5 способів швидко прокачати дебютну гру

Дебю́т (франц. début букв. — початок) — початкова стадія шахової партії (умовно 10 — 15 ходів), що характеризується мобілізацією сил сторін. Пов'язаний з визначеним планом гри у мітельшпілі. У сучасних дебютах кожен хід — частина єдиного плану, який може змінюватися у залежності від дій суперника.

Дебюти поділяють на три групи: відкриті, напіввідкриті та закриті. Відкритими дебютами називають усі дебюти, які починаються з ходів: 1. e4 e5; напіввідкритим називають усі дебюти, які починаються з першого ходу білих: 1. e4, а наступний хід чорних не 1. … e5; закритими називають усі дебюти, які починаються з будь-якого першого ходу білих окрім 1. e4.

Не секрет, що перемога у партії багато в чому залежить від гарного початку партії . Ефективний початок доволі часто задає тон всій грі. Отже, рекомендую приділяти дебютній підготовці достатньо уваги - це абсолютно необхідно для якісного зростання в шахах. Сьогодні розповім Вам про п'ять способів, як посилити вашу дебютну гру.

1. Розберіться в основних ідеях дебюту, котрий ви обрали.

Перший крок до розуміння будь-якого шахового дебюту - вивчення його основних ідей. Багато гравців заучують варіанти. А потрібно не зубрити, а як слід розібратися в дебюті, побачити всі плани і контр-план за обдві сторони. Так ви не розгубитеся, якщо противник відхилиться від основних вивчених вами ліній. Адже ви будете знати основні ідеї дебютів, слабкі місця розсташування фігур, типові атакуючі плани, маневри фігур тощо. 

2. Вивчіть розсташування пішаків і фігур.

Розібравшись з основними ідеями та планами дебюту, варто витратити трохи часу на вивчення пішакових структур. З кожним дебютом пов'язана унікальна пішакова структура, яка може переходити з одного в інший дебют, до прикладу позиції з ізольованим пішаком. Вам необхідно зрозуміти її переваги і недоліки, проаналізувати типове розсташування фігур. Цей момент особливо важливий, оскільки правильне розташування фігур майже гарантує успіх в середині шахової партії. 

3. Аналізуйте партії майстрів. 

Наступний крок - аналіз партій майстрів і гросмейстерів, які грали цей дебют. Розібравшись з десятком шахових партій високого рівня, ви зможете повністю зануритися в дебют і зрозуміти типові атакуючі / оборонні ідеї. Вибираючи партії для вивчення, не обов'язково віддавати перевагу «найсвіжим» партіям - краще почати з перегляду класичних партій, а вже потім переходити до сучасних. 

4. Створіть дебютну базу.

Надзвичайно важливо створити власну дебютну базу для зберігання підготовлених вами дебютних ліній і ідей. Так роблять майже всі гросмейстери, адже подібна база дуже допомагає систематизувати дебютну підготовку. На жаль, більшість шахістів-любителів цього не усвідомлюють і вважають за краще економити час на формуванні дебютних баз. Організувавши свій поточний дебютний репертуар в базу даних, ви побачите те, чого раніше не помічали. Наприклад, які варіанти ви добре розумієте, а які - ні. Які лінії дають вам найвищу ймовірність виграшу, а які частіше призводять до поразки. 

5. Гра в блискавичні шахи.

Останній крок у роботі над дебютами - практика. Ефективніший спосіб відпрацювати новий дебют - гра в шахи з живими гравцями і коротким контролем часу, щоб протестувати нові ідеї на дошці. Як правило, тренери не радять використовувати бліц в якості постійного тренувального інструменту. Однак, дебюти - виняток і навіть гросмейстери не гребують обкатувати нові ідеї в блискавичних партіях. 

ПРИМІТКА: Якщо ви прагнете до різкого збільшення шахового рівня, то необхідно систематично працювати над усіма елементами шахової гри: • Тактика • Позиційна гра • Атакуючі навички • Техніка ендшпіля • Аналіз класичних ігор • Психологічна підготовка • І ще багато іншого.

Працюйте, старайтесь і у вас обов’язково все вийде. 

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Антон Р.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Секретні методи вивчення іноземної мови

У цій статті ми розглянемо три секретних методи, які можуть допомогти вам засвоїти нову мову швидше та ефективніше. Стаття вміщує посилання на платформи та вебсайти, які вам допоможуть в цьому.

Автор: Христина Я.

Як досягти тонкої талії?

Тонка талія: міфи та реальність

Автор: Анастасія Ш.

Цукрозамінники

Переваги та недоліки

Автор: Анастасія Ш.

Відпочинок від тренувань

Правильно організований відпочинок допомагає зберегти і покращити результати тренувань

Автор: Анастасія Ш.

Verben mit Präpositionen у німецькій мові у німецькій мові. Дружній путівник для початківців

Сьогодні ми поговоримо про один із важливих аспектів німецької мови - Verben mit Präpositionen (дієслова з прийменниками).

Автор: Ярослав Т.

Зв'язок між гормонами та тренуваннями

Важливість фізичної активності для підтримки гормонального балансу та загального здоров'я.

Автор: Анастасія Ш.

Інші новини:

;