Як підготувати дитину до дитячого садочку?

24.02.2022

Як підготувати дитину до дитячого садочку?
Для батьків
  1. Коли віддавати дитину в дитячий садочок?
  2. З якого віку починати готувати дитину до дитячого садочку?>
  3. Що потрібно дитині в дитячий садочок: список речей
  4. Як підготувати дитину до дитячого садочка: поради батькам

   

  Етап звикання малюка до дошкільного закладу — непростий період для всієї родини. Малюк більше не перебуває з мамою та татом 24/7, а проводить більше часу із вихователями та ровесниками.

   

  Щоб відвідування саду не було стресовим для малюка та батьків, потрібно заздалегідь до нього підготуватися та вивчити особливості адаптації дітей до дитячого садка.

  Коли віддавати дитину в дитячий садочок?

  Дошкільні заклади зазвичай приймають дітей із дворічного віку. Але є приватні дошкільні заклади, до яких можна віддати дитину з 12 чи 18 місяців.

   

  Немає універсального віку для початку відвідування дитячого садка. Усе залежить від конкретної дитини. Батьки, які вирішили віддати малюка до ясел, мають орієнтуватися не на вік, а на загальну готовність дитини до відвідування дошкільного закладу.

   

  Одна дитина готова відвідувати ясла в 1,5 роки, а іншій рано ходити в садок і після 2 років. Нижче наведено основні критерії, які варто використовувати під час оцінювання готовності дитини до ДНЗ.

  Навички самообслуговування

  Перед тим, як записати дитину в садок, батьки мають оцінити здатність свого чада самостійно одягатися й роздягатися, їсти без сторонньої допомоги, ходити на горщик чи проситися до туалету.

   

  Діти у 2 роки не завжди вміють говорити про свої потреби або застібати блискавку на кофті. Батьки мають обговорити подібні моменти з вихователями та переконатися, що вони готові допомогти малюкові справлятися з усіма труднощами до моменту опановування необхідної навички.

   

  Не варто відмовлятися від ідеї відвідування саду тільки тому, що дитина не їсть самостійно. Малюк потрапить до дитячого колективу й поруч із ровесниками йому буде простіше звикнути до самостійності. Батькам потрібно навчати дитину самостійно знімати та одягати свій одяг. Навіть якщо в нього не буде виходити, потрібно давати малюкові можливість виявляти самостійність.

   

  Якщо дитина не привчена до горщика, у садах можуть виникнути проблеми. Багато вихователів забороняють приводити дітей у ясла в підгузках, тому краще заздалегідь почати готувати дитину до майбутніх змін і відмовитися від памперсів за кілька місяців до початку відвідування саду.

  Мова

  Дитина не обов’язково має говорити багато слів, але їй бажано вміти повідомити дорослого, що вона зголодніла, хоче пити або потребує допомоги.

   

  Мова важлива для дітей, які незабаром будуть відвідувати ясла. Батьки навчилися розуміти свою дитину без слів, але у вихователів можуть виникнути труднощі.

   

  Якщо малюк ще не розмовляє або має проблеми з вимовою звуків, можна звернутися по допомогу до дефектолога чи логопеда.

  Режим

  У садку діти їдять, гуляють та сплять за розкладом. Відмінний розклад від режиму саду може бути проблемою.

   

  Якщо батьки знають, який сад відвідуватиме дитина, варто дізнатися про його розклад і плавно зміщувати графік дитини до необхідного. Якщо дитина звикла їсти в інший час, це легко скоригувати, але з денним сном все не так просто. Зазвичай в яслах тиха година починається приблизно о 12 годині й триває 2,5–3 години.

   

  Якщо дитина спить вдень в інший час, потрібно щодня зміщувати сон на 15 хвилин у необхідний бік.

  Соціалізація

  Батькам важливо оцінити, наскільки малюк звик контактувати з іншими дітьми й дорослими, як він взаємодіє з однолітками на дитячому майданчику, як реагує на гостей. Якщо в нього бракує такого досвіду, потрібно надати дитині можливість ближче познайомитися з оточенням. Тоді під час перших відвідувань саду дитина потрапляє у вже знайому атмосферу з великою кількістю дітей, шумом та веселими іграми.

   

  Батьки можуть підготувати дітей до знайомства за допомогою сюжетно-рольових ігор. Можна взяти будь-які іграшки дитини та розіграти сценарій, у якому машинки чи ляльки грають у пісочниці, знайомляться, діляться іграшками.

  Готовність проводити частину дня без батьків

  Якщо родичі часто гуляють із дитиною й батьки вже залишали її з іншими дорослими на тривалий час, то малюк уже здобув подібний досвід і йому буде простіше адаптуватися до саду.

   

  Якщо дитина звикла весь час проводити з батьками та болісно реагує на їх короткострокові відлучення, то потрібно почати готувати її до саду завчасно, щоб у неї була можливість звикнути до майбутніх змін.

   

  Розширення кола спілкування малюка підготує його до саду та дасть змогу мамі відпочити, зайнятися своїми справами.

  Готовність батьків

  До дитячого садка має бути готова не лише дитина, а й батьки. Маленька людина дуже чутлива до емоцій близьких людей і, якщо вони постійно будуть переживати, вона відбиватиме їхній стан.

   

  Це лише основні моменти, на які варто звернути увагу після прийняття рішення про відвідування ясел. Але всі вони досить умовні, тому що вимоги кожного саду відрізняються, особливо це стосується приватних та державних ДНЗ. Важливо вибрати відповідний для дитини садок, поспілкуватися з вихователями й, якщо все влаштовує, то можна починати готувати дитину до першого дня в дитячому колективі.

  Читайте також: 3D малювання для дітей

  що потрібно в дитячий садочок дитині

  З якого віку починати готувати дитину до дитячого садочку?

  Готувати малюка до відвідування ясел потрібно мінімум за 3 місяці до початку відвідування саду, але краще одразу вибудовувати розклад дитини з урахуванням режиму дошкільного закладу, проводити більше часу на дитячому майданчику, привчати до самостійності та не боятися відпускати малюка на прогулянки з іншими родичами.

   

  Якщо батьки сумніваються в готовності дитини до дитячого садка, вони можуть звернутися по допомогу до педагога, який оцінить навички малюка та за необхідності допоможе підготувати його до відвідування дошкільного закладу. На сайті BUKI можна знайти репетиторів для підготовки до саду та школи.

   список речей для дитячого садочка

  Що потрібно дитині в дитячий садочок: список речей

  У дитячому садку діти проводять багато часу і їм там знадобляться деякі особисті речі. Перед початком навчального року вихователі проводять збори, на яких дають список необхідних речей:

 • Тепла або легка піжама в залежності від сезону та температури повітря в дитячій кімнаті;
 • Домашні тапочки за розміром, щоб дитина відчувала себе в них зручно:
 • Декілька змінних комплектів одягу (трусики, штани, лонгсліви, футболки, шкарпетки);
 • Чешки для танцювальних занять;
 • Гребінець, вологі та сухі серветки;
 • Іграшки для дитини. 

 

Але частіше в садок не дозволяють приносити домашні ігри, та група на початку року закуповує для своїх дітей нові комплекти за гроші держави чи батьківського комітету.

 

Посуд, горщики та постільна білизна зазвичай є у садку та приносити свої речі не потрібно. Але все залежить від конкретного навчального закладу та краще уточнити список необхідних речей у адміністрації саду чи вихователів.

Читайте також: Як стати уважнішим: поради для дорослих та дітей

що потрібно в дитячому садочку

Як підготувати дитину до дитячого садочка: поради батькам

Правильне прощання

Якщо мама чи тато відлучаються в справах, не варто приховувати це від дитини та йти, коли вона відволікається. Малюк має розуміти, що у відлученні батьків немає нічого страшного і вони обов’язково повернуться. Потрібно пояснити причину, через яку дитина буде перебувати з бабусею, хрещеним або нянею й визначити час, коли мама чи тато заберуть її.

Ідентичні правила

Домашні ритуали необхідно заздалегідь підлаштувати під правила саду, щоб запобігти стресу у дитини. Діти в саду їдять тільки за столами, тому вдома малюка потрібно привчити їсти тільки за обіднім столом.

Акуратність

Малюк має знати, що всі речі в будинку мають свої місця. Потрібно вчити його складати іграшки в ящик після гри, вішати одяг на стільчик, ставити взуття на полицю тощо.

 

Важливо привчити дитину з раннього віку дотримуватися правил гігієни: мити руки після прогулянки, після їди та відвідування туалету.

Спільні іграшки

Малюк вдома звик, що всі іграшки — його власність, він може брати будь-які машинки, ляльки та грати ними, коли захоче. Але в саду всі іграшки спільні і, якщо інша дитина зараз грає з інтерактивною дошкою, її не можна просто підійти та забрати.

 

Потрібно заздалегідь пояснити правила поведінки зі спільними іграшками, репетирувати ситуації, в яких потрібно поділитися м’ячем або попросити в іншого малюка конструктор.

 

Дитина має розуміти, що вона не завжди може дістати бажану іграшку. Інший малюк може не захотіти поділитися або йому ще потрібен час, щоб закінчити свою гру. Батьки мають навчити маленьку людину чекати або спокійно приймати відмову.

Одяг

Дитина в садку має почуватися комфортно. Одяг має бути зручним, правильного розміру, без складних елементів (великої кількості ґудзиків, застібок, шнурівок) і досить легким. Зазвичай у дитсадках дуже тепло, потрібно дізнатися у вихователів температуру в дитячих приміщеннях та одягати дитину з урахуванням цієї інформації.

Позитивне ставлення до саду

Після запису дитини в садок, намагайтеся проговорювати з малюком, що незабаром його життя зміниться.

 

Підготовлена дитина краще сприймає заняття, тихий час та новий розклад загалом. Можна купити дитячі книги про дошкільну установу або подивитися веселий мультфільм, в якому діти веселяться в яслах.

Своєчасна вакцинація

Важлива як психологічна, так і медична підготовка дитини. Діти в яслах частіше хворіють через регулярний контакт з іншими людьми. Вакцинація убезпечить від захворювань або мінімізує ризик ускладнень. Усі ДОУ перевіряють наявність у малюків обов’язкових вакцин і без довідки не зараховують дитину до групи.

 

Щоб зменшити ризик частих ГРВІ, важливо обговорити з персоналом саду кількість провітрювань приміщення та температурний режим у дитячій кімнаті.

Плавне входження в новий етап

Перші тижні у яслах — це період адаптації. Спочатку дитина приходить до групи на кілька годин. І навіть якщо сад готовий прийняти дитину відразу на повний день, краще поступово збільшувати час перебування малюка в групі, починаючи з двох годин, потім залишати до тихої години, а через місяць запропонувати дитині побути з дітьми до вечора.

Розвивальні заняття

Малюкові буде простіше звикнути до садку, якщо в нього буде досвід відвідування різноманітних занять, майстер-класів, дитячих ранків. На них дитина взаємодіятиме з ровесниками, слідуватиме інструкціям чужих дорослих, але водночас один із батьків буде поруч.

 

Якщо малюк ще не готовий до відвідування групових занять, можна знайти педагога для індивідуальних уроків. Учитель ближче познайомиться з малюком, підбере до нього індивідуальний підхід, допоможе адаптуватися до навчальних занять, познайомить дитину з кольорами, цифрами, літерами в ігровій формі, підготує її до дитячого садка чи школи. Пошукати репетитора можна на сайті BUKI.


Читайте також: Що таке педагогіка партнерства: правила сучасного викладання

Оцініть новину

Рейтинг: 5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Як підготувати дитину до дитячого садочку?

З якого віку можна віддавати дитину в садочок?

Дошкільні заклади зазвичай приймають дітей із дворічного віку. Але є приватні дошкільні заклади, до яких можна віддати дитину з 12 чи 18 місяців. Читайте більше на BUKI

Як підготувати дитину до дитячого садочка?

Готувати малюка до відвідування ясел потрібно мінімум за 3 місяці до початку відвідування саду, але краще одразу вибудовувати розклад дитини з урахуванням режиму дошкільного закладу, проводити більше часу на дитячому майданчику, привчати до самостійності та не боятися відпускати малюка на прогулянки з іншими родичами. Читайте більше на BUKI

Який одяг потрібен малюку в дитячий садочок?

Дитина в садку має почуватися комфортно. Одяг має бути зручним, правильного розміру, без складних елементів (великої кількості ґудзиків, застібок, шнурівок) і досить легким. Зазвичай у дитсадках дуже тепло, потрібно дізнатися у вихователів температуру в дитячих приміщеннях та одягати дитину з урахуванням цієї інформації. Читайте більше на BUKI

Що потрібно дитині в дитячий садочок?

Тепла або легка піжама в залежності від сезону та температури повітря в дитячій кімнаті; Домашні тапочки за розміром, щоб дитина відчувала себе в них зручно: Декілька змінних комплектів одягу (трусики, штани, лонгсліви, футболки, шкарпетки); Читайте більше на BUKI

Інші новини:

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

8 принципів роботи мовленнєвого терапевта (логопеда) в роботі із СДУГ, РАС, дислексія

Оскільки все більше з’являються запити на роботу із дітьми із СДУГ/РАС/дислексією тощо, в роботі спеціалісти логопеди повинні знати та використовувати принципи підтримки нейрорізноманіття.

Автор: Юлія К.

Схема хімічної реакції є, а з коефіцієнтами повне розчарування?

Перетворимо схему хімічної реакції з відомими продуктами, додавши відповідні коефіціенти

Автор: Анна Г.

Вивчати мову в мовному середовищі чи ні: проблеми з якими можна стикнутися

В статті розглядаються найпоширеніші труднощі, з якими стикаються новачки, які переїжджають в іншу країну з бажанням вивчити мову

Автор: Карина К.

Ефективна підготовка до TOEFL: ключові кроки

Ключові стратегії у підготовці до міжнародного іспиту TOEFL iBT

Автор: Світлана К.

What's the difference between BIG and LARGE, SMALL and LITTLE?

В англійській мові є два прикметника маленький та великий. В цій статті описується загальне правило вживання цих прикметників та їх відмінності.

Автор: Світлана Д.

;