Для чого потрібно вивчати біологію?

Довгий час навчаючись у школі я вагалася чи будуть корисні мені знання з біології, бо мала сумніви яку освіту здобувати далі. Все ж таки мене дуже цікавила ця наука, тому я вирішили зв'язати своє життя саме з нею й не секунди не пожалкувала.

Багато моїх учнів мали прогалини зі знаннями в ботаніці, саме через неї більшість з дітей й "недолюблює" біологію та саме з неї ми й починаємо повторювати шкільний курс для підготовки до складання ДПА/ЗНО. Проблема в тому, що ботаніка є однією з перших ланок у вивченні всього шкільного курсу біології та маленьким учням є важко засвоїти біологічні характеристики родин квіткових, зрозуміти, що томат є ягодою, а огірок гарбузиною та вивчити, що схемою волоть представлена бузина. 

Можна приводити безліч прикладів, які є складними для запам'ятовування учнями. На мою думку, ботаніку потрібно вивчати вжі після вивчення царства Тварин та вивчення науки про людину, але тоді це буде не вірно з боку питання теорії еволюції та зародження життя на планеті. Незважаючи на наведені труднощі у вивченні даної дисципліни, біологія (разом із ботанікою) є неймовірно цікавою наукою. Саме вона дозволяє зробити крок до медицини, генетики, ботаніки, зоології, педогогики, фізичної культури та навіть архітектури! 

 

БІОЛОГІЯ У ПОВСЯКДЕННОМУ ЖИТТІ

Біологія відповідає на безліч питань: "Як ми будемо лікуватися через 10 років?", "Що будуть їсти наші діти?", "Чи побачить моя онука слона?". Біологія - це і є наше життя. Це те, що ми їмо, як користуємося ресурсами природи та оберігаємо її.

Хочу навести приклад чому все ж таки потрібно вчити біологію. Якщо запитати учнів де знаходиться серце, більшість з них відповість "зліва", але це є хибним твердженням. Відносно серединної лініє тіла серце локалізується 2/3 зліва, а 1/3 справа, але це за умови нормостенічної будови тіла. Якщо людина є гіперстеніком, то лінія серця буде горизонтальною, при астенічній тілобудові - серце буде займати вертикальне положення. Звичайно, учню 8-9 класу не потрібно знати тонкощів томографічної анатомії серця, але знати, що воно не знаходиться "зліва" він має розуміти. Саме завдяки знанням про розміщення органів можна більш точну характеристику болю в органі, якщо він виникне, та своєчасно звернутися до лікаря. Є велика кількість моментів, розуміння яких є корисним для будь-якої людини. Прикладом може бути також розуміння калоражу їжі, складу води та продуктів, механізмів зараження хворобами та необхідності вакцинації. 

Отже, знання біології є необхідні для кожної людини, тому все ж таки краще здобувати їх своєчасно. Можу стверджувати, що займаючись із учнем починаючи з 5-6 класу знання більш структуровані та при персональному занятті учень одразу зацікавлюється цікавинками, але навіть якщо Ви вирішуєте вступати до ВНЗ у 10-11, який пов'язаний зі знаннями з біології, ніколи не пізно! Головне - це особиста зацікавленість)

НАВІЩО МЕНІ ВЧИТИ ВСЮ БІОЛОГІЮ, ЯКЩО Я ХОЧУ БУТИ ЛІКАРЕМ?

Питання, яке я неодноразово чула від учнів: "Навіщо мені вчити всю біологію, якщо я хочу бути лікарем?"

  1. Потрібно розуміти, що людина дуже тісно пов'язана зі всіма царствами природи, тому вивчення всього курсу біології є неодмінним.
  2. Для розуміння принципу теорії еволюції та зародження життя на планеті. Пізнання місця людини в екосистемі.
  3. Через те, що лікар - це та професія, яка є однією з найвищих ланок навчання. Саме тому лікар має бути обізнаний в багатьох питаннях науки та знати якомога більше в питаннях біології.
  4. Порада для майбутніх студентів-лікарів - вивчення біології, це лише початок у Вашій подальшій складній та тривалій науці. Лікар - це не просто професія, це навчання у все життя. Тому не можна ледарювати з самого початку, потрібно ставити мету й заповнювати усі прогалини у знаннях!

ВИСНОВОК

Біологія - наука, яка потрібна кожному і в якій кожен знайде себе. Це може бути медицина, якщо Ви хочете стати лікарем, зоологія - при зацікавленості тваринами, арахнологія для юних любителів павуків або ботаніка для звичайних садоводів. Головне пам'ятати, що вчитися ніколи не пізно. Вчити біолоігю означає пізізнавати себе та довкілля.

Рейтинг:4.13 з 5

На основі відгуків 15 користувачів

Автор: Дар'я П.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;