8 цікавих фактів про італійську мову, які ви можете не знати

Рейтинг:
Детальніше»Всі блоги користувача

Більшість з тих, хто вивчає італійську мову, знають, що це мова романської групи, яка походить від латини. Також всім відомо, що це офіційна мова Італії, Ватикану, Сан-Марино та Швейцарії. В цій статті я розкажу декілька цікавих фактів про італійську мову, яких більшість осіб можуть не знати.

1. Чи справді італійська мова походить від латинської?

Італійська мова справді походить від латинської мови, але не від класичної латинської мови, яку вивчають у школі, а від живої розмовної мови, якою розмовляли солдати, селяни та жителі римських провінцій, а також походить від "загарбників" Італії: лангобардів, готів та франків, після яких почалась тривала еволюція італійської мови. Одним із перших, хто вважав, що жива розмовна мова повинна замінити латинську мову, був Данте Аліг'єрі. Цій темі він присвятив свій твір De vulgari eloquentia (1303-1305).

2. Скільки діалектів існує в Італії?

В Італії існує так багато діалектів, що згідно з Енциклопедією Треккані, їх важко навіть порахувати.

В даний час найважливішими діалектами є: неаполітанський, з чисельністю 5,7 млн. носіїв, сицилійський (4,7 млн.), венеціанський (3,8 млн.), ломбардський (3,6 млн.) та п'ємонтський (1,6 млн.).

3. Чи справді італійці безграмотні?

Під час заснування Королівства Італії в 1861 році 80% італійців були безграмотними, і лише 0,89% населення мали освіту, вищу за ту, яка була отримана у початковій школі.

Рівно через сто років, у 1961 році, менше 9% були неписьменними. А до 1971 року ця цифра скоротилася до трохи більше 5% італійського населення. У 2001 році, за даними Istat, безграмотні італійці становили "лише" 2%.

4. Наскільки важко для іноземців вивчити італійську мову?

За даними BBC, «італійською мовою як читається, так і пишеться [...]. Вимова чітка […]. Слова схожі на слова з інших мов латинського походження [...]. Хоч спочатку деякі аспекти мови можуть здатися складними, досить зрозуміти кілька простих правил, щоб мати можливість спілкуватися в різних ситуаціях».

5. Який найдавніший документ зі слідами італійської мови?

Це нотаріальна грамота Пласіто Капуано 960 року н.е. У ній йдеться про процес встановлення права власності на землю поблизу монастиря Капуа.

6. Якщо раніше Італія була розділена і люди говорили на багатьох діалектах, як стандартна італійська стала єдиною офіційною мовою держави?

На думку лінгвіста Тулліо Де Мауро, не лише школа сприяла мовному об’єднанню з часу заснування Королівства Італія, а й інші фактори: преса, еміграція, бюрократія, армія з обов'язковою військовою службою, яка змусила солдатів на фронті, що приїжджали з усієї Італії, говорити італійською, щоб зрозуміти одне одного. Потім з’явилися радіо та телебачення, які суттєво сприяли мовній єдності.

7. Яким є єдине італійське слово з двома буквами Q?

Це слово «soqquadro», що означає ситуацію повного безладу та сум'яття.

8. Що таке нестандартна італійська?

Перш за все, ми повинні знати, що італійська мова, яку ми вивчаємо сьогодні в школі та в граматичних книгах, вважається стандартною італійською мовою, але також є дуже поширеною та, яку багато лінгвістів визначили як нестандартну, тобто як різновид італійської мови з деякими важливими відмінностями в порівнянні до стандартної версії.

Наприклад, у нестандартній італійській мові гіпотетичний час, який позначає якусь ситуацію неможливості, буде формуватися з двома дієсловами в часі imperfetto: «Se venivi prima, trovavi ancora posto», замість граматично правильного «Se fossi venuto prima, avresti potuto trovare ancora posto».

Такою особливою виявляється є італійська мова. Дізнались щось нове?

Рейтинг:4.73 з 5

На основі відгуків 11 користувачів

Автор: Анна К.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Пам’ятка для читачів німецькомовних текстів

Декілька порад для тих, хто вивчає німецьку мову і стикається з труднощами під час роботи з текстом.

Автор: Ольга П.

Гендерні відмінності у тренуваннях: особливості та рекомендації

Розуміння цих відмінностей може допомогти створити більш ефективні та індивідуалізовані програми тренувань для обох статей.

Автор: Анастасія Ш.

Інтеграція математики з іншими предметами: міждисциплінарні проєкти

Стаття досліджує інтеграцію математики з іншими предметами через міждисциплінарні проєкти, показуючи, як такий підхід розвиває критичне мислення, мотивацію та креативність учнів.

Автор: Вадим П.

Мови програмування

Як вірно, та з чого розпочати, можна собі сказати, або говорити доволі часто.

Автор: Андрій Б.

Здоров'я мозку та біохакінг

Програми для покращення когнітивного, емоційного, фізичного та психологічного здоров'я.

Автор: Наталія Д.

Фітнес-подорожі: поєднання відпочинку і тренувань

У цій статті ми розглянемо, що таке фітнес-подорожі, їх переваги, популярні напрямки та типи програм.

Автор: Наталія Д.

Інші новини:

;