ЗНО 2024: все, що потрібно знати батькам

17.11.2023

Статті автора: 51

ЗНО 2024: все, що потрібно знати батькам

Щорічно змінюються правила проведення ЗНО і строки вступної кампанії, тому випускникам і батькам важливо «тримати руку на пульсі» і слідкувати за новинами, пов’язаними із ЗНО (НМТ).

У цій статті зібрана вся актуальна інформація, яка допоможе зорієнтуватися і не пропустити важливий етап вступу до вишів у 2024 році.

ЩО ТАКЕ ЗНО?

ЗНО ‒ абревіатура, що лякає всіх, хто пов'язаний зі школою та вступом до університету. «Зовнішнє незалежне оцінювання» ‒ це іспити, які необхідно скласти одинадцятикласнику для вступу в ЗВО.

З 2008-го року ЗНО в Україні стало обов'язковою умовою для вступу до закладу вищої освіти. І якщо раніше абітурієнту потрібно було складати вступні іспити лише в один університет, то з 2008-го року з'явилася можливість подавати заяви з результатами зовнішнього незалежного оцінювання в декілька ЗВО.

ЧИ ПОТРІБНО СКЛАДАТИ ЗНО, ЯКЩО ВИПУСКНИК ПЛАНУЄ ОТРИМУВАТИ ВИЩУ ОСВІТУ ЗА КОРДОНОМ?

Зараз досить популярно здобувати вищу освіту за кордоном. Випускники українських шкіл із задоволенням їдуть на навчання до Польщі, Німеччини, Чехії.

Для вступу до університету за кордоном результати ЗНО надавати не потрібно.

Також у 2024 році скасовано ДПА для випускників 9 і 11 класів. 

У 2022-2023 роках деякі країни і окремі виші надавали пільги для вступників з України. Але спрощені умови вступу у 2024 році умови можуть бути змінені. Необхідно стежити за сайтами вишів, адже саме вони вирішують, які документи необхідно надати для вступу. Якщо з’явиться актуальна інформація, вона буде додана у цю статтю.

Як здати ЗНО за кордоном у 2024 році?

Наразі багато учнів випускних класів знаходяться за кордоном і навчаються дистанційно, але планують вступати до українських вишів. У 2023 році екзаменаційні центри було створено у багатьох закордонних населених пунктах. Учасники НМТ(ЗНО) могли зареєструватися і скласти іспит за кордоном.

Скоріш за все, схожий процес буде і в 2024 році. З тогорічним переліком міст, де українці складали ЗНО в інших країнах, можна ознайомитися за покликанням. Коли з’явиться актуальна інформація про складання ЗНО за кордоном у 2024 році, вона буде додана у цю статтю.

Читайте також: Все про вступ на медичні спеціальності в 2024 році

нмт 2024 дати

ЯК ПРОХОДИТЬ ЗНО?

До іспитів слід підготуватися заздалегідь, а саме ‒ пройти 3 етапи: реєстрацію, отримання запрошення-перепустки і складання іспитів. Важливо не пропустити момент реєстрації на ЗНО.

Орієнтуйтеся на такі часові рамки:

 • У лютому-березні буде проходити реєстрація на ЗНО;
 • Не пізніше, ніж за 3 тижні до початку основної сесії ЗНО, кожен учасник повинен отримати запрошення-перепустку на ЗНО. Це запрошення з'являється на інформаційній сторінці учасника ЗНО. Його необхідно роздрукувати, і прийти у вказане місце і час на іспит;
 • Наприкінці травня – на початку червня 2024 року проходитиме основна і додаткова сесії ЗНО, під час яких абітурієнти будуть складати іспити.

Точних дат проведення ЗНО у 2024 році поки немає. Стежте за офіційними сайтами МОН та osvita.ua. Також актуальна інформація буде додана у цю статтю.

Сама процедура складання ЗНО ‒ морально складний процес. В аудиторії знаходиться невелика кількість учнів і зазвичай два екзаменатори, які слідкують за порядком проведення ЗНО. Не дозволяється:

 • Користуватися калькулятором / смартфоном і будь-якими іншими електронними пристроями;
 • Проносити з собою шпаргалки / підручники / зошити;
 • Розмовляти з сусідом або з членом комісії, який контролює процес.

Намагайтеся підготувати дитину, перш за все, морально. Зробіть так, щоб пройшов якнайлегше вступ до університету. Цей навчальний рік досить складний, але, сконцентрувавши всі свої сили, у вас обов'язково вийде досягти мети!

ДАТИ ЗНО 2024

У 2024 році абітурієнти складатимуть 4 предмети ЗНО в один день. Основна сесія буде проходити наприкінці травня – на початку червня. Коли МОН оголосить точні дати, вони будуть додані в статтю.

У зв’язку з воєнним станом, інформація про ЗНО може змінюватися. Більше про НМТ читайте у нашій статті. Про особливості підготовки до НМТ читайте тут.

Читайте також: Складаємо іспити на відмінно: поради, як впоратись із хвилюванням та отримати найвищий бал

нмт 2024 дати

ЯК ОБРАТИ ПРЕДМЕТИ НА ЗНО, І КОЛИ ПОТРІБНО ЦЕ ЗРОБИТИ?

Визначитися з переліком предметів потрібно до лютого 2024 року, для того, щоб своєчасно зареєструватися і отримати запрошення. Але насправді дитина повинна точно вирішити, що вона буде складати ще на початку навчального року. Річ у тому, що підготуватися до складання ЗНО за кілька місяців просто нереально! Потрібно буде подумати про індивідуальні заняття з репетитором ще на старті 11-го класу. Знайти репетитора для своєї дитини ви можете на сайті BUKI.

В Україні в 2024-му році випускники шкіл складатимуть 4 предмети, обов’язковими з них є 3:

 • Українська мова;
 • Математика;
 • Історія України.

Четвертий предмет потрібно вибрати самостійно, враховуючи умови вступу на конкретну спеціальність.

Необхідно вивчити інформацію про вступ на сайті університету, куди збираєтеся подавати документи. Зазвичай, там є розділ «Вступна кампанія», де ви можете знайти список необхідних предметів для здачі на ЗНО. 

У 2024 році математика є обов’язковим предметом для всіх абітурієнтів. Якщо у школяра є проблеми з точними науками, доречно знайти для нього репетитора з математики. Викладач проведе оцінювання, щоб зрозуміти поточний рівень знань учня і на основі отриманих даних скласти індивідуальний план роботи.

ОСОБЛИВОСТІ ЗНО 2024

З'явилося лише декілька правил, які відрізняють ЗНО 2024 року від тогорічного:

 1. Збільшилася кількість обов’язкових дисциплін. Відтепер, крім української мови і математики, усі школярі будуть складати ще й історію України.
 2. Усі предмети складають в один день, тому збільшилася тривалість іспиту – 4 години.
 3. Між двогодинними блоками додана перерва, учасники зможуть відпочити 20 хвилин.
 4. Учень може обрати один з предметів на вибір: іноземна мова, фізика, біологія, хімія, географія, українська література.
 5. Для вступу в ЗВО у 2024-му можна використовувати сертифікати ЗНО з 2020, 2021 років, результати НМТ 2022, 2023 років.

Структура предметних тестів не зміниться порівняно з 2023 роком, тому учасники можуть готуватися до іспитів, використовуючи торішні завдання НМТ.

Читайте також: НМТ 2024: все, що потрібно знати абітурієнту

Сподобалась стаття? Оцініть

4.17

На основі відгуків 58 користувачів

Автор Анна Г.

Репетитор з української мови та літ-ри та з англійської мови. Готую до ДПА, ЗНО, вступу до університету.

Статті автора: 51

Підібрати репетитора

ЗНО 2024: все, що потрібно знати батькам

Що таке ЗНО?

ЗНО ‒ абревіатура, що лякає всіх, хто якось пов'язаний зі школою та вступом до університету. «Зовнішнє незалежне оцінювання» ‒ це іспити, які необхідно скласти одинадцятикласнику для вступу в ЗВО. З 2008-го року ЗНО в Україні стало обов'язковою умовою для вступу до закладу вищої освіти. І якщо раніше абітурієнту потрібно було складати вступні іспити лише в один університет, то з 2008-го року з'явилася можливість подавати заяви з результатами зовнішнього незалежного оцінювання в декілька ЗВО. Читайте більше на BUKI

Чи потрібно складати НМТ, якщо випускник планує отримувати вищу освіту за кордоном?

Для вступу до університету за кордоном результати ЗНО надавати не потрібно! Проте, обов'язковою для всіх є ДПА (Державна підсумкова атестація), за результатами якої випускники отримують документ про закінчення школи. Зокрема, потрібно скласти 3 іспити: Читайте більше на BUKI

Як проходить НМТ?

Збільшилася кількість обов’язкових дисциплін. Відтепер, крім української мови і математики, усі школярі будуть складати ще й історію України. Читайте більше на BUKI

Як обрати предмети на НМТ, і коли потрібно це зробити?

В Україні в 2024-му році випускники шкіл складатимуть 4 предмети, обов’язковими з них є 3: Читайте більше на BUKI

Схожі статті

BUKI

Платформа, що об’єднує репетиторів та учнів

Створити профіль репетитора

Експертні статті від репетиторів