«Шматок землі, ти звешся Україною. Ти був до нас. Ти будеш після нас» (Л. Костенко).

Оновлено 03.11.2020

Андрій Ч.

Шматок землі, ти звешся Україною.

Ти був до нас. Ти будеш після нас.

Л. Костенко

Україно моя, мені в світі нічого не треба,

Тільки б голос твій чути і ніжність твою берегти.

А. Малишко

У «Молитві за Україну» її автор О. Кониський просить Бога, щоб той зростив кожного з нас у чистій любові до краю. Цей святий наказ ми повинні виконувати протягом усього життя та передати його наступним поколінням у спадок.

А любити і берегти у нас, на щастя, є що.

Хочу почати розповідь із себе.

Я пишаюся тим, що народився українцем, що на цій благодатній землі проживають мої батьки і вся наша родина.

Люблю свою Україну, її працелюбний,талановитий і непокірний народ, що зазнав стільки горя і труднощів на своєму історичному шляху. Така вже його доля – воістину героїчна. Мені здається, що немає більше ніде на світі такої красивої природи, як у нас, з її широкими ланами, неозорими степами, зеленочубими лісами, синьоокими ріками та озерами. Немає кращого неба, ніж небо України. Ніде так яскраво не світить сонце, як у нас. Як гарно жити серед цієї краси! Незрівнянною красунею вона була здавна і залишилась такою назавжди. Гордою і вродливою мамою назвав Україну мій улюблений поет В. А. Симоненко,який за правду заплатив своїм молодим життям. Ніколи не можна збайдужіти до рідної землі, її краси, пісні і мови, бо це найдорожче, що є в житті кожного з нас. Не можу не згадати Легенду про пісню, за змістом якої Господь наділяв дітей світу талантами, після того піднявся зі свого трону і побачив у куточку бідну дівчину, яка плакала. Вона розповіла йому, що зветься Україна, а плаче, бо стогне її земля від пролитої крові, пожеж, сини її на чужині, на чужій роботі, вороги знущаються з удів та сиріт, у своїй хаті немає правди і волі. Господь уже все роздав, а щоб зарадати горю дівчини, дав їй неоціненний дар – пісню, з надією на те, що вона уславить її на цілий світ. Так і сталося. Українську пісню знають і шанують люди всього світу.

А ще мені приємно,що в моєму селищі Березна, що на Чернігівщині, народився і жив видатний український композитор, засновник та організатор відомого на весь світ народного хору Г. Г. Верьовка, що й донині є візитною карткою моєї України. Слово Шевченкове, Франкове, художні шедеври нашої літературної класики також здавна відомі всім і стали для українців взірцем і мірилом.

Вважаю за необхідне наголосити на тому, що всім нам обов’язково потрібно знати героїчне минуле своєї Батьківщини, постійно цікавитися ним, тому що, як наголошували видатні люди : без врахування уроків минулого не можна побудувати майбутнього. А минуле мого народу, як відомо, було дуже важким і навіть трагічним. Яких тільки ворогів не приваблював ласий шматок землі, що зветься Україною! Хто тільки не хотів зробити рабами нас, українців!Та не вдалося.

«Нас нищив москаль і лях,

Все оберталось в прах

Та не здолав ніхто Україну!

В. Шовкошитний

Навіть настромлені на польсько-шляхетських гаках за ребра, по-звірячому катовані у сталінських фабриках смерті, герої-патріоти вмирали з іменем України на устах, яку ніжно називали ненькою. Рідна мати, ти ступала твердою ходою із глибини віків, сивої давнини і прийшла до нас, щоб залишитись на вікі сильною, могутньою і прекрасною.

І теперішні військові події на Донбасі, захоплення сусідньою Росією Криму є правдивим свідченням того, що вона не байдужа до нас. Але ми твердо впевнені, що її мрії і задуми ніколи не здійсняться, щоб там не було. Український вільнолюбивий народ не стане рабом! Нікому не вдасться цього зробити, в тому числі і Росії. У нас вистачить сили і снаги вигнати злого ворога з рідної землі. Не один раз, рідна нене, недруги ставали на твоїй путі, але мужність і сила, безмежна любов до тебе допомогли твоєму народу здолати їх і захистити тебе, щоб знову «розцвіла в народі вольнім колі». Ми можемо втішатися і гордитися тим, що Україна ніколи не поневолювала інші народи, а лише захищала себе від ласих на чуже добро близьких і далеких сусідів. Так буде завжди.

Ми, молоде покоління держави маємо пам’ятати,що лише тоді вона зможе стати справжньою господинею на власній землі, коли всі її сини і дочки будуть щоденно працювати для досягнення цієї великої, святої і справедливої мети.

Наші попередники зуміли зберегти її і передати нам такою, якою вона є нині. Цього не потрібно забувати! Наше завдання – докласти всіх зусиль для того,щоб Україна як держава зайняла достойне місце на світовому рівні. Нехай безсмертні слова видатного українського поета Володимира Сосюри стануть ясним дороговказом для нас :

Любіть у коханні, в труді, у бою

як пісню, що лине зорею

Всім серцем любіть Україну свою –

І вічно ми будемо з нею!

Сподобалась стаття? Оцініть

5

На основі відгуків 1 користувачів

Андрій Ч.

Автор та репетитор на BUKI: Андрій Ч.

Викладаю історію України та Українську мову. Прагну, щоб мої учні не лише знали матеріал, а й вміли застосовувати його на практиці.

Ціна

250 грн/год

Інші блоги автора

Шукаєте репетитора?

На BUKI відправляють заявки на співпрацю з репетитором кожні 4 хвилини. Та вже 650000+ учнів знайшли викладача. Бажаєте приєднатись до них?

Підібрати репетитора

BUKI

Платформа, що об’єднує репетиторів та учнів

Створити профіль репетитора