Класифікація шахістів

Рейтинг:
Детальніше»Всі блоги користувача

Для того щоб визначити силу гри шахістів, існує ціла система класифікації. В неї входять розряди, звання і рейтинг гравців

1. Безрозрядник - початківець, який вивчив ходи. Без рейтингу. Це період від знайомства з шахами, вивченням правил - до виконання 4 розряду. Початківець знає правила і вміє робити ходи, проте стратегічні і тактичні знання в шахах ще тільки формуються. 

2. Четвертий розряд отримує рейтинг 1300. Щоб виконати розряд, потрібно зіграти в спеціальному турнірі, в якому є "норма" (норма 4 розряду - 55% набраних очок з четверторозрядниками і 75% очок з безрозрядниками). Для виконання потрібно володіти певними тактичними і стратегічними знаннями. В ендшпілі вміти ставити мат ферзем, турою, двома слонами. Розуміти базові поняття, як діяти в міттельшпілі (посилення фігур, активність, захист та інше). Володіти базовими дебютними принципами (розвиток фігур, захоплення центру, безпека короля і т. д.). Виконують 4 розряд приблизно через 3-6 місяців підготовки. В залежності від багатьох факторів (інтенсивності підготовки, індивідуальних особливостей, участі в змаганнях та інші)

3. Третій розряд - рейтинг 1500. Характеризується загалом більшими стратегічними та тактичними знаннями, ширшим дебютним репертуаром, більш об'ємними знаннями в міттельшпілі, а також кращою технікою гри в ендшпілі.

4. Другий розряд - рейтинг 1700. Другорозрядник, зазвичай, володіє досить широкою шаховою термінологією та знаннями (знає назви та вміє розігрувати багато дебютів, може назвати та пояснити багато тактичних прийомів, стратегічних ідей тощо).

5. Перший розряд - рейтинг 1900. Досить майстерний шахіст, за плечима якого не один турнір з шахів. Характеризується непоганими знаннями в усіх стадіях шахової партії. Іноді виконують перший розряд за 1-3 роки підготовки, а іноді не стають ним і за все життя. Шостий чемпіон світу з шахів, Михайло Ботвинник, говорив що при правильній підготовці, будь-кого можна довести до першого розряду.

6. Кандидат у майстри спорту (КМС) - рейтинг 2100. Найвищий розряд в шахах, тому що всі вищі досягнення називаються званнями. КМС не просто вміє грати в шахи, а робить це добре. Трапляється, що кандидати у майстри спорту виграють різноманітні шахові змагання, іноді навіть чемпіонати області.

7. Майстер Фіде (Master fide) - рейтинг 2300 (elo). Це звання отримати найлегше з усіх. Потрібно досягнути міжнародного рейтингу 2300 (elo) і через федерацію шахів України відправити необхідні документи на присвоєння у ФІДЕ (Міжнародна федерація шахів).

8. Майстер спорту (National master). В Україні рейтинг 2325 (український рейтинг). Щоб виконати це звання потрібно в одному турнірі зіграти мінімум з 6 майстрами спорту (набрати з ними мінімум 55% очків), а решту партій зіграти з КМС (набрати 75% очків, чи більше). 

9. Міжнародний майстер (International master, IM). Рейтинг 2400 (міжнародний рейтинг "elo"). Можна виконати в Міжнародних турнірах і турнірах "Оупенах". Потрібно зіграти з представниками мінімум 3 країн, також мінімум з трьома міжнародними майстрами, чи гросмейстерами і при тому набрати певну кількість очок, щоб була "норма" (норма залежить від рейтингу та звання суперників, приблизно може бути 6 очок з 9 можливих, може бути 7). Для виконання звання міжнародного майстра потрібно 3 рази виконати "норму", досягнути рейтингу 2400 (elo) і через національну федерацію подати необхідні документи у міжнародну федерацію шахів для присвоєння звання.

10. Міжнародний гросмейстер (Grandmaster, GM) - найвище шахове звання. Рейтинг 2500 (міжнародний рейтинг "elo"). Можна виконати в Міжнародних турнірах і турнірах "Оупенах". Потрібно зіграти з представниками мінімум 3 країн, також мінімум з трьома міжнародними гросмейстерами і при тому набрати певну кількість очок, щоб була "норма" (норма залежить від рейтингу та звання суперників, приблизно може бути 6 очок з 9 можливих, може бути 7). Для виконання звання міжнародного гросмейстера потрібно 3 рази виконати "норму", досягнути рейтингу 2500 (elo) і через національну федерацію подати необхідні документи у міжнародну федерацію шахів для присвоєння звання.

 

Рейтинг:4.65 з 5

На основі відгуків 23 користувачів

Автор: Андрій Ш.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Пам’ятка для читачів німецькомовних текстів

Декілька порад для тих, хто вивчає німецьку мову і стикається з труднощами під час роботи з текстом.

Автор: Ольга П.

Гендерні відмінності у тренуваннях: особливості та рекомендації

Розуміння цих відмінностей може допомогти створити більш ефективні та індивідуалізовані програми тренувань для обох статей.

Автор: Анастасія Ш.

Інтеграція математики з іншими предметами: міждисциплінарні проєкти

Стаття досліджує інтеграцію математики з іншими предметами через міждисциплінарні проєкти, показуючи, як такий підхід розвиває критичне мислення, мотивацію та креативність учнів.

Автор: Вадим П.

Мови програмування

Як вірно, та з чого розпочати, можна собі сказати, або говорити доволі часто.

Автор: Андрій Б.

Здоров'я мозку та біохакінг

Програми для покращення когнітивного, емоційного, фізичного та психологічного здоров'я.

Автор: Наталія Д.

Фітнес-подорожі: поєднання відпочинку і тренувань

У цій статті ми розглянемо, що таке фітнес-подорожі, їх переваги, популярні напрямки та типи програм.

Автор: Наталія Д.

Інші новини:

;