Топ 7 предметів які очікують студента медика на 3-му курсі навчання

Патологічна фізіологія

Предмет є продовженням нормальної фізіології людини і вивчає всі патологічні процеси та відхилення що виникають при розвитку різних хвороб.

Наприклад: механізм підвищення температури тіла при лихоманці,розвиток цукрового діабету при недостатності вироблення інсуліну, вплив на організм гіпоксії, іонізуючого випромінювання, голодування, тиску, тощо. Даний предмет дає уявлення про порушення хворобами процесів організму і є дуже важливим.

 

Мікробіологія

Предмет вивчає збудників інфекційних хвороб, їх властивості та дію на організм людини. Окрім засвоєння теоретичних знань ви будете працювати і практично: визначатимете Колі-титр та Колі-індекс, робитимете посіви бактерій на різноманітні живильні середовища для отримання їх колоній, вивчатимете їх властивості, чутливість до антибіотиків, тощо. Часто будете працювати з мікроскопами та чашками Петрі.

Особливо актуальною дана дисципліна буде для тих хто мріє опанувати такі спеціальності, як: мікробіолог, вірусолог, інфекціоніст, імунолог, тощо.

 

Патологічна анатомія

Цей предмет є логічним продовженням нормальної анатомії людини. Він вивчає всі патологічні зміни в органах та тканинах при різних хворобах, патологічних станах, травмах, отруєннях, опіках, тощо.Наприклад: як відрізняється здорова печінка від печінки ураженої цирозом, чим відрізняється здорова легенева тканина від легеневої тканини при пневмонії, туберкульозі, раку легень, тощо. Тут ви наглядно будете бачити як саме кожна хвороба чи патологічний процес негативно впливає на орган та як це відбивається на його роботу та функції.

 

Гігієна

Хоч і назва предмету виглядає зрозумілою та на перший погляд простою, але спішу запевнити що насправді це далеко не так.

Дана дисципліна вивчає абсолютно всі нормативи у всіх галузях медицини. Це і норми харчування, освітлення та провітрювання палат, співвідношення площі підлоги палати до кількості вікон у ній, норми озеленення території біля лікарень чи поліклінік, норми чистоти і безпеки питної води, повітря, їжі, грунту, тощо. Тут доведеться списати не один товстий зошит щоб вивчити всі нормативи. Тож предмет потребуватиме значної кількості вашого вільного часу для його вивчення.

 

Радіологія

Предмет вивчає основні методи променевої діагностики ( рентгенографія, рентгеноскопія, флюорографія, КТ, МРТ, тощо ) та

основні принципи роботи діагностичного обладнання, види контрастів та їх шляхів введення, тощо. Тут ви будете переглядати різноманітні знімки, шукатимете там переломи, пневмонії, пухлини, тощо. Предмет особливо актуальний для майбутніх рентгенологів, терапевтів та травматологів.

 

Фармакологія

Дуже важкий але необхідний для всіх лікарських спеціальностей предмет. Тут ви будете вивчати всі групи лікарських препаратів ( антибіотики, протизапальні, сечогінні ), їх форми випуску, дозування, показання та протипоказання, можливі побічні ефекти, фармакодинаміку та фармакокінетику кожного з препаратів, тощо.

Без достатнього рівня знання фармакології буде дуже важко призначити адекватне лікування пацієнтам, тож на вивчення цієї дисципліни слід робити акцент та приділяти належну кількість часу на підготовку.

 

Пропедевтика внутрішніх хвороб

Це перший предмет який ви будете вивчати не у стінах кафедри, у різноманітних відділеннях лікарні. І саме тут ви вперше як медик будете зустрічатсь із пацієнтами. Ви будете вчитись збору анамнезу, скарг пацієнта, здійснювати первинний огляд та проводити фізикальні методи обстеження, зможете переглядати історію хвороби хворого, показники і значення аналізів, тощо. Власне цей предмет дає можливість перейти від теоретичних знань до їх практичного застосування біля ліжка хворого. 

Бажаю успіхів!)

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Богдан С.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

8 принципів роботи мовленнєвого терапевта (логопеда) в роботі із СДУГ, РАС, дислексія

Оскільки все більше з’являються запити на роботу із дітьми із СДУГ/РАС/дислексією тощо, в роботі спеціалісти логопеди повинні знати та використовувати принципи підтримки нейрорізноманіття.

Автор: Юлія К.

Схема хімічної реакції є, а з коефіцієнтами повне розчарування?

Перетворимо схему хімічної реакції з відомими продуктами, додавши відповідні коефіціенти

Автор: Анна Г.

Вивчати мову в мовному середовищі чи ні: проблеми з якими можна стикнутися

В статті розглядаються найпоширеніші труднощі, з якими стикаються новачки, які переїжджають в іншу країну з бажанням вивчити мову

Автор: Карина К.

Ефективна підготовка до TOEFL: ключові кроки

Ключові стратегії у підготовці до міжнародного іспиту TOEFL iBT

Автор: Світлана К.

What's the difference between BIG and LARGE, SMALL and LITTLE?

В англійській мові є два прикметника маленький та великий. В цій статті описується загальне правило вживання цих прикметників та їх відмінності.

Автор: Світлана Д.

Інші новини:

Вивчаємо синтаксис: розбираємо речення за членами й робимо його синтаксичний розбір

Вивчаємо синтаксис: розбираємо речення за членами й робимо його синтаксичний розбір

11.02.2024

Готуємося до весняних свят: привітання і сценарії для 8 березня в школі

Готуємося до весняних свят: привітання і сценарії для 8 березня в школі

09.02.2024

Цікаві позакласні заходи до Дня народження Тараса Шевченка

Цікаві позакласні заходи до Дня народження Тараса Шевченка

01.02.2024

Як вступити на дизайн в 2024 році

Як вступити на дизайн в 2024 році

31.01.2024

;