З чого почати навчання на фортепіано?

Ви давно мріяли навчитись грати на фортепіано? І вирішили здійсними свою мрію в реальність? Зараз розберемо основні пункти початкового навчання гри на фортепіано. 

Отже, перший пунк це вибір і придбання фортепіано. Це досить коштовна покупка, але для здійснення своєї мрії вона однозначно того вартує!!! Чи воно буде електронне або акустичне вирішувати лише вам. Кожен інструмент має свої переваги чи недоліки. Придбати його краще в спеціалізованих магазинах, а якщо не можете визначитись яке краще, то продавець-консультант вам допоможе підібрати найзручніших інструмент саме для ваших потреб. 

фортепіано

Другий пункт це визначення процесу свого навчання. Чи це буде самонавчання, чи ви звернетесь за допомого до професійчного педагога. Якщо ви вибрали самонавчання, то моя порада взяти хоча би пару уроків у  професійного педагога для правильної постановки руки і посадки за інструментом. Адже кожен раз коли до мене на урок приходить людина, яка вже деякий час грала самостійно, то перше з чого ми починаємо - це "злам" руки і посадки за інструментом в правильну форму. Адже якщо не правильно грати і сидіти то можливо отримати так зване "перегравання руки", яке, на жаль, призводить до негативних та болісних наслідків. Якщо ви вибрали професійного педагога то можете повністю йому довіритись, він направить і скорегує весь процес вашого навчання.

постановка руки

 

Третій пункт це правильна довжина нігтів. Так, це теж дуже важливий пунк, адже довгі нігті заважають правильній постановці руки, стукають по клавіатурі, і також при швидкій грі можуть випадково застряти між клавіатурою, що не є приємним відчуттям.

нігтики

Четвертий пункт вивчення музичної теорії і грамоти. На просторах інтернету і в спеціалізованих книжках можна знайти велику кількість інформації з цього питання, педагоги створюють безкоштовні онлайн школи, записують відео, пишуть книжки - тому самому розібратись з цим питанням в наш сучасний час можливо, це буде досить кладно і незрозуміло на початках, але можливо.

З чого почати навчання на фортепіано?

 

П'ятий пунк вибір творів для навчання. Не потрібно відразу починати з складних творів. все повинно бути поступово. Починати краще з вивчення механіки гри кожною рукою окремо, потім по черзі, і лише посля оволодінням основою гри окремими руками поступово з'єднувати їх.

З чого почати навчання на фортепіано?

Шостий пункт ніколи не засмучуватись. Так, це тяжко навчитись грати за фортепіано, і це не відбувається ні за один день, ні за один місяць. Для цього потрібен час, практика, практика і ще раз практика! Не кидайте навчання після того, як пару днів нічого не виходить, з часом вийде, навчання відбувається поступово і повільно. Але в кінцевому результаті ви здійсните свою мрію, і будете грати на фортепіано!!

 

На відео запис мого учня після пів року навчання.

Автор: Юлія К.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора