Що таке пріоритети при вступі до університету, і як вони працюють у 2021-му році в Україні?

08.02.2021

Що таке пріоритети при вступі до університету, і як вони працюють у 2021-му році в Україні?
Вища освіта

У 2020 році кожен абітурієнт може подати до 5 заяв на бюджет та не більше 30 заяв на контракт.

 

Що таке «пріоритетність» під час вступу до університету?

Пріоритетність - це розподіл абітурієнтом заяв на вступ за шкалою від 1 до 5. Перший пріоритет - найбільш бажане місце навчання для абітурієнта, тому заяву саме туди потрібно подавати першим пріоритетом. Пріоритетність визначається лише для заяв на вступ за бюджетною формою навчання, тому абітурієнти мають 5 пунктів пріоритетності. 

Пріоритетність обов'язково потрібно зазначати для заяв на вступ на місця державного та регіонального замовлення на відкриті та закриті конкурсні пропозиції. Змінювати пріоритетність не можна.

 

Важливо пам'ятати, що саме в порядку пріоритетності система вступу розглядатиме ваші заяви! Отже, якщо вступника було рекомендовано до зарахування на навчання за бюджетною формою на спеціальність, яку він визначив 3-м пріоритетом, то всі нижчі пріоритети автоматично анулюються, проте, шанс потрапити на спеціальність за 1-м та 2-м пріоритетом все ще залишатиметься. Така система коригувань виконується автоматично. Тому радимо першими пріоритетам визначати саме ті спеціальності та університети, куди дійсно мрієте вступати!

 

Де і як вказувати пріоритетність при подачі заяви?

У 2021-му році абітурієнти можуть подавати заяви на вступ в електронному форматі через електронний кабінет. Вікно «Подача заяв» дасть вам усі необхідні пункти для заповнення, за якими будуть відбиратися конкурсні заявки:

  • потрібно буде вказати регіон;
  • назву навчального закладу;
  • ступінь, яку хочете отримати (бакалавр / магістр);
  • бажану спеціальність.

Після заповнення всіх цих параметрів, потрібно буде відзначити галочкою виданий вам університет. Натиснувши кнопку «Подати заяву», ви відправляєте всі потрібні дані. У наступному віконці з'явиться інформація про подані вами данні, і буде пункт «Пріоритетність».

Якщо ваші бали занадто низькі або з якихось причин ви не претендуєте на вступ до ЗВО на бюджетній основі, то пункт пріоритетність можна пропустити. Але якщо ви хотіли б навчатися на бюджеті, то потрібно буде навпроти кожного університету, в які подаєте заяви, виставити пріоритетність цифрами від 1 до 5. Відповідно, 1 - місце, де хотілося б вчитися найбільше, а 5 - найменше.

 

Навіщо потрібно вказувати пріоритетність? Що це дає?

Якщо у вас немає пільг, а ЗНО ви склали на досить пристойний середній бал, то доведеться приготуватися до того, що конкуренція буде досить сильною. Особливо, якщо університет престижний. Пріоритетність у цьому випадку буде вашою рятівною соломинкою! Наприклад, якщо ви вказали найбільш високу пріоритетність, але при цьому маєте однакові бали з іншими абітурієнтами, то ваш рейтинг буде вище.

Але покладатися лише на це не варто. Важливо здати кожен предмет на ЗНО на високі бали, а також подбати про те, щоб середній бал атестата був конкурентоспроможним. Але якщо ви точно впевнені, що хочете вчитися саме в цьому ЗВО на цій спеціальності, то фахівці рекомендують встановлювати максимальну пріоритетність.

 

Поради абітурієнтам

Студенти минулих років, які вже проходили всю цю процедуру, дають на форумах і в соціальних мережах деякі рекомендації, стосовно подачі заяв і розстановки пріоритетності. Кожному абітурієнту буде корисно почитати ці поради, що знадобляться на практиці:

  • Не потрібно подавати всі заяви одразу.

Припустимо, для себе ви визначилися з пріоритетністю і готові розставити її прямо зараз. Подати всі 5 заяв саме сьогодні! Усі, хто пройшов через цей етап, не рекомендують поступати таким чином. Може трапитися так, що в найбільш бажаний ЗВО ви не потрапите, а в найменш бажаний ваша кандидатура навіть не потрапить під розгляд через низьку пріоритетність. Колишні абітурієнти рекомендують подати 2-3 заяви спочатку вступної кампанії, а залишок заяв - вже в кінці вступної компанії. Що це дає? Якщо ви побачите, що за балами не проходьте в бажаний ЗВО, то у вас буде ще час вибрати університет, в який обов'язково пройдете на бюджет. І якщо виявиться так, що ваші бали досить високі для вступу в «посередній» університет, то при розгляді заявки подивляться саме на високий бал, а не на пріоритетність.

  • Не забувайте про те, що зазначену пріоритетність не можна змінити.

Ставтеся до подачі заяв виважено. Сядьте і розпишіть на листочку переваги ЗВО, в який хотіли б вступити, порадьтеся з батьками, реально оцініть свої шанси. Обговоріть з родиною можливість платного навчання, в разі чого, і тільки після цього розставляйте пріоритетність. Може виявитися так, що ви на емоціях поставили «1» навпроти того університету, де не хочете вчитися. Враховуйте всі ці моменти, підходьте з розумом і виважено, відключивши емоції.

  • Готуйтеся!

Банальна, але ефективна порада. Якщо ви відмінно здасте ЗНО, то пріоритетність буде грати останню роль. Університети боротимуться за вас, а не ви за них!

У процесі вступу ви можете звертати увагу на підводні камені, про які вам не говорили вчителі в школі. Пріоритетність, кількість заяв, чіткі часові рамки, дати і періоди - у всьому цьому абітурієнту доведеться розбиратися, адже якщо не він, то хто? Слідкуйте за вступною кампанією на сайтах університетів, в які збираєтеся подавати документи, на новинних освітніх порталах, в соціальних мережах і месенджерах. І тоді ви точно зможете бути на крок попереду, використовуючи всі можливості, про які не знали інші!

 

 

Автор:

Оцініть новину

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Как повысить свою эффективность как преподавателя

Советы по повышению своей продуктивности, основаные на личном опыте

Автор: Вадим Н.

Простий інструмент для розвитку комунікативних навичок учнів

Комунікативні навички учнів набувають особливого значення під час розвитку і навчання учнів засобами онлайн-навчання.

Автор: Наталiя Г.

Рекомендации по выбору музыкального инструмента (фортепиано)

В статье рассматриваются виды фортепиано, в чем их отличие. Приведены примеры моделей цифровых пианино и их характеристики.

Автор: Анастасія М.

Необходимо ли ребенка готовить к школе?

Уважаемые родители, в данной статье постараюсь ответить на вопросы. Необходимо ли готовить ребенка к школе, должен ли он уметь читать, писать, считать или его научат в школе?

Автор: Марина Д.

Особові займенники в польській мові.

При вивченні іноземних мов дуже важливими є нюанси, певні особливості мови, які дозволяють нам чутися "своїми", відчувати мову, уникати тих помилок, які видають іноземця. Займенник - маленька, але важлива частина мови.

Автор: Христина Ш.