Вступ на юридичні напрямки у 2024 році

15.12.2023

Вступ на юридичні напрямки у 2024 році
Шкільна освітаВища освітаДля батьків
 1. Професія юрист: перспективи працевлаштування
 2. Які предмети потрібно здавати на юриста у 2024 році?
 3. Як вступити на юриста після 9 класу?
 4. Де навчатися на юриста в Україні?

Юрист – престижна професія, яка приваблює багатьох школярів. До навчання на юридичному факультеті потрібно готуватися заздалегідь: вивчати інформацію щодо вишів і коледжів з цим напрямом підготовки та готуватися до відповідних іспитів.

 

До яких юридичних університетів можна вступати, які юридичні напрямки можна обрати та що потрібно заздалегідь враховувати – читайте у цьому матеріалі.

ПРОФЕСІЯ ЮРИСТ: ПЕРСПЕКТИВИ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ

Юрист – це спеціаліст з правознавства, котрий знає закони та вміє їх застосовувати на практиці. Поняття юрист включає різного виду професійні відгалуження: суддів, адвокатів, нотаріусів, прокурорів, медіаторів, слідчих, юрисконсультів. Багатьом здається, що професія юриста зобов'язує знати всі закони напам'ять.

 

Насправді спеціалісти повинні знати всі основні галузі права, основні чинні нормативно-правові акти, а самі юристи-практики пояснюють, що їхнє головне завдання – це знати, де знайти той чи інший закон, і зуміти його застосувати у відповідному випадку.

 

Після закінчення навчання в університеті студент здобуває диплом зі спеціалізації «Право» та обирає свою подальшу діяльність самостійно. Бажано починати працювати в юридичній сфері вже на останніх курсах навчання. Це може бути навіть безоплатна практика, зате вона принесе вам неоціненний досвід.

 

Для того, щоб іти в одному з вищевказаних напрямків, потрібен диплом про повну вищу освіту, а також низка інших вимог. Наприклад, щоб стати нотаріусом в Україні, потрібно ще мати 6 років робочого стажу в юридичній сфері, 3 роки з яких – на посаді помічника у приватного нотаріуса або ж у державній нотаріальній конторі. Тільки після цього можна буде скласти кваліфікаційний іспит, який проходить раз на рік. Після успішного складання видається свідоцтво на право займатися нотаріальною діяльністю. В адвокатів та суддів схема отримання свідоцтв майже така сама.

 

Основні відмінності в галузях права полягають у повноваженнях представників. Наприклад, юрист не може представляти інтереси клієнта в кримінальному процесі.

 

Цим може займатися лише адвокат, який також пов'язаний адвокатською таємницею. А будь-який юрист займається цивільними, сімейними справами, трудовими суперечками та подібними правовими питаннями. Нотаріус може виконувати обмежене коло обов’язків, таких як оформлення договорів, спадкових справ, довіреностей, та інших правовідносин між сторонами. В основному, їхня робота пов'язана з паперами.

 

Перш ніж вступати на таку престижну спеціальність, потрібно добре зважити всі плюси та мінуси.

 

Ні для кого не є секретом, що після здобуття диплома не всі випускники йдуть працювати за освітою. За даними 2021 року, в Україні мають роботу за освітою (або частково з нею пов'язану) менше 50% всіх випускників вишів. Вступаючи на юридичну спеціальність, ви повинні заздалегідь визначити для себе, чи справді це та сфера, в якій ви бажаєте розвиватися.

 

Людина, пов'язана з юриспруденцією, повинна вміти аналітично та логічно мислити, обробляти великі масиви інформації, будувати причинно-наслідкові зв'язки, залагоджувати конфлікти та згладжувати кути. 

Читайте також: Самостійна підготовка до ЗНО з математики: поради та ресурси

вступ на юриста 2024

ЯКІ ПРЕДМЕТИ ПОТРІБНО СКЛАДАТИ НА ЮРИСТА У 2024 РОЦІ?

Для вступу до вищих навчальних закладів на спеціальність «Право» абітурієнтам потрібно надати сертифікати ЗНО (НМТ) з трьох обов'язкових предметів (українська мова, математика, історія України), а також четвертого предмета на вибір (українська література, фізика, хімія, географія, біологія, іноземна мова). 

 

Для правових спеціальностей краще складати іноземну мову, адже вона має вищий ваговий коефіцієнт. Також особливу увагу під час підготовки варто звернути на історію України, яка має велике значення для цього напряму підготовки.

 

Коли ви знаєте, які предмети потрібно складати на юриста у вашому випадку, можете скористатися послугами репетиторів, яких можна знайти на сайті BUKI, та підтягнути знання з необхідної дисципліни.

вступ на юриста 2024

ЯК ВСТУПИТИ НА ЮРИСТА ПІСЛЯ 9 КЛАСУ?

Великим плюсом для школяра є його чітке бажання йти певним професійним шляхом. Це дає можливість заощадити два роки та замість загальних знань у старшій школі отримати спеціалізовані знання у коледжі. І це дасть змогу раніше почати напрацьовувати практичну базу знань, завдяки якій шанс знайти хорошу роботу за фахом зростає.

 

Після 9-го класу спеціалізоване навчання триватиме 4 роки. Для вступу до юридичного коледжу абітурієнту потрібно буде скласти два вступні іспити – з української мови (у вигляді диктанту) та з історії України або правознавства (залежно від навчального закладу). Після цього приймальна комісія підраховує ваші бали разом із середнім балом шкільного атестата.

 

Здобувши середню спеціальну освіту, абітурієнт може вступати до вищих навчальних закладів за цією спеціальністю одразу на 2 чи 3 курс. Але навіть на базі диплома випускник коледжу може працювати, наприклад, архіваріусом, секретарем у суді, податковим інспектором чи юрисконсультом.

 

Ось декілька коледжів України, куди можна вступити на юриста після 9 класу:

 • Полтавський юридичний коледж Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого;
 • Коледж економіки та права Вінницького кооперативного інституту;
 • Юридичний коледж національного університету «Одеська юридична академія»;
 • Політико-Правовий Коледж «Алско»;
 • Львівський техніко-економічний коледж.

Терміни проведення вступних кампаній, подання документів та складання іспитів слід дивитися безпосередньо на сайтах навчальних закладів чи звертатися до їхніх приймальних комісій. Щоб завчасно підготуватися до вступного іспиту, не зайвим буде скористатися послугами репетитора з правознавства.

Читайте також: Як вступити до університету у 2024 році?

вступ на юриста 2024

ДЕ НАВЧАТИСЯ НА ЮРИСТА В УКРАЇНІ?

В Україні є більше 190 вишів, які здійснюють підготовку бакалаврів-юристів. Але, попри такий великий перелік ВНЗ, за весь час освітньої практики утворився певний «ландшафт». Наразі є кілька великих наукових центрів у таких містах: Київ, Харків, Львів. Куди можна вступити абітурієнту?

 • Київський національний університет ім. Т.Шевченка. Якщо абітурієнту імпонує класична підготовка в академічному (у певному сенсі навіть консервативному) середовищі, варто звернути увагу саме на цей ВНЗ.
 • Національний університет «Києво-Могилянська академія». Для студентів, яким подобається більше західний та сучасний тип навчання.
 • Львівський національний університет імені І.Франка. Сам університет був заснований ще в 1661 році, і одним із перших факультетів був саме юридичний. На сьогодні юридичний факультет ЛНУ випускає гідних правознавців для державного сектору, правоохоронних та судових органів.
 • Український католицький університет. Цей виш відрізняється високими рейтингами як випускників, так і вступників на перший курс.
 • Національний юридичний університет імені Я. Мудрого. У виші гідна науково-технічна та викладацька база. ВНЗ випускає багато кадрів правоохоронної системи. Зазвичай в інших вишах вузька спеціалізація починається вже на 5 курсі (тобто магістратурі). А у цьому університеті одразу є безліч факультетів та інститутів з підготовки (слідчо-криміналістичний, прокуратури та кримінальної юстиції, підготовки кадрів для Служби безпеки та інші).

При юридичних факультетах багатьох вишів діють юридичні клініки. Вони надають безоплатну правову допомогу клієнтам, тому студенти старших курсів можуть практикуватися та консультувати людей.

Читайте також: НМТ 2024: все, що потрібно знати абітурієнту

Оцініть новину

Рейтинг: 4.41 з 5

На основі відгуків 32 користувачів

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Вступ на юридичні напрямки у 2024 році

Ким можна працювати після юридичного факультету?

Після закінчення навчання в університеті студент отримує диплом зі спеціалізації «Право» та обирає свою подальшу діяльність самостійно. Бажано починати підробляти в юридичній сфері вже на останніх курсах навчання. Це може бути навіть безоплатна практика, зате вона принесе вам уже хоч якийсь досвід. Читайте більше на BUKI

Які предмети потрібно здавати на юриста?

Для вступу до вищих навчальних закладів на спеціальність «Право» абітурієнтам потрібно надати сертифікати НМТ з трьох обов'язкових предметів (українська мова та література, математика, історія) Читайте більше на BUKI

Як вступити на юриста після 9 класу?

Після 9-го класу спеціалізоване навчання триватиме 4 роки. Для вступу до юридичного коледжу абітурієнту потрібно буде скласти два вступні іспити – з української мови (у вигляді диктанту) та з історії України або правознавства (залежно від навчального закладу). Читайте більше на BUKI

Де навчатися на юриста в Україні?

Київський національний університет ім. Т.Шевченка. Якщо абітурієнту імпонує класична підготовка в академічному (у певному сенсі навіть консервативному) середовищі, варто звернути увагу саме на цей ВНЗ. Національний університет "Києво-Могилянська академія". Читайте більше на BUKI

Інші новини:

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Як написати офіційний електронний лист в академічному середовищі. Ч. ІІ.

Правила написання офіційних електронних листів у поьському академічному середовищі.

Автор: Наталія Д.

Як написати офіційний електронний лист в академічному середовищі. Ч. І.

Правила написання офіційних електронних листів у поьському академічному середовищі

Автор: Наталія Д.

Уважно! Англійські слова, які легко переплутати

У цьому дописі розглянемо 5 пар слів, які можна легко переплутати. В англійській мові це не єдина складність, однак пройшовши її, ви будете на крок ближче до успіху!

Автор: Руслана Ф.

Корисні поради для вивчення іспанської мови

Вивчення іспанської мови може бути захоплюючим та корисним викликом. Якщо ви вирішили освоїти цю мову, деякі поради можуть полегшити вам цей шлях.

Автор: Віолетта Д.

ТОП порад для ефективного вивчення івриту

Вивчення івриту - захоплюючий і надзвичайно корисний процес.

Автор: Вероніка В.

;