Топ-7 предметів які очікують першокурсника у медичному університеті

Оновлено 27.06.2025

Богдан С.

1) Медична біологія, цитологія та паразитологія.

Перше заняття у більшості випадків буде присвячене вивченню будови світлового мікроскопу а також інструкції щодо його правильного користування, адже з ним ви будете працювати дуже часто вивчаючи цю дисципліну.

Даний предмет вивчатиме основні анатомо-фізіологічні, морфологічні та видові особливості організму людини, будову клітини, процеси які у ній відбуваються ( мітоз, мейоз, апоптоз, фагоцитоз, піноцитоз, тощо ), будову та функції органел, тощо.

Паразитологія розповість вам які паразити можуть уражати людину, хто їх переносить, як власне виглядають ці паразити та їх личинки/яйця, які процеси вони порушують у людському організмі.

2) Нормальна анатомія людини.

Це є один із найважливіших предметів у медичному навчальному закладі, адже не знаючи будови організму та органів неможливо вивчати наступні дисципліни та розуміти перебіг хвороб, оперативні доступи, тощо.

Тут ви будете вивчати кожен орган всіх систем поглиблено і вживу, адже більшість кафедр нормальної анатомії мають забальзамовані у формальдегіді цілі органокомплекси. Тут можна навчитись препарації ( особливо корисною ця навичка буде для тих хто планує опанувати хірургічну спеціальність ).

Перше заняття буде присвячене вивченню біографії великих анатомів ( для прикладу Пирогова Миколи Івановича чи Леонардо да Вінчі ), діяльності кафедри та великих анатомічних відкриттів.

3) Латинь.

А куди без латині? Спершу ви буде вивчати латинську абетку, вчити як правильно читати літери, склади, як формувати речення. І вже зовсім згодом ви будете знати назви всіх органів та їх частин. І звісно що на цій дисципліні ви навчитесь як правильно виписувати лікарський рецепт на всі види лікарських препаратів ( мазі, ампули, есенції, екстракти, таблетки, драже, мікстури, тощо ).

4) Медична іноземна мова ( англійська/німецька ).

На цій навчальній дисципліні ви будете вивчати назви органів та частин тіла на іноземній мові. Як збирати анамнез, як формувати діагноз, назви хвороб, як спілкуватись на медичні теми з пацієнтом/лікарем/родичами пацієнта, тощо.

Рекомендую поглиблено вивчати цей предмет тим, хто планує працювати/проходити стажування закордоном.

5) Історія медицини.

Тут ви дізнаєтесь про те як жили, працювали та вчились лікарі у різні епохи, як лікували хвороби, як відрізнялась їх діяльність для прикладу у древній Греції та країнах Азії. Також тут ви будете вивчати біографії видатних лікарів ( Гіпократа, Авіцени, Парацельса, тощо ), епідемії та як з ними боролись, як відрізнялась медицина античності та середньовіччя, важливі відкриття у медицині та науці, тощо. Особисто мені дуже подобались вивчення цього предмету.

6) Медична хімія.

Цей предмет буде відрізнятись від шкільного тим, що тут ви будете вивчати виключно хімію медичного спрямування, для прикладу, будову білків, вітамінів, як відбувається їх синтез чи розщеплення, функції всіх мікро- та мікроелементів у людському організмі, та багато іншого. Також будуть і практичні навички, де вам доведеться працювати з різними реактивами, будете відтворювати різні хімічні реакції у лабораторіях, тощо.

7) Культурологія.

Це звісно не медична дисципліна, але нудьгувати на ній не доведеться.

Тут ви будете вивчати культуру, мистетство та обряди різних народів, їх звичаї, національний одяг, побут, правила етикету. Будете з групою та викладачем відвідувати музеї, виставки, театральні вистави. Додатково тут я навчився танцювати вальс та румбу. Тому в цілому це дуже корисні знання та навички.

Власне, це і є основні предмети які очікують вас на першому курсі навчання у медичному університеті. 

Сподобалась стаття? Оцініть

4.69

На основі відгуків 16 користувачів

Богдан С.

Автор та репетитор на BUKI: Богдан С.

Працюю викладачем у МКУ ім. П. Орлика та лікарем-анестезіологом. Викладаю такі предмети: анатомія, фізіологія, біологія та генетика людини.

Інші блоги автора

Шукаєте репетитора?

На BUKI відправляють заявки на співпрацю з репетитором кожні 4 хвилини. Та вже 650000+ учнів знайшли викладача. Бажаєте приєднатись до них?

Підібрати репетитора

BUKI

Платформа, що об’єднує репетиторів та учнів

Створити профіль репетитора