Як навчитися грати на гітарі

08.06.2021

Як навчитися грати на гітарі
Онлайн освіта
  1. Як навчитися грати на гітарі з нуля?
  2. Як купити гітару?
  3. Грати на гітарі з викладачем
  4. Грати на гітарі онлайн

  Для когось навчитися грати на гітарі – заповітна мрія юності і бажання справляти враження, для когось – ціль професійно реалізуватися у житті. У всякому разі це тривала і важка праця. Проте є секрети, які допоможуть зробити навчання легким і захопливим. У цій статті ми розкриємо деякі з них. 

  як навчитися грати на гітарі

  Як навчитися грати на гітарі з нуля?

  Зробити це буде непросто, але все можливо завдяки вашому серйозному бажанню та наполегливості. Починайте з основ – ознайомтеся з будовою свого музичного інструмента. Краще, щоби вам продемонстрував розташування ладів і струн, функції колок та інше досвідчений музикант. А потім потрібно все це повторити кілька разів. Адже наступним етапом ознайомлення з гітарою буде її налаштування. 

  Налаштовувати гітару доведеться все одно, навіть якщо ви придбали її повністю налаштованою. Цей процес передбачає відтворення потрібної ноти на кожній із 6-ти струн: E (мі) – на 1-ій струні, H (сі) – на 2-ій струні, G (соль) – на 3-ій струні, D (ре) – на 4-ій, A (ля) – на 5-ій, E (мі) – на 6-ій. Латинські літери позначають основну ноту акорду. Струни рахують від тонких до товстих, перша струна – найтонша. 

  Новачку допоможе впоратися тюнер – найпростіший спосіб налаштування. Водночас можна купити реальний пристрій або скористатися онлайн тюнером. За допомогою мікрофона прилад вловлює висоту звуку і виводить її на екран. Також можна використовувати камертон, який видає звук «Мі». За ним можна налаштувати першу струну, всі решта налаштовуються за першою. З часом ви набудете необхідних навичок і зможете налаштовувати гітару на слух. 

  Навчіться правильно тримати гітару, щоб інструмент розташовувався зручно, а ваші руки були вільні для рухів. Далі спробуйте прослухати просту мелодію в навушниках і потім зіграти її на одній струні. Тренуйтеся доти, поки не будете відтворювати чистий звук, максимально ідентичний до почутого. 

  Усіх цікавить питання: «Як швидко навчитися грати на гітарі?» Для цього вам треба навчитися правильно затискати струни лівою рукою і грати прості акорди. Починати перші спроби краще з акордів Am, E і Dm. Якщо струна погано затиснена, вона звучатиме глухо чи деренчливо. Маленька літера «m» позначає мінорний акорд. Якщо її немає – граємо мажорний. 

  Навчіться читати аплікатури – схематичні зображення акордів. Ваш наступний крок – гра Перебором 1 «Шістка» на відкритих струнах. Після цього вчіться одночасно затискати лівою рукою названі вище акорди і переставляти їх в різних комбінаціях. Поступово пробуйте грати Перебором 1 всі акорди – Am, E, Dm, A7, C, G, Em, D і H7.

  Ваш план переходу на вищий рівень повинен включати етапи:

 • Перебір 2 «Вальсовий»;

 • Перебір 3 «Четвірка»;

 • Гра простим боєм;

 • Гра естрадним боєм;

 • Перебір 4 «Блатний»;

 • Перебір 5 «Вісімка»;

 • Освоєння техніки «баре».

як навчитися грати на гітарі

Як купити гітару?

До проблеми вибору гітари потрібно підходити так само серйозно, як і до навчання грі. Краще порадитися з друзями-гітаристами чи викладачем. Зазвичай новачкам радять купувати акустичну гітару з нейлоновими струнами. Серед акустичних гітар розрізняють класичний тип і дредноут з більш вузькою відстанню між струнами. На останній грати важче. 

Не варто відразу гнатися за дорогими брендовими інструментами. Можна купити гітару б/у, головне – впевнитися у зносостійкості матеріалу і хорошій пружності струн. Обов’язково спробуйте тримати інструмент в руках та зіграти на ньому кілька акордів. 

Грати на гітарі з викладачем

Якщо вас хвилює питання «Чи важко навчитися грати на гітарі?», ми відповімо: «Ні, якщо займатися з викладачем». Ви будете робити свої перші кроки під керівництвом досвідченого педагога – і це допоможе вам уникнути багатьох помилок. Для кожного учня складається індивідуальна навчальна програма, в якій враховуються музикальні здібності і ціль навчання. Учитель може наочно показувати положення рук та рухи пальців, коригувати рухи учня, надихати його на продуктивну роботу. 

Викладач допоможе швидко вивчити ноти і акорди за допомогою багаторазового відтворення. Адже тільки педагог може визначити правильність і чистоту звуку. Також репетитор з гітари – це можливість:

 • зекономити час і зусилля;

 • вчитися ефективно, цілеспрямовано та систематично;

 • досягати результату в 2-3 рази швидше;

 • тренуватися на своїх улюблених мелодіях;

 • переймати професійний досвід від вчителя-музиканта.

Знайти кваліфікованого викладача і бути впевненим у хорошому результаті допоможе сервіс BUKI. Тут ви відшукаєте репетиторів для будь-якого запиту – від аматорської гри до професійного розвитку. А головне – за доступними цінами. 

як навчитися грати на гітарі

Грати на гітарі онлайн

Думаєте про те, як грати на гітарі пісні різних стилів і жанрів? Сьогодні для цього є онлайн додатки, програми та серії відео уроків. З їхньою допомогою можна освоїти будь-яку композицію. 

Додатки, щоб навчитися грати на гітарі

 • GuitarTuna – додаток, який допоможе налаштувати будь-яку гітару – як акустичну, так і електро- і бас-гітару;

 • Yousician – в цьому додатку можна грати будь-яку композицію, навчатися грі та відстежувати свій прогрес;

 • TrueFire – додаток з набором відеоуроків за категоріями музики. Підходить тим, у кого є початковий досвід у гітарній майстерності;

 • Justin Guitar – додаток, що нагадує традиційний самовчитель з гітари;

 • Coach Guitar – інтерактивний самовчитель, що включає рівні від базового до професійного;

 • Perfect Ear – багато вправ для тренування ритму і тону;

 • SmartChord – універсальний додаток для вивчення акордів, тонів і т.д. на всіх рівнях. 

Відеоуроки гри на гітарі

 • Уроки гри на гітарі на каналі «Хижина музыканта»;

 • Youtube-канал «Harmonych – уроки гри на гітарі»;

 • Youtube-канал «Гітара з нуля»;

 • Youtube-канал «Уроки игры на гитаре с нуля MOS GUITAR»;

 • Youtube-канал «VOLMAX – Уроки Гитары»;

 • Youtube-канал «Гітара Онлайн».

 

Оцініть новину

Рейтинг: 4.8 з 5

На основі відгуків 10 користувачів

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші новини:

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

8 принципів роботи мовленнєвого терапевта (логопеда) в роботі із СДУГ, РАС, дислексія

Оскільки все більше з’являються запити на роботу із дітьми із СДУГ/РАС/дислексією тощо, в роботі спеціалісти логопеди повинні знати та використовувати принципи підтримки нейрорізноманіття.

Автор: Юлія К.

Схема хімічної реакції є, а з коефіцієнтами повне розчарування?

Перетворимо схему хімічної реакції з відомими продуктами, додавши відповідні коефіціенти

Автор: Анна Г.

Вивчати мову в мовному середовищі чи ні: проблеми з якими можна стикнутися

В статті розглядаються найпоширеніші труднощі, з якими стикаються новачки, які переїжджають в іншу країну з бажанням вивчити мову

Автор: Карина К.

Ефективна підготовка до TOEFL: ключові кроки

Ключові стратегії у підготовці до міжнародного іспиту TOEFL iBT

Автор: Світлана К.

What's the difference between BIG and LARGE, SMALL and LITTLE?

В англійській мові є два прикметника маленький та великий. В цій статті описується загальне правило вживання цих прикметників та їх відмінності.

Автор: Світлана Д.

;