Підготовка до ЗНО з історії: техніки для запам'ятовування дат

12.10.2021

Підготовка до ЗНО з історії: техніки для запам'ятовування дат
Шкільна освіта
 1. Як запам’ятати основні дати з історії України?
 2. Метод карток і таблиць
 3. Метод прослуховування
 4. Метод побудови асоціативних ланцюжків
 5. Метод структурування
 6. Ігровий метод
 7.  

   

  Хвилюєтесь, як вивчити величезну кількість дат? Не знаєте, що порадити своїй дитині? Вам потрібно налаштувати клас на підготовку до історії? У статті ви дізнаєтеся про дієві методи запам’ятовування дат і фактів. 

   

  Як запам’ятати основні дати з історії України?

  Найперша порада – визначте, який спосіб запам’ятовування інформації підходить саме вам. Завчати матеріал можна, спираючись на візуальне, аудіальне, аудіовізуальне, рухове чи комплексне сприйняття. Спробуйте усі можливі методи і оберіть свій. 

   

  Якщо зосередитися важко і ви не розумієте суті подій, краще звернутися до репетитора з історії. Приватний педагог допоможе вам цінними порадами та ефективними тренуваннями із завчання дат і фактів.

  як швидко запам'ятати дати

  Також підготовка до ЗНО з історії України з репетитором включає кроки:

 • осмислене опрацювання матеріалу;

 • постійна практична робота з цікавими завданнями;

 • захопливі дискусії з викладачем;

 • якісні навчальні матеріали;

 • робота з картами, інтерактивними таблицями і залучення інших сучасних технологій. 

Сервіс BUKI допоможе швидко підібрати відповідного викладача. На сайті ви також знайдете корисні матеріали з підготовки.

Читайте також: Скоромовки як інструмент для вивчення англійської

Метод карток і таблиць

Створюйте рукописні таблиці та картки, щоб надійно запам’ятати всі дати з історії України. ЗНО 2021 включає близько 200 дат. Це, звісно, серйозна цифра, але вивчити усе можна за кілька тижнів за умови регулярного повторення. Цей метод вивчення історії розрахований в першу чергу на учнів-візуалів. 

 

Для початку виріжте однакового розміру картки з картону або паперу. На одній стороні напишіть самі дати, а на звороті – події або імена історичних діячів. Влаштуйте за допомогою цих матеріалів цікаву гру – можете позмагатися з друзями чи однокласниками. Такі ж картки, тільки яскраво ілюстровані, можна знайти і в онлайн форматі.

як запам'ятати дати з історії

У навчальних інтерактивних сервісах, таких як Quizlet, Quizizz, Learning.ua, Forhistory та інших, можна пограти в історичні вікторини, складати пазли, виконувати тести та завантажувати корисні ілюстрації.

 

Ви також можете придбати готові інтелект-карти або завантажити таблиці з датами та займатися за ними. Таблицю, наприклад, можна прикріпити у себе над робочим столом і переглядати її щовечора перед сном. Закріпити матеріал допоможуть і спеціальні навчально-ігрові додатки з підготовки до ЗНО. 

 

Метод прослуховування

Запишіть всі дати з історії України на диктофон, а потім прослуховуйте запис по декілька разів упродовж дня. Цей спосіб найкраще допоможе тим, у кого переважає слухове сприйняття інформації.

 

Більше того – ви можете експериментувати і створювати ігри. Це можуть бути усні тести, завдання на очки і бонуси. Просто записуєте питання та окремо відповіді – і так тестуєте себе. 

 

Аби зробити навчання ще більш цікавим та важливим для вас, робіть записи під улюблену музику. Знайомі мелодії налаштують вас на позитивний настрій і легке сприйняття інформації.

 

На початку навчання можна проговорювати інформацію вголос або про себе. Тож темп вашого читання для запису має бути помірний. Далі, коли ви вже запам’ятаєте більшість дат, намагайтеся подумки вгадувати дату чи подію. 

 

Метод побудови асоціативних ланцюжків

Це досить незвичайна і цікава техніка, яка найбільше підходить для школярів із розвиненою уявою і творчою фантазією. Полягає вона у тому, що дати ЗНО 2021 потрібно намагатися запам’ятати у зв’язку з певними близькими вам образами або подіями.

 

Не треба напружувати мозок, спеціально щось вигадуючи до кожної дати. Адже асоціація – це те, що найперше спадає на думку без всяких зусиль з вашого боку. У кожного асоціативні образи будуть своїми. Це залежить від широти та багатства вашої уяви і власного досвіду.

 

Наприклад, Гадяцький договір, Конотопська битва, Корсунська угода, Бахчисарайський мирний договір і т.д. пов’язані з певними містами. Спробуйте запам’ятати назву міста, знайти його на карті та пригадати свої подорожі або міста, в яких ви були. Якщо сама історична подія стане для вас цікавою, то закарбувати в пам’яті її дату буде нескладно. 

дати з історії україни зно

Ще можна пов’язувати дати, які здаються вам чимось схожими. Приміром, ухвалення Люблінської та Берестейської уній відбулося 1569 р. і 1596 р. відповідно. Можна запам’ятати одну з дат, а до другої придумати асоціацію «навпаки». Адже якщо переставити дві останні цифри в даті Люблінської угоди, то отримаємо Берестейську і навпаки. 

 

Читайте також: Як допомогти дитині підготуватися до ЗНО

 

Метод структурування 

Продуктивно сприймати дати ЗНО можна і за допомогою зручного групування дат за певною ознакою. Якщо ви спробуєте завчати дати просто у хронологічному порядку, навряд чи це буде цікаво. Найвідоміший спосіб – групувати дати за певними історичними періодами. Проте ви можете орієнтуватися на найбільш зручні для вас групи. Наприклад, «Культура», «Освіта», «Релігія», «Богдан Хмельницький», «Руїна», «Війни ХХ ст.» тощо. 

техніки запам'ятовування дат

Для кращої ефективності методу виділені вами групи дат слід записати або роздрукувати на папері. Можете почати вивчення з улюбленої і близької вам категорії. Повторення дат і подій за групами бажано розділяти у часі: вранці повторюєте дати із розділу «Освіта», після обіду – «Історичні постаті» і т.п. 

 

Ігровий метод

Складіть самостійно або підберіть в Інтернеті відповідний матеріал для ігор. Суть гри полягає в тому, що вам потрібно вписувати пропущену дату до відповідної події і навпаки, встановлювати відповідності між датами і подіями, викреслювати зайве, розташовувати події у хронологічному порядку, об’єднувати події і факти в групи за історичними епохами. Усе – як на справжньому ЗНО з історії України! 

 

Ви можете використовувати зразки тестових завдань ЗНО, спеціальні додатки і програми, онлайн тренажери для вивчення дат. Також можна придбати настільну гру «Дата: Фрагменти Історії», яка охоплює 100 подій з історичного і культурного минулого нашої країни. Цікаво буде ознайомитися з лайфхаками та порадами відомих викладачів чи успішних студентів, які склали ЗНО на відмінно. 

Читайте також: Найпопулярніші спеціальності у світі: вибір студентів 2021

 

 

Оцініть новину

Рейтинг: 5 з 5

На основі відгуків 3 користувачів

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Підготовка до ЗНО з історії: техніки для запам'ятовування дат

Як запам’ятати дати з історії?

Найперша порада – визначте, який спосіб запам’ятовування інформації підходить саме вам. Завчати матеріал можна, спираючись на візуальне, аудіальне, аудіовізуальне, рухове чи комплексне сприйняття. Читайте більше на BUKI

Які є техніки для запам’ятовування дат?

Метод карток і таблиць. Створюйте рукописні таблиці та картки, щоб надійно запам’ятати всі дати з історії України. ЗНО 2021 включає близько 200 дат. Це, звісно, серйозна цифра, але вивчити усе можна за кілька тижнів за умови регулярного повторення. Читайте більше на BUKI

Як запам’ятовувати історію?

Запишіть всі дати з історії України на диктофон, а потім прослуховуйте запис по декілька разів упродовж дня. Цей спосіб найкраще допоможе тим, у кого переважає слухове сприйняття інформації.Читайте більше на BUKI

Які є методи запам’ятовування історичних подій?

Найвідоміший спосіб – групувати дати за певними історичними періодами. Проте ви можете орієнтуватися на найбільш зручні для вас групи. Наприклад, «Культура», «Освіта», «Релігія», «Богдан Хмельницький», «Руїна», «Війни ХХ ст.» тощо. Читайте більше на BUKI

Інші новини:

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Як написати офіційний електронний лист в академічному середовищі. Ч. ІІ.

Правила написання офіційних електронних листів у поьському академічному середовищі.

Автор: Наталія Д.

Як написати офіційний електронний лист в академічному середовищі. Ч. І.

Правила написання офіційних електронних листів у поьському академічному середовищі

Автор: Наталія Д.

Уважно! Англійські слова, які легко переплутати

У цьому дописі розглянемо 5 пар слів, які можна легко переплутати. В англійській мові це не єдина складність, однак пройшовши її, ви будете на крок ближче до успіху!

Автор: Руслана Ф.

Корисні поради для вивчення іспанської мови

Вивчення іспанської мови може бути захоплюючим та корисним викликом. Якщо ви вирішили освоїти цю мову, деякі поради можуть полегшити вам цей шлях.

Автор: Віолетта Д.

ТОП порад для ефективного вивчення івриту

Вивчення івриту - захоплюючий і надзвичайно корисний процес.

Автор: Вероніка В.

;