Скільки потрібно часу щоб навчитись читати ноти з листа?

З мого досвіду багаторічного роботи, я можу з впевненністю сказати що це є досить важливим питанням. 

Скільки потрібно часу щоб навчитись читати ноти з листа?

Я постійно чую на своїх уроках з новим учнем, якщо він починає своє знайомство з інструментом вперше, як скоро він зможе з превненністю зіграти свою улюблену фортепіанну п'єску чи відтворити улюблену мелодію. Але не можу сказати точного часу, тому що це все досить індивідуально, але якщо розібратись в цьому питанні більш детальніше, можна зрозуміти скільки на то треба буде часу.

Можу з впевненністю сказати. що почати читати ноти з листа Ви зможете вже з першого нашого заняття, але це будуть легкі п'єски. Адже в першу чергу я направляю свої заняття саме на результат, і завжди стараюсь зробити свої уроки такими, щоб в подальшому музичному розвитку Ви змогли продовжувати вдосконалюватись без моєї допомоги.

Зрозуміти де і які ноти знаходяться на листі бумаги, як вони переносять на фортепіанну клавіатуру, не є надзвичайно важким завданням, особливо для дорослих-початківців. Але швидке і якісне читання нот з листа - це багатозадачний процесс, який складається з декількох пунктів. Одже - 

1. Потрібно зрозуміти яка рука повинна грати;

2. В якому регісті і яку саме ноту потрібно нажати на клавіатурі;

3. Яким саме пальцем;

4. Яку довжину має нота ця нота;

5. В якому ритмі звучить музика;

6. Що треба саме грати після цієї нотки.

Скільки потрібно часу щоб навчитись читати ноти з листа?

Для швидкого і успішного розвитку цього навику, як і будь-якого іншого, потрібен систематичний підхід з професійним направленням. Послідовність знання-вміння-навичка допомагає оволодіти кожним навичком в любій справі.

Отже, вже на своєму першому занятті ви отримаєте знання про те, як потрібно читати ноти з листа. Потім ми відразу будемо пробувати відтворити свої знання на практиці, і вже Ви будете вміти читати ноти з листа, але це не буде означати, що це все буде проходити у Вас добре, швидко та якісно. З часом нашого з Вами навчання, кращим оволодінням своїми знаннями і рухами рук, ви почнете грати добре, швидко і якісно, це вже і буде навичка.

Перші два рівня - знання і вміння - ми з Вами засвоїмо вже на першому занятті. А от навичку вже треба буде напрацьовувати на протязі довгого та клопіткого періоду часу (але то все індивідуально, в когось то швидше дається, в когось повільніше) і регулярної практики. 

Як завжди хочу наголосити, що насамперед Ви повинні отримувати задоволення від процесу свого навчання і гри на інструменті, і завжди бути націленими на результат, не "опускаючи рук" при перших труднощах і невдач.

На відео представлена гра мого учня Святослава.

Автор: Юлія К.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Останні блоги

Раніше дітей вчили зубною щіткою чистити зуби, а тепер - малювати. Нащо потрібно і що може з цього вийти? Відповідаю на питання.

Автор: Анжеліка Г.

Тут мы поговорим о наболевшем и о том, как это наболевшее «вылечить». В изучении языка любого есть один камень преткновения – это правила!

Автор: Вікторія К.

У статті йдеться про 10 найпоширеніших дієслів, після яких вживаємо герундій в англійській мові. Стаття може бути корисна для всіх, хто вивчає граматику англійської мови

Автор: Маркіян Т.

Хочете отримати одновлену підбірку цікавих (справді цікавих!) і сучасних ресурсів для вивчення англійської? Тоді вам саме до нас. Англомовні YouTube канали, Instagram профілі, сайти, щирі рекомендації. Я чекаю на Вас.

Автор: Яна Д.

О том, что является важнейшим условием эффективного и безопасного тренинга.

Автор: Олександра П.