Як вивчити українську мову

Зміст:

 

1. Навіщо вчити українську мову?
2. Походження української мови
3. Чи складно вивчити українську мову самостійно?
4. Поради про те, як швидко вивчити українську мову
5. ТОП-5 додатків з вивчення української мови

 

Ми усі, жителі України, вчимо українську мову все життя. Погодьтеся, що іноді, коли пишеш або розмовляєш українською, проскакують такі помилки, про які раніше навіть не здогадувався. Друзі, знайомі або навіть чужі люди виправляють вас. Вам соромно, і у голові постійно миготить: "як вивчити українську мову?". Що ж, в цьому матеріалі ми вам усе розповімо!

Вивчення української мови


Навіщо вчити українську мову?


Будь-яке навчання змінює наш розум, сприятливо впливає на мозок. Усе тому, що напружуючи свій розум, ми його "прокачуємо". Мозок учиться. У ньому збільшується кількість і якість нервових зв'язків. Будь-яка розумова робота: від розгадки сканвордів до розробки нової теореми покращує роботу мозку. Єдине, що для когось розгадування сканвордів — це дрібниця. Тому ніякого правильного корисного впливу не відбудеться. Потрібно правильно вибирати заняття для конкретно вашого розуму. Учені стверджують, що найкраще з цим завданням справляється вивчення мов. Ба більше, вони довели, що люди, які володіють великою кількістю мов мають менше проблем з втратою пам'яті у похилому віці. У них інтенсивніше працює нейронна зв'язок. Це вже не кажучи про те, що вивчення іноземної або поліпшення знань своєї рідної мови має купу інших плюсів:

  • більше мов = більше спілкування з людьми, простіше подорожувати

  • знання рідної мови на високому рівні відкриває двері у світ інтелігенції

  • іноземні мови дуже затребувані на ринку праці

  • знання рідної мови на високому рівні дуже важливе на керівних посадах

  • іноземні дають можливість вчитися закордоном, дивитися і слухати лекції у оригіналі від найкращих учених у світі і т.д.

  • українська мова для іноземців більш складна, ніж нам, наприклад, англійська, тому у нас подвійна відповідальність

  • знання української мови показує ваш рівень патріотизму і того, що вам важливі ваші коріння і культура

Навіщо вчити українську мову


Останній пункт ні у якому разі не закликає вас бути агресивним патріотом і кричати на кожному розі недавню цитату Олега Скрипки: "гетто усім, хто не вивчив українську мову!" Потрібно відчувати баланс і гармонію у всьому. У тому числі і у вивченні чогось нового, це дуже важливо! Адже, наприклад, як тільки у школярів починається активна підготовка до ЗНО з української мови, то вони надто кидаються завантажувати мозок новою інформацією. Учать удень й уночі. І усе тому, що раніше не могли розподілити свій час і почати готуватися мінімум за два роки. Найстрашніше навіть не те, що вони морально і фізично себе виснажують. Гірше те, що вони завантажують мозок інформацією настільки, що мимоволі починають її забувати і нічого не сприймати нового. 

Повернутися на початок

 

Походження української мовиСучасна українська мова кардинально відрізняється від, так званої, староукраїнської. Історики стверджують, що українська мова існувала уже у XIII столітті. А формуватися почала у VI. Але доказів цього немає. Пояснюючи це тим, що в той час українська мова існувала тільки, як усна. А писали всі давньоруською. Перші натяки на існування української з'явилися не раніше XIX століття. Так що можна стверджувати, що в XIX столітті почали розвиватися письмова мова, граматика української мови і бажання запровадити її у повне вживання.

Походження української мови


Українська мова належить до слов'янської групи індоєвропейської мовної сім'ї. Найближчою генеалогічною мовою вважається білоруська. Цікавий факт, що північна діалектна група української мови вплинула на формування розмовної білоруської. А ще, історично, окрім України та прикордонних територій, деякий час вона була офіційною мовою Кубинської Народної Республіки. А після утворення Речі Посполитої вона потрапляє під вплив польської. Відбулася її "полонізація". Іван Франко стверджував, що у цей час формується літературна українська мова. Так звана суміш церковної і народної мов.

 

Українська мова, як індоєвропейська, має багато спільного з іншими мовами, які впливали на формування один-одної: санскрит, грецька, ісландсьа,  вірменськиа, не кажучи уже про російську, словацьку та інших.Репетитор української мови


Чи складно вивчити українську мову самостійно?Коротенько розберемо як вивчити українську мову самостійно. Вона легка для вивчення носіям російської, білоруської, польської, словацької й так далі. Тому що вони схожі і за граматикою, і за вимовою, і за семантикою. Для англомовних, наприклад, процес вивчення може зайняти роки. Особливо, якщо ми говоримо про те, щоб самостійно вивчати українську мову.

Для того, щоб вивчити українську мову самостійно потрібно звернутися до трьох китів навчання:

  • заняття з репетитором;
  • самостійне навчання: читання, перегляд фільмів і написання чого-небудь українською;
  • спілкування з носіями мови.

Процес вивчення слов'янських мов для іноземців, так само як і для тих, хто хоче ідеально володіти рідною неможливий без репетитора. Ніякі відеоуроки або тонни книг не замінять людину, яка зможе завжди пояснити з чим у вас проблеми. Тим більше, що репетитор — це система для людини. Це контроль. У хвилини слабкості, ліні й "та ну його" у вас завжди буде мотиватор. Оптимальний час і частота занять: 2-3 рази на тиждень по 1-2 години/заняття.


Репетитор української мови онлайн


Поради про те, як швидко вивчити українську мовуПитання як швидко вивчити українську мову найчастіше виникає у тих, хто хоче з російської перейти на українську. Тому сьогодні ми зібрали для вас найефективніші методи швидкого вивчення української. Якщо ви рішуче підійшли до цього питання — зверніться до фахівця: репетитор української мови, Київ та інші міста. Звичайно ж, окрім цього потрібно працювати й самостійно.

Перше і найголовніше правило для того, щоб розмовляти українською було простіше: говоріть! Не бійтеся того, що "у мене неідеальна українська мова, мене засміють!". Повірте, якщо хтось буде глумитися над вами, що ви неправильно поставили наголос або сказали не українське слово, а кальку з російської — ця людина не гідна вашого спілкування. Навіть не думайте звертати на це увагу. Вихована та інтелігентна людина скаже вам у чому була ваша помилка. І це буде щиро з метою зробити вам краще! З цього випливає і друге правило:

Перестаньте соромитисяЩе одне із серії "мене засміють" — це "відмазка", що у вас російськомовна родина. А тепер подумайте. Ви переїхали в США чи Німеччину. Ви теж будете говорити російською, а не англійською чи німецькою, тому що у вас російськомовна родина? Відповідь очевидна. Не потрібно забувати геть російську. Можете спілкуватися далі з сім'єю зручною для них мовою. А з усіма іншими українською. Це, між іншим, дуже поширене явище. Сім'я — це досить маленький осередок суспільства. Більше впливають на вас ті, хто оточують протягом дня — усі жителі вашого міста. В Україні дійсно є такі міста, де усі розмовляють російською і ні слова українською. Що ж, друже мій, у тебе є шанс стати героєм. Ти будеш першим, хто покаже правильний приклад усьому місту. Ти почнеш з друзів, а вони зі своїх і пішло-поїхало. Не встигнеш озирнутися, а уже усі розмовляють солов'їною. Ще й на уроки української мови разом усі будете ходити.Адже нерозумно жити і розмовляти не рідною мовою в силу певних обставин, тільки тому що тобі соромно. Просто напросто соромно! Ну, що ж, напевно нашим нащадкам буде більш соромно, що їхня мова померла через те, що нам соромно один перед одним!


Спілкуйтеся українськоюУкраїнська мова, це ж не просто так, це культура! І вам, для успішного вивчення, потрібно себе нею оточити. Ні, не потрібно носити щодня вишиванку і їсти тільки борщ з пампушками, українська культура — це сучасність!

Створіть для себе україномовне середовище. Спершу займіться накопиченням пасивного словника. Просто читайте книги українською, улюблені серіали дивіться українською, переведіть телефон/соцмережі і так далі на українську. Усюди на сайтах, ЗМІ і т.д. вибирайте українську мову. Потім почніть говорити українською. Найпростіше це почати робити з незнайомцями. Тому що близькі почнуть: "Огоооо, та ти став патріотом ...". Буде здивування, дружні підколи та інше. І у вас можуть опуститися руки. Спробуйте на касі/з оператором/у маршрутці говорити українською. Потім з тими з ким мало знайомі/декілька разів бачилися. І так по-трошки. Ви й самі не помітите, як це увійде у звичку. Ви почнете у побуті розмовляти українською. Рекомендуємо, познайомитися з новими людьми, які більш "досвідчені" співрозмовники. Погуляйте-поспілкуйтеся кілька разів з ними. Ефект помітите відразу.

Спілкування українською


І знову ж таки, обов'язково читайте українською! Ми підготували для вас добірку сучасних книг, написаних прекрасним українською мовою:

1. “Львів. Кава. Любов”
Автори: Наталка Гурницька, Галина Вдовиченко, Дара Корній, Вікторія Гранецька, Ніка Нікаленко, Тетяна Белімова 

2. “Суча Дочка”
Автор: Валентина Мастєрова

3. “Таттоо. Читання по очах”
Автор: В’ячеслав Васильченко

4. “Щасливі люди читають книжки і п’ють каву”
Автор: Мартен-Люган Аньєс

5. “Я, ти і наш мальований і немальований Бог”
Автор: Тетяна Пахомова

6. “Оголений нерв”
Автор: Світлана Талан

7. “Чорна дошка”
Автор: Наталя Доляк

Вивчення української мовиПишіть українськоюЧитання українською, особливо художньої літератури, добре впливає на розмовну мову. У підсвідомості відкладаються слова, словосполучення і цілі речення, які можна успішно використовувати у спілкуванні. Адже українська мова для початківців складна тим, що потрібно привчити себе думати українською. Адже якщо в голові з російської постійно перекладати на українську ваша мова буде повільною і неприродною. Щоб було простіше думати українською — почніть писати. Спілкуйтеся у соцмережах з друзями, пишіть пости, листи, твори, книгу (чому б і ні) українською. Декілька місяців такої практики допоможуть вам розвинути мислення українською. Ви будете краще говорити і вивчите граматику.


Знайдіть репетитора з української мови


Будьте терплячіА ось це, мабуть, найскладніше правило. Вивчення української мови може зайняти досить багато часу. Все залежить від індивідуума, його початкового рівня й наявності репетитора. Який, звичайно ж, допомагає набагато швидше вивчити українську. У середньому, на ідеальне оволодіння розмовної української йде 1-2 місяців. На те, щоб вивчити усі правила правопису і іншого, в середньому, 4-7 місяців. В принципі, за півроку реально вивчити усе.


додатки з вивчення української мовиЗнайдіть репетитора з української мовиУчитель української мови - невід'ємний людина в вашому шляху з вивчення мови. Ніякі відеоуроки, купи книжок і спілкування з носієм не замінять педагога. Репетитор української мови — це той, хто зможе вас направити, виправити і підтримати у моменти, коли ви вирішите, що вам це не потрібно. Це система і контроль. Це експерт і помічник. Не сприймайте його таким, як учителів у школі. Насправді, зараз існує дуже багато сучасних методів з вивчення української мови. Ви здивуєтеся, як це відрізняється від уроків, які багато хто з нас не любив і не розумів. Але не забуваємо і про самостійну роботу над собою. Тому, окрім книг, ми пропонуємо вам підбірку додатків з вивчення української мови:

ТОП-5 додатків з вивчення української мови
Вивчення української мови онлайн - це не тільки серйозні відеоуроки та інше. Це, в тому числі, і різні додатки, який кожен може завантажити собі на телефон:

 

1. Мова - ДНК нації
Додаток можна завантажити в Google Play и App Store.

Усім Уже полюбився Язик-Лепетун. Тепер він буде й у вашому смартфоні! Це найкраще додаток для того, щоб вивчити і поліпшити свою українську. Бібліотека, вправи, тести та інше!


2. Р.І.Д
Додаток можна завантажити в  Google Play и Itunes.
Черкаські програмісти створили цей додаток з метою викорінення суржика в українській мові. Кожен день програма відкриває користувачу 3 нових слова. За це він отримує бонуси. Також є рейтинг й інші мотивації для вивчення української разом з цим додатком.

3. L-Lingo
Додаток можна завантажити в Itunes.
Тисячі візуалізованих слів і речень. Уроки з постановки вимови. Тести, простий і зрозумілий дизайн у використанні.

Додаток українська мова


4. Українська бібліотека
Додаток можна завантажити на Android.
Більше 2200 творів українською мовою, понад 100 авторів і багатофункціональність застосування змушує читати книги на українському щодня!


Корисні матеріали:

Історія української мови

- 5 книг для охочих покращити українську мову

24 найкращих фільмів українською мовою

 

Вам може бути цікаво:
Мобільний додаток "Моє ЗНО"
Британські вчені довели, що британським вченим не довіряють

Опубліковано:

2017-06-12

Розділ: Шкільна освіта