ДПА з математики - як відбувається, чим можна користуватися під час екзамену?

Оновлено 05.05.2023

Людмила К.

Для учнів загальноосвітніх класів ДПА з математики складається з трьох частин.

  • 1 частина - 12 тестів з наведеними варіантами відповідей. Завдання під номерами 1.1 - 1.8 з алгебри, 1.9 - 1.12 з геометрії. Оцінюється в 1 бал. Потрібно вибрати одну правильну відповідь та зазначити у бланку відповідей відповідну букву.
  • 2 частина - чотири завдання. Три з яких - алгебра, одне - геометрія. Оцінюється максимально в 2 бали. В бланку відповідей потрібно написати правильну відповідь. Якщо відповідь не повна, або знайдено лише один розв'язок з двох, тоді оцінюється в 1 бал.

Перевірка чернетки до першої і другої частини не є обов'язковою умовою. 

Важливо :

Якщо в основній частині бланку відповідей є виправлення, то вони не нараховуються. Для цього є спеціально відведене місце, де можна зазначити правильну відповідь.

  • 3 частина - три завдання. Два з яких - алгебра, 1 - геометрія. Оцінюється 3.1 в чотири бали. 3.2 - 3.3 в шість балів. Завдання оформлюють на спеціальних аркушах зі штампом загальноосвітнього навчального закладу. Має бути розгорнуте розв'язування задач , кожний етап повинен бути обґрунтованим з наведеними математичними фактами. З геометрії обов'язковою умовою є малюнок. З алгебри в задачах на швидкість, можна схематично зобразити у вигляді таблиці. Якщо завдання повністю не розв'язане, то нараховуються бали відповідно до того, на якому етапі закінчили розв'язування.

Умови завдань учень не переписує, а лише зазначає номер відповідного завдання. Якщо в розв'язуванні завдань присутні виправлення , які виконано акуратно, то за це бали не знімають.

Дозволяється з собою брати:

- 2 ручки синього кольору;

- простий олівець;

- лінійка;

- резинка;

- можна користуватися таблицею квадратів. 

На ДПА бути зосередженим та позитивно налаштованим. Розподілити час на завдання рівномірно, якщо щось не вдається розв'язати, краще залишити це завдання, а потім повернутися. Не забути залишити 15хв на оформлення бланку відповідей. В бланк записувати лише ті відповіді, якщо переконані у правильному розв'язуванні. Обов'язково бути впевненим у власних силах, а для цього має бути практика у розв'язуванні задач різної складності. Знання порядку виконання дій у спрощенні виразів. Правила арифметичних дій з раціональними числами. Властивості степенів. Пам'ятати про основні формули. Знати теореми з геометрії та вміти користуватися ними. Вміти розрізняти геометричні фігури та їх ознаки. Готуватися до ДПА на протязі року, систематично повторюючи матеріал з математики, починаючи від 5 класу.

Сподобалась стаття? Оцініть

5

На основі відгуків 2 користувачів

Людмила К.

Автор та репетитор на BUKI: Людмила К.

Репетитор з математики. Досвід роботи в школі 8 років.

Ціна

220 грн/год

Інші блоги автора

Шукаєте репетитора?

На BUKI відправляють заявки на співпрацю з репетитором кожні 4 хвилини. Та вже 650000+ учнів знайшли викладача. Бажаєте приєднатись до них?

Підібрати репетитора

BUKI

Платформа, що об’єднує репетиторів та учнів

Створити профіль репетитора