Найкращі руханки та фізкультхвилинки для дітей

Наталія М.

Статті автора: 69

Найкращі руханки та фізкультхвилинки для дітей

Руханки та фізкультхвилинки є важливою частиною зростання та навчання дітей. Вони сприяють фізичному, психологічному та соціальному розвитку дошкільнят та учнів молодших класів, а також допомагають їм бути активними, здоровими й концентрованими як на уроках, так і в позакласний час.

Ми зібрали кілька прикладів цікавих руханок та фізкультхвилинок для вчителів та батьків, які прагнуть «розбавити» шкільний процес та навчити дітей проводити відпочинок із користю.

Руханки для дошкільнят

Руханки або розминки для дітей мають низку важливих переваг. Вони сприяють розвитку фізичної активності та моторики в дошкільнят, допомагають змалечку формувати любов до здорового способу життя та щоденної фізичної активності. Крім того, завдяки руханкам можна розвивати координацію, гнучкість та деякі силові навички.

Вони сприяють підвищенню емоційного стану та настрою в дітей, допомагаючи вивільнити ендорфіни, які викликають відчуття радості та задоволення. Також розминки навчають соціальній взаємодії та спільній грі, розвиваючи навички спілкування та співпраці між дітьми.

Ось приклади простих та веселих руханок для дошкільнят:

  1. Піднімаємо руки вгору й рахуємо: на раз підняли, на два – опустили. Можна чергувати ліву і праву руки, це допоможе дітям швидко вивчити різні напрями.
  2. Ходьба на місці: дошкільнята ходять на місці, піднімаючи ноги вгору, як під час маршу.
  3. Рухи головою: діти повільно обертають голову вліво і вправо, вгору і вниз.
  4. Літачки: дошкільнята розправляють руки, як крила, та «літають» навколо кімнати.
  5. Невидима скакалка: діти можуть скакати на місці на двох ногах, або чергувати стрибки з однієї ноги на іншу.
  6. Колесо лежачи: малюки лягають на живіт, тримають ноги в руках за спиною і ковзають уперед і назад, як колесо.
  7. Заморожені мурахи: усі діти рухаються, а потім їм кажуть «заморозьтеся!», і всі мають залишитися нерухомими, як мурашки взимку.
  8. Складання пазла: ви розповідаєте дітям, що вони є частинами пазла, і вони мають зібратися разом, сполучити руки та ноги, щоб створити велике зображення.
  9. Танці на місці: увімкніть веселу музику та разом танцюйте на місці, даючи змогу дітям виражати себе завдяки рухам.
  10. Звіряча хода: діти імітують рухи різних тварин, наприклад, пінгвінів, жаб, або слонів.
  11. Копіронька: діти стають у коло, тримаючи одне одного за руки, і копіюють по черзі рухи одного малюка.
  12. Скейтборд: дошкільнята можуть уявляти себе на скейтборді й робити різні трюки.
  13. Стрибки через канат: розтягніть мотузку на підлозі, щоб діти могли стрибати через неї зліва направо або навпаки.

Ці руханки сприяють активному розвитку дітей та допомагають їм весело проводити час, розвиваючи координацію та фізичну активність.

Якщо ви прагнете привчити дитину дисципліни, а також прищепити їй любов до навчання з ранніх років, спробуйте записати її на заняття з репетитором для підготовки до школи. Викладач розкаже малюку, як правильно поводитися на уроці, а також допоможе зорієнтуватися в найпростіших поняттях математики, природознавства та правилах граматики української мови.

Читайте також: Навчаємося граючи. Що таке гейміфікація

руханки та фізкультхвилинки для дітей

Фізкультхвилинка для 1 класу

Фізкультхвилинка – це короткий період фізичної активності, який використовується для відпочинку та підвищення активності під час роботи чи навчання. Фізкультхвилинки зазвичай тривають 3–5 хвилин і можуть включати прості фізичні вправи та руханки.

Основна мета фізкультхвилинок – підтримка фізичного здоров’я та психофізичного добробуту дитини. Вони сприяють покращенню кровообігу, підвищують рівень енергії та концентрації, допомагають зменшити втому та стрес. Фізкультхвилинки часто використовуються в навчальних закладах, коли тривалий період сидіння на одному місці починає погано впливати на увагу та продуктивність учнів молодших класів.

Ранкова фізкультхвилинка 1 клас – ВЕРХ-ВНИЗ

Переглянути та завантажити відео можна тут. Під веселу музику першокласники мають повторювати рухи персонажів пісні. Нічого складного серед елементів руху там немає – руки вгору, руки вниз, повороти й нахили в різні сторони тощо.

Така цікава фізкультхвилинка ідеально підійде для учнів першого класу на початку навчального року, коли їм ще складно концентруватися на навчанні й потрібно більше часу на руханки та активний відпочинок.

руханки та фізкультхвилинки для дітей

Фізхвилинка – Я-природа

Ця фізкультхвилинка допоможе дітям розслабити м’язи та уявити себе летючими природними об’єктами. Під цю руханку можна підібрати веселу мелодію на ютубі. Наприклад – цю. Ось невеличка інструкція для батьків та вчителів:

  1. Спочатку діти стоять на місці та відпочивають, тримаючи руки біля тіла.
  2. Потім діти можуть уявити себе летючими комахами – метеликами, мушками, комариками. Далі потрібно підняти руки вгору, розгорнути їх, наче крила, і летіти навколо класу, роблячи легкі кроки.
  3. Потім діти можуть стати деревами. Вони піднімають руки вгору, намагаючись робити їх гілками, і стоять нерухомо, як дерева.
  4. Наступною буде імітація хмар. Діти піднімають руки вгору, розкидають їх і розтягуються, неначе хмари на небі.
  5. Завершити фізкультхвилинку можна, лежачи на підлозі та розслабляючи всі м’язи.

Ця фізкультхвилинка допоможе дітям відпочити та розслабитися в перервах між навчанням, а також розвивати фантазію та уяву, уявляючи себе різними природними об’єктами.

Нейропсихологічна гра «Роби як Лорі»

Гасло цієї руханки – «Повтори, якщо зможеш». Діти мають стояти напроти екрану, щоби уважно спостерігати за тим, що робить персонаж Лорі. Вона показує цікаві рухливі елементи руками та іншими частинами тіла, а дітлахи повинні максимально точно повторювати їх. Ця нейропсихологічна гра сприяє розвитку різних аспектів мозкової діяльності та психологічних навичок.

Вона спеціально створена для того, щоби покращити когнітивні функції дитячого мозку й підтримати його навчання та розвиток. Руханка допомагає тренувати увагу та підвищувати тривалість концентрації дитини на завданнях.

Читайте також: Скоромовки як інструмент для вивчення англійської

руханки та фізкультхвилинки для дітей

Руханки для дітей під сучасну музику

Зібрали для вас добірку веселих руханок для дітей під драйвову та сучасну музику. У нашому списку є руханки українською мовою, затверджені програмою НУШ (Нової української школи), а також популярні фізкультхвилинки з елементами англійської мови.

Українські сучасні руханки та розминки для дітей

Нові англійські руханки для дітей

Шукаєте професійних репетиторів для своєї дитини? Переходьте на маркетплейс БУКІ, де зібрані найкращі викладачі з усієї України. Репетитори з математики, української мови, англійської, природознавства, історії та інших предметів можна швидко знайти на сайті завдяки зручній системі пошуку.

Читайте також: Монтессорі - що це таке? Все, що потрібно знати сучасним батькам про методику Монтессорі

Сподобалась стаття? Оцініть

5

На основі відгуків 3 користувачів

Наталія М.

Автор Наталія М.

Бакалавр за освітою, отримала диплом журналістики за напрямом "Видавнича справа та редагування" у 2018 році.

Статті автора: 69

Підібрати репетитора

Найкращі руханки та фізкультхвилинки для дітей

Цікаві руханки для дошкільнят

Піднімаємо руки вгору й рахуємо: на раз підняли, на два – опустили. Можна чергувати ліву і праву руки, це допоможе дітям швидко вивчити різні напрями. Ходьба на місці: дошкільнята ходять на місці, піднімаючи ноги вгору, як під час маршу. Читайте більше на BUKI

Фізкультхвилинка для 1 класу

Спочатку діти стоять на місці та відпочивають, тримаючи руки біля тіла. Потім діти можуть уявити себе летючими комахами – метеликами, мушками, комариками. Далі потрібно підняти руки вгору, розгорнути їх, наче крила, і летіти навколо класу, роблячи легкі кроки. Читайте більше на BUKI

Руханки для дітей під сучасну музику

Булька в космосі – чудовий варіант для дистанційного навчання, уроків фізкультури чи розминки між уроками. Читайте більше на BUKI

Схожі статті

BUKI

Платформа, що об’єднує репетиторів та учнів

Створити профіль репетитора

Експертні статті від репетиторів