7 простих ігор на англійській мові

Оновлено 28.01.2025

Анна Г.

Статті автора: 49

7 простих ігор на англійській мові

Процес навчання ефективний тоді, коли учень по-справжньому захоплений дисципліною. Неможливо змусити його в школі вивчити всі формули з фізики, якщо учень впевнений, що вони йому не знадобляться. Особливо, якщо потрібно зазубрювати на перший погляд нелогічний матеріал. У вивченні іноземної мови - все дуже схоже! Багато школярів абсолютно не хочуть вчити фрази і слова англійською. І якщо вчителі вимагають зазубрювання деяких правил, то бажання повністю відпадає і вже не повертається навіть у дорослому віці.

7 простих ігор на англійській мові

Один з ефективних методів, які використовуються при вивченні іноземної - це ігри на англійській мові. Вони дозволяють створити на уроці невимушену атмосферу, вибудовуючи навчання за принципом зацікавленості учнів. Залежно від ідеї гри, засвоюються головні лексичні та граматичні правила. Пропонуємо вам ігри для вивчення англійської мови, які допоможуть урізноманітнити процес навчання.

Цікава сімка: ігри на англійській для дітей різного віку

  • Гра «Напиши на дошці».

Ігри в слова англійською подобаються школярикам різних вікових груп. Гра «Напиши на дошці» буде цікава як п'ятикласникам, так і десятикласникам. Правила її прості:

1) весь клас ділиться на команди (2 або 3);

2) вчитель дає певну тему, до якої потрібно написати слова (припустимо, якщо за програмою діти вчать «Прикметник», то вчитель може дати тему: «Опишіть прикметниками свої канікули»);

3) діти виходять до дошки і записують прикметники, які характеризують їх канікули (веселі, цікаві, незабутні і т.п.);

4) перемогла та команда, яка написала більше всіх слів.

Такі ігри дуже подобаються школярам, ​​так як дозволяють проявити свій креатив і трохи розслабитися на уроці.



  • Гра «Пазли».

Отже, лексику за допомогою минулої гри потренували, прийшла черга граматики. Клас також ділиться на групи, як і в минулій грі, щоб вирішити завдання. Які завдання? Читайте алгоритм:

1) вчитель пише на папері декілька речень різними фломастерами або виділяє різними кольорами;

2) кожне речення педагог розрізає на фрази (з 2-3-х слів) або окремі слова;

3) усі папірці розмішуються, поміщаються в коробку або ящик;

4) кожній команді вчитель роздає по реченню (яке розрізане на фрази і слова);

5) перемагає та команда, яка перша впоралася із завданням і правильно склала речення.

Можна спеціально пропустити якесь одне слово, яке і буде вирішальним. А можна поставити одне слово в неправильній для цього речення формі. Таким чином, буде тренуватися уважність учнів, в команді обов'язково виникне дискусія, учні зможуть ще раз знайти та передивитися необхідне правило і точно аргументувати свою позицію. Словом, під час цієї гри можна ввмікнути фантазію!



  • Гра «Хто я?».

Усі знають гру «Показуха». Принцип гри «Хто я» схожий, але для того щоб описати задуманий предмет, тварину або людину, доведеться описати його кількома реченнями англійською мовою. Алгоритм такий:

1) до дошки виходить учень;

2) він загадує собі в думках якусь тварину, людину або предмет;

3) описує його правильно складеними реченнями (4-5 речень). Можна використовувати опис дій, зовнішнього вигляду і відмінних рис;

4) той, хто першим вгадав, виходить до дошки і загадує наступний предмет.

Подібні ігри на англійській у класі дозволяють позбутися страху виступати перед аудиторією, вчать вільно говорити іноземною мовою без словника, включати фантазію і швидко знаходити необхідні прикметники та дієслова в своєму мовленні.



  • Гра «Що в сумці?».

Погодьтеся, досить-таки цікаво описувати те, чого не бачиш. Гра «Що в сумці?» дуже подобається дітям молодшого і середнього шкільного віку. Правила прості:

1) вчитель кладе в непрозору сумку або пакет якісь предмети (це можуть бути іграшки, шкільне приладдя, побутові предмети);

2) підходить до учня, просить закрити очі і дістати з сумки якийсь предмет;

3) школяр з закритими очима повинен описати те, що він дістав, називаючи якості предмета англійською мовою: м'який, гострий, холодний, маленький;

4) після того, як учитель почув достатньо пояснень, а учень зробив правильне припущення, він може відкрити очі.

Такі ігри з англійської мови змушують учня підбирати слова швидко, орієнтуватися в несподіваній ситуації, згадувати образи і озвучувати їх з використанням іноземних слів.



  • Гра «Сніговий ком».

Ще одна цікава гра на вивчення лексики, повторення вивчених слів і фраз, поповнення словникового запасу. Грати в неї можна з дітьми різного шкільного віку:

1) учитель дає учням 1 слово;

2) кожен наступний учасник промовляє всі сказані попередніми учасниками слова і додає своє слово;

3) в кінці гри повинне утворитися одне велике речення.



  • Гра «Асоціації».

Чимало учнів обожнюють «Асоціації». Грати в неї можна як на дошці, так і на листочках. Кожен учитель може вибрати найбільш зручний формат. Правила гри такі:

1) клас ділиться на групи (команди), і кожній з них даються завдання;

2) в залежності від того, який формат вам більше до душі, можна написати слово на листочку, а можна написати слово на дошці. Наприклад: «будинок», «літо», «школа»;

3) кожен гравець з команди пише 1 слово-асоціацію, яке можна застосувати до іменника, який вказав учитель.



  • Гра «Гаряча картопля».

Для цієї гри вам знадобиться м'яч і безмежна фантазія! Правила дуже прості: учитель називає тему, а учні на цю тему повинні говорити слова, кидаючи одне одному м'ячик. Затримувати довго м'яч і думати - немає часу! Необхідно швидко відбити «Гарячу картоплю» іншого учасника.

Один з найбільш захоплюючих і цікавих способів навчання - ігри. Вчити англійську мову з ними набагато веселіше! Спробуйте урізноманітнити кожен свій урок якимось веселим заняттям, і ви побачите, яку зацікавленість це викличе серед школярів!

Сподобалась стаття? Оцініть

3.83

На основі відгуків 6 користувачів

Анна Г.

Автор Анна Г.

Репетитор з української мови та літ-ри та з англійської мови. Готую до ДПА, ЗНО, вступу до університету.

Статті автора: 49

Підібрати репетитора

Схожі статті

BUKI

Платформа, що об’єднує репетиторів та учнів

Створити профіль репетитора

Експертні статті від репетиторів