Вправи на знайомство та встановлення контакту

2020-12-08

Анна К.

Якщо ви розпочинаєте роботу з групою та перед вами стоїть завдання налагодити зв'язок між студентами, краще познайомити їх між собою, а також встановити правила та спільні цінності в групі, пропоную до вашої уваги низку вправ та активностей.

  1. Запам’ятати всіх. Учасник називає своє ім’я, а також додає будь-яке слово, що починається на ту ж саму букву, що і його ім’я: прикметник, іменник, дієслово і т.д. Наприклад, Борис бігун, Наталя наполеглива. Наступному учасникові потрібно повторити ім’я та характеристику попереднього.
  2. Спільне та відмінне. Дозвольте своїй групи віднайти що вони мають спільного, а також виявити цікаві та унікальні риси притаманні кожному студенту з групи. Ця активність обєднує людей, оскільки вони розуміють, що у них багато спільного, а також відчувають натхнення, усвідомлюючи свою унікальність.
  3. Правда чи брехня. Запропонуйте студентам написати 3 факти про себе, два з яких будуть правдою, а один – брехнею. Презентуйте групі факти та запрошуйте до дискусії, який саме з фактів може бути вигаданим. Ця вправа допоможе краще дізнатися один про одного, а також провести гарно час разом.
  4. Чия історія? Ця вправа схожа на попередню. Запропонуйте студентам поділитися смішними історіями зі свого життя та попередньо надіслати їх вам. На зустрічі ви презентуєте історії учасників та запрошуєте їх відгадати, хто є їх автором. Ця активність буде цікава не тільки новачкам, а навіть тим, хто вже деякий час знає один одного та буде цікавим варіантом посилити зв’язки в групі та провести час разом.
  5. Хто це зробив? Кожен пише перелік цікавих фактів про себе. Наприклад, я відвідав 10 країн, я вмію надувати 10 кульок на 1 хвилину, я вмію дресирувати собак і т.д. Учасники по черзі читають по одному твердженню та намагаються дізнатися хто його автор та чому він прийшов до такої думки.
  6. Закінчити фразу. Запропонуйте учасникам більш детально розкрити свою особистість та розповісти більше про себе. Роздайте їм листки, на яких будуть написані початки фраз, які студентам необхідно буде продовжити. Якщо заняття проходять в офлайн, можна використовувати віртуальні дошки. 
  • Я найкраще проявляюся, коли…
  • У взаємостосунках з іншими я ціную…
  • Я найгірше проявляюся, коли…
  • На заняттях мені комфортно, коли…
  • Я почуваюсь розслаблено, коли…

 Беручи за основу отримані відповіді, можна зібрати список мотиваторів та демотиваторів спільних для даної групи.

7. Розповісти про партнера.

Розподіляємо учасників на групи по двоє та даємо їм завдання дізнатися один про одного якомога більше. Потім кожен учасник представляє свого партнера, підсвічуючи його сильні сторони, хоббі та вподобання.

8. Дитячі фотографії. Попросіть своїх студентів надіслати вам свої дитячі фотографії. Зберіть всі фотографії та розмістіть їх на онлайн дошку або зробіть презентацію в Power Point. Ну а далі все дуже просто. По черзі обговорюйте кожне фото та відгадуйте кому з учасників воно належить.

9. Would You Rather

Чудова, швидка айсбрейкінгова активність. Студенти по черзі відповідають на питання, що починаються словами « Would You Rather». Наприклад:

  • Would you rather only eat meat or fruits?
  • Would you rather go to the seaside or to the mountains?
  • Would you rather never use social media or never watch TV?
  • Would you rather have a good memory or good fantasy?

9. 10. Подяка – ключ до гарного взаємозв’язку в групі.

В кінці кожної активності просіть студентів дякувати один одному, навіть за незначні досягнення та дрібниці. Це допоможе встановити гарні стосунки в групі та покарщити взаємодію мід учасниками.

Наведені активності можна використовувати не лише на уроках для знайомства групи, а також в повсякденному житті.

Сподобалась стаття? Оцініть

3.67

На основі відгуків 3 користувачів

Анна К.

Автор та репетитор на BUKI: Анна К.

Маю багатий досвід викладання та роботи в міжнародних компаніях. Моя мета - щоб ви полюбили іноземну мову, а далі все піде легко :)

Ціна

250 грн/год

Інші блоги автора

Шукаєте репетитора?

На BUKI відправляють заявки на співпрацю з репетитором кожні 4 хвилини. Та вже 650000+ учнів знайшли викладача. Бажаєте приєднатись до них?

Підібрати репетитора

BUKI

Платформа, що об’єднує репетиторів та учнів

Створити профіль репетитора