рейтингові, тобто визначити свої НМТ результати за 200-бальною шкалою. Учасник тесту може зробити це самостійно до офіційного оголошення результатів. Читайте більше на BUKI

Схожі статті

BUKI

Платформа, що об’єднує репетиторів та учнів

Створити профіль репетитора

Експертні статті від репетиторів