Коли починати готуватися до школи та що почиати батькам? Відповідає педагог

 Купити рюкзак для школи, організувати робоче місце для школяра... навчитися читати? Думати про школу треба завчасно не лише через те, що порядок зарахування дитини до школи в Україні може періодично змінюватися.

Коли починати готуватися до школи та що почиати батькам? Відповідає педагог

 

Від дітей в першому класі вже очікують певні знання та вміння, а пошук репетитора для підготовки до школи не завжди простий процес. Якщо почати займатися в останнє літо перед початком 1 року навчання, то дитина може відчувати стрес.

Ми поговорили з педагогом Наталією Кусяк. Наталія готує дітей до школи та має майже 30 років професійного стажу. • Із якого віку найчастіше батьки починають шукати репетиторів для дітей (на вашому досвіді) і чому? Коли найкраще це робити на Вашу думку?

" Батьки найчастіше звертаються до репетитора щодо підготовки дитини до школи за 1 рік до школи (тобто коли дитині виповнилося 5-6 років). На мою думку, це найкращий вік. За рік до школи потрібно починати вчити букви, звуки, цифри. Чому саме цей вік? Тому що у дітей старшого дошкільного віку (на шостому році життя) вже усталеними та функціонально дійовими є такі “внутрішні інстанції” особистості, як образ “Я”, самооцінка, рівень домагань, особистісні очікування тощо. Поява цих інстанцій як регуляторів діяльності й поведінки є свідченням диференціації внутрішнього та зовнішнього аспектів особистості дитини і розвитку в неї здатності діяти довільно.

Завдяки виникненню первинних форм довільної уваги дитина вже здатна підпорядковувати її вимогам вихователя, зосереджуватися, керувати своєю психічною діяльністю. Порівняно з іншим віковим періодом на шостому році життя краще розвинуті такі пізнавальні процеси, як пам'ять, сприймання, мислення, мовлення. Тому діти цього віку краще засвоюють матеріал."

 • Які дисципліни зазвичай пріоритетні при підготовці?

"При підготовці дитини до школи основне для батьків – навчити читати. Але я пояснюю батькам, що потрібно також розвивати дрібну моторику рук, вчити букви і звуки, робити звуковий аналіз слів."

 • Чи відчуваєте Ви на практиці швидку "зміну поколінь", про яку говорять як про результат диджіталізації, глобалізації? Наприклад, зараз говорять, що діти покоління Z цілковито відрізняються у плані навчання.

"Так. Сучасні діти з року в рік відрізняються. Вони краще знають комп’ютер, але гірше пишуть, читають, рахують. Сучасні діти більше спілкуються за допомогою Інтернету, ніж наживо."

 • Що найскладніше в роботі із дітками?

"Багато дітей імпульсивних, з руховою розгальмованістю, з наявним дефіцитом уваги. "

 • Як облаштувати робоче місце для дитини? Що обов'язково потрібно для підготовок до школи?

"Дитина повинна мати своє робоче місце (письмовий стіл), зошити з підготовки руки до письма, простий та різнокольорові олівці, гумку, альбом для малювання, фарби, пензлики."

 • Як правильно шукати репетитора для підготовки для школи - кілька порад для батьків?

"Поради для батьків:

  • Насамперед батькам потрібно вирішити для себе: чи самі будуть готувати дитину до школи, чи репетитор.
  • Репетитора потрібно шукати з досвідом роботи не менше 10 років.
  • Дуже корисно читати відгуки на сайті.
  • Спочатку батькам познайомитися та поспілкуватися з репетитором, а потім знайомити дитину."
 • Кілька порад для тих, хто самостійно хоче готувати своїх діток до школи. Як мотивувати дитину, що почитати батькам, тощо.

"В Інтернеті є тест для батьків: «Чи готова ваша дитина до школи?». Батьки самостійно тестують дитину, а потім планують за якими напрямками їм працювати з дитиною.

В книжкових магазинах або інтернет-магазинах є література для батьків, для дітей зошити з підготовки до школи, настільно-друковані ігри тощо. Наприклад:

 • Книга Надежда Походжай «Цікава грамота: Зошит з навчання для підготовки дітей до школи.» 
 • Харитонова С.М., Паркаренко Ю.А., Давидова О.В., Петруха Л. О. До першого класу без проблем! Усе, що мають знати батьки майбутніх першокласників тощо.
 • Цікава грамота: Зошит з навчання для підготовки дітей до школи. Автори Походжай Н.Я., Шост Н.Б.
 • Федієнко В. Буквар-читайлик. 
 • Федієнко В. Ми готуємось до школи без проблем. "

Коли починати готуватися до школи та що почиати батькам? Відповідає педагог

Обов'язково прочитайте матеріали по темі:

Як підготувати дитину до школи?

Які навички та знання потрібно мати дитині перед вступом у перший клас?

Як вибрати найкращу школу для дитини?

 

Опубликовано:

2019-09-28

Раздел: Дошкольное образование

Последние блоги

За минуле десятиліття з'явилося безліч технологій, які забезпечили нові можливості вивчення функцій розуму і мозку. Зараз вчені можуть спостерігати, як діти та дорослі працюють над вирішенням математичних завдань, і реєструвати активність їх головного моз

Автор: Валерий У.

У попередній статті ми познайомилися з мотивацією, розглянули з чого складається модель S.C.O.R.E, а також розглянули симптоми та причини. Сьогодні ми продовжуємо складові частини моделі та поговоримо про бажаний результат, ресурси, ефекти.

Автор: Валерий У.

Навчання онлайн допомагає здобути знання швидко якісно і комфортно. Будучи вдома через вимушені обставини, не потрібно даремно гаяти час, а раціонально з інвестиціями в майбутнє його розприділити.

Автор: Светлана Б.

Для того щоб дитина почала вивчати іноземну мову необхідно її зацікавити! Як це зробити? Дуже просто! Головне - бажання вчителя та батьків!

Автор: Иванна С.

Особливості перекладу сталих фраз в англійській мові

Автор: Мирослава Х.