Мабуть у школі ви зазубрювали цілі стовпчики слів і довгі незрозумілі тексти, а вже до наступного дня все забували. Дехто навіть жартує, що головне правило сьогоднішнього школяра і студента це потрійне «зе» — зазубрив, здав і забув. Але як вчити англійську, щоб знання не "вилітали" з голови, а затримувалися на довго. Ось кілька порад:
1. Створіть графік.
Створіть план на кожен день і на кожен тиждень. Це допоможе не лише швидко опанувати мову, а й зробити вивчення англійської щоденною звичкою. А звичка, як відомо,— це друга натура, тому що ми вже не задумуємося над тим, що ми робимо, а робимо це «на автопілоті». Те, що ввійшло у звичку, забути вкрай важко, а деколи зовсім неможливо. Тому якщо вивчення англійської стане вашою звичкою, то вивчений матеріал надовго закарбується у вашій пам’яті. Недарма мудра книга Біблія радить: «Плани старанної людини завжди ведуть до успіху, а хто квапиться, той прямує до бідності» (Прислів’я 21:5).
А скільки часу присвячувати навчанню? Постарайтесь виділяти хоча б 15-30 хвилин щодня. Записуйте свої результати, а саме скільки часу ви вчились, скільки слів вивчили, скільки слів пам’ятаєте з минулого тижня. Коли ви бачитимете реальні результати, то це буде надихати вас і вам буде ще сильніше хотітися вчити мову.
2. Вчіть новий матеріал правильно.
Не зазубрюйте, а уважно аналізуйте, те що читаєте. Будьте повністю зосереджені.
· Якщо натрапляєте на нове слово, або вислів, перевірте його вимову у словнику, тоді скажіть це слово вголос, а потім повторіть подумки.
· Виділяйте маркером важливі невідомі, чи важкі слова.
· Виписуйте нові слова у блокнот.
· Поряд з новими словами у блокноті пишіть також приклади речень, де вживаються ці слова. Придумуйте приклади з власного життя, тоді вам буде легше запам’ятати слово. Наприклад, ви вивчаєте слово loose —загубити, і часто губите ключі, тоді можна придумати таке речення I always loose my keys —Я завжди гублю свої ключі. Або у вас є собака, який минулого тижня погриз ваші туфлі. Тоді вивчаючи слово shoes, ви можете придумати таке речення My dog called Gaff ate my favourite shoes again.
· Якщо ви працюєте з якимось підручником, то пишіть відповіді у завданнях олівцем. Через деякий час, якщо забажаєте, то зможете їх стерти і написати наново. Це хороший спосіб добре повторити вивчений матеріал.
· Придумуйте асоціації для слів.
Наприклад:
- did — слово, яке формує минулий час, асоціація: Дід жив в далекому минулому.
- keep —тримати, асоціація: Тримайте гроші на Кіпрі;
- good – хороший, асоціація: Робін Гуд — хороший бандит;
- nest – гніздо, Птахи мають нести яйця на гніздах;
- heel – п'ята , ахіллесова п'ята
3. Повторюйте вивчене.
Намагайтесь повторювати вивчені слова через день або два.
· Перевірте себе: подивіться на слово, закривши його переклад. Чи ви пам’ятаєте, що воно значить? Якщо ні, відкрийте переклад і перевірте. Через 5 хвилин поверніться до того ж слова і зробіть те саме. Якщо ви і далі його не пам’ятаєте, то придумайте кілька речень з цим словом, бажано з вашого життя.
· Перегляньте записи у своєму блокноті і при потребі доповніть їх.
4. Знайдіть підтримку. Знайдіть друга, який теж вчить англійську і який би допомагав вам боротися зі знеохоченням. Розпитайте його, з якими труднощами він бореться і як їх долає. Постарайтесь спілкуватися лише англійською, тоді ви будете повторювати те, що вивчали. Також дуже корисно з другом вести елекстронний learning journal і записувати в ньому події з вашого життя, використовуючи граматику і слова, які ви щойно вивчили. Кожного дня читайте те, що записує ваш друг і давайте йому свої записи. Це не лише покращить ваш рівень мови, а й зміцнить вашу дружбу.
Спробуйте застосувати ці поради і ви побачите, наскільки легше вам стане пам’ятати вивчений матеріал.
Успіхів вам!!