Що таке пріоритети при вступі до університету, і як вони працюють у 2024-му році в Україні?

25.11.2023

Що таке пріоритети при вступі до університету, і як вони працюють у 2024-му році в Україні?
Вища освіта
  1. Що таке «пріоритетність» під час вступу до університету?
  2. Де і як вказувати пріоритетність при подачі заяви?
  3. Навіщо потрібно вказувати пріоритетність? Що це дає?
  4. Поради абітурієнтам

У 2024 році абітурієнт може подати до 5 заяв на бюджет та не більше 20 заяв за всіма джерелами фінансування. Але певні заяви будуть більш вагомі у порівнянні з іншими. Щоб у цьому розібратися – читайте цей матеріал.

ЩО ТАКЕ «ПРІОРИТЕТНІСТЬ» ПРИ ВСТУПІ ДО ВИШУ?

Пріоритетність – це розподіл абітурієнтом заяв на вступ за шкалою від 1 до 5. Перший пріоритет – найбільш бажане місце навчання для абітурієнта, тому саме в цій заяві потрібно вказати 1. 

 

Пріоритетність визначається лише для заяв на вступ за бюджетною формою навчання, тому абітурієнти мають 5 пунктів пріоритетності. Пріоритетність обов'язково потрібно зазначати для заяв на вступ на місця державного та регіонального замовлення на відкриті та закриті конкурсні пропозиції. Змінювати пріоритетність не можна.


Важливо пам'ятати, що саме в порядку пріоритетності система вступу розглядатиме ваші заяви. Отже, якщо вступника було рекомендовано до зарахування на навчання за бюджетною формою на спеціальність, яку він визначив 3-м пріоритетом, то всі нижчі пріоритети автоматично анулюються, проте, шанс потрапити на спеціальність за 1-м та 2-м пріоритетом все ще залишатиметься.

 

Така система коригувань виконується автоматично. Тому радимо першими пріоритетам визначати саме ті спеціальності та університети, куди дійсно мрієте вступити.

Читайте також: Рейтинг вишів України за спеціальностями

пріоритети при вступі 2024

ЯК РОЗСТАВИТИ ПРІОРИТЕТИ ПРИ ВСТУПІ У 2024 РОЦІ?

У 2024 році абітурієнти можуть подавати заяви на вступ онлайн через електронний кабінет вступника. Сайт почне реєструвати абітурієнтів після оголошення результатів ЗНО 2024. Щоб створити електронний кабінет абітурієнта, потрібно ввести номер, пін-код та рік здобуття одного з сертифікатів НМТ або ЗНО.

 

Після реєстрації вам необхідно ввести усі необхідні відомості для участі у конкурсному відборі:

  • Регіон навчального закладу;
  • Назву навчального закладу;
  • Освітній ступінь (ОПС);
  • Форму здобуття освіти;
  • Бажану спеціальність.

Після обрання напряму підготовки, необхідно вказати джерело фінансування та інші важливі дані. Необхідно звернути увагу на пункт «Пріоритетність». Його потрібно вказати під час подання заяви, при цьому 1 є найвищою пріоритетністю, а 5 – найменш пріоритетною заявою на бюджет.

 

Щоб нічого не переплутати, скористайтеся відеоінструкцією зі створення електронних кабінетів вступників.

Читайте також: Як вступити на філологію

пріоритети при вступі 2024

ЯК ПРАЦЮЮТЬ ПРІОРИТЕТИ ПРИ ВСТУПІ?

Під час подання заяви на бюджет, тобто на відкриту або фіксовану конкурсну пропозицію, обов’язково встановіть пріоритет. Пріоритетність визначає черговість розгляду заяв і місце абітурієнта у рейтингу. Під час формування списку заклад освіти враховує пріоритет заяви і першими рекомендує до зарахування тих вступників, у яких заяви з найвищою вагомістю. 

 

Якщо абітурієнт потрапляє на бюджетне місце з заявою, у якій вказана пріоритетність 2, інші його заяви (3, 4, 5) автоматично анулюються, що дасть можливість людям з меншими балами потрапити на бюджетні місця в інших ЗВО.

 

Але якщо вступник потрапляє на бюджет із пріоритетом 2, він не втрачає місце у рейтингу з пріоритетом 1 і матиме можливість вступити на більш бажаний напрям підготовки у випадку автоматичного звільнення місця у тому рейтинговому списку.

 

Такі коригування проводяться, допоки усі бюджетні місця в українських вишах не будуть заповнені і кожному вступнику з найвищим рейтинговим балом не буде запропоновано тільки одне місце на бюджетній формі навчання за одним із пріоритетів.

 

Також, якщо у вступника немає пільг, а НМТ (ЗНО) він склав на середній бал, то йому доведеться приготуватися до конкуренції на бюджетні місця. Пріоритетність у цьому випадку може допомогти. Наприклад, якщо ви вказали пріоритетність 1, але при цьому у вас однакові бали з іншими абітурієнтами з нижчою пріоритетністю, то ваш рейтинг буде вище.

 

Але покладатися лише на це не варто. Важливо завчасно готуватися до НМТ і бути впевненим у своїх знаннях на іспиті. Допомогти у цьому може репетитор. Учитель складе індивідуальний план підготовки з урахуванням поточного рівня знань підопічного і його побажань щодо процесу навчання. Педагог контролюватиме прогрес і час, який залишився до НМТ, щоб учень вчасно повторив усі важливі теми і здобув на іспиті найвищий бал.

 

Знайти репетитора для підготовки до НМТ чи поточного вивчення предмета ви можете на сайті BUKI.

пріоритети при вступі 2024

ПОРАДИ ЩОДО ВСТУПУ В УНІВЕРСИТЕТ У 2024 РОЦІ

Усім абітурієнтам буде корисно ознайомитися з порадами, які допоможуть не припуститися помилок під час вступної кампанії 2024.

ОБЕРІТЬ ВИШ, У ЯКОМУ МРІЄТЕ НАВЧАТИСЯ

Кожен випускник керується особистими мотивами під час вибору навчального закладу. Хтось мріє навчатися у рідному місті, комусь хочеться поїхати у мегаполіс. Якщо для вас важлива престижність ЗВО, рекомендуємо ознайомитися з рейтингом університетів України за підсумками 2023 року.

ВИЗНАЧТЕ ДИСЦИПЛІНИ, ЯКІ НЕОБХІДНО СКЛАДАТИ НА НМТ

У 2024 році усі випускники обов'язково складають українську мову, математику і історію України. Четвертий вибірковий предмет залежить від обраного напряму підготовки. Його краще дізнатися в навчальному закладі чи на його офіційному сайті.

ЗАПАМ'ЯТАЙТЕ УСІ ВАЖЛИВІ ДАТИ ВСТУПНОЇ КАМПАНІЇ 2024

Основна сесія НМТ (ЗНО) запланована на травень 2024 року. Реєстрація на іспити розпочнеться у лютому-березні. 

 

Але з огляду на безпекову ситуацію інформація може оновлюватися. Тому радимо також стежити за офіційними джерелами:

Читайте також: Тренажери для підготовки до ЗНО з української мови та літератури

Оцініть новину

Рейтинг: 4.27 з 5

На основі відгуків 95 користувачів

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Що таке пріоритети при вступі до університету, і як вони працюють у 2024 році?

Що таке «пріоритетність» під час вступу до університету?

Пріоритетність - це розподіл абітурієнтом заяв на вступ за шкалою від 1 до 5. Перший пріоритет - найбільш бажане місце навчання для абітурієнта, тому заяву саме туди потрібно подавати першим пріоритетом. Пріоритетність визначається лише для заяв на вступ за бюджетною формою навчання, тому абітурієнти мають 5 пунктів пріоритетності. Читайте більше на BUKI

Де і як вказувати пріоритетність при подачі заяви?

У 2024-му році абітурієнти можуть подавати заяви на вступ в електронному форматі через електронний кабінет. Вікно «Подача заяв» дасть вам усі необхідні пункти для заповнення, за якими будуть відбиратися конкурсні заявки. Читайте більше на BUKI

Навіщо потрібно вказувати пріоритетність?

Якщо у вас немає пільг, а ЗНО ви склали на досить пристойний середній бал, то доведеться приготуватися до того, що конкуренція буде досить сильною. Особливо, якщо університет престижний. Пріоритетність у цьому випадку буде вашою рятівною соломинкою! Читайте більше на BUKI

Що потрібно знати абітурієнту про пріоритети?

Не потрібно подавати всі заяви одразу. Припустимо, для себе ви визначилися з пріоритетністю і готові розставити її прямо зараз. Подати всі 5 заяв саме сьогодні! Усі, хто пройшов через цей етап, не рекомендують поступати таким чином. Може трапитися так, що в найбільш бажаний ЗВО ви не потрапите, а в найменш бажаний ваша кандидатура навіть не потрапить під розгляд через низьку пріоритетність. Читайте більше на BUKI

Інші новини:

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Як написати офіційний електронний лист в академічному середовищі. Ч. ІІ.

Правила написання офіційних електронних листів у поьському академічному середовищі.

Автор: Наталія Д.

Як написати офіційний електронний лист в академічному середовищі. Ч. І.

Правила написання офіційних електронних листів у поьському академічному середовищі

Автор: Наталія Д.

Уважно! Англійські слова, які легко переплутати

У цьому дописі розглянемо 5 пар слів, які можна легко переплутати. В англійській мові це не єдина складність, однак пройшовши її, ви будете на крок ближче до успіху!

Автор: Руслана Ф.

Корисні поради для вивчення іспанської мови

Вивчення іспанської мови може бути захоплюючим та корисним викликом. Якщо ви вирішили освоїти цю мову, деякі поради можуть полегшити вам цей шлях.

Автор: Віолетта Д.

ТОП порад для ефективного вивчення івриту

Вивчення івриту - захоплюючий і надзвичайно корисний процес.

Автор: Вероніка В.

;