Ігри під час дистанційного навчання

Гра є одним із найважливіших видів діяльності у житті дитини, спосіб її повноцінного гармонійного розвитку. Коли діти залучені до гри, у них формуються навички зосереджуватися, самостійно міркувати, розвивається увага, бажання більше знати. Захопившись, діти можуть не помічати, що вони водночас і навчаються: пізнають щось нове, запам’ятовують, розвивають уяву та фантазію.

Часто учні, які пасивні на уроках і не проявляють активності та бажання вчитися, у гру включаються з великим задоволенням і докладають всіх зусиль, щоб виграти самому, або щоб не підвести товаришів під час командної гри. Правильно організована гра є чудовим методом формування дисциплінованості, стриманості, кмітливості, рішучості, винахідливості, організованості. Навчальні ігри розвивають у дітей багату уяву, логічне мислення, волю, конструктивні здібності, інтуїцію, фантазію, пам’ять. Крім того, навчальні ігри формують у дітей здатність до аналізу і синтезу, вчать узагальнювати і протиставляти.

Використання ігрових моментів на уроках, так як і дидактичних ігор, особливо важливо під час дистанційного навчання, адже це створює в учнів гарний робочий настрій, активізує їхню увагу, яка може розсіюватися під час довготривалої роботи за комп’ютером. Різноманітні ігрові моменти, з допомогою яких вивчається той чи інший навчальний матеріал, підтримують та посилюють зацікавлення дітей у навчанні. Крім того, гра може стати своєрідною фізкультхвилинкою. Якщо вона підібрана відповідно до теми, що вивчається, то можна сумістити приємне з корисним: і відпочинок, і навчання. Але гра не повинна бути на уроці лише заради забави. Вона повинна навчати і виховувати разом з іншими видами роботи. Підбирати ігри потрібно відповідно до навчальної програми, добре продумати, на якому етапі уроку гра буде використовуватися та з якою метою.

Щоб внести елемент гри в навчальний процес під час дистанційного навчання, можна скористатися онлайн-ресурсами Plickers, Quizalize, Mentimeter, Nearpot, Kahoot.

З допомогою цих сервісів традиційну самостійну чи контрольну роботу можна провести у формі гри. Це неймовірно цікаво! Така перевірка знань дітям до вподоби, вони отримують море емоцій і просять ще і ще. Діти так захоплюються грою, що, прагнучи перемоги, наполегливо готуються, повторюючи та вивчаючи необхідний матеріал. Ці сервіси використовуються під час опитування, вчитель може створювати будь-які завдання до будь-якої теми. Відповіді перевіряються автоматично і вчитель відразу ж бачить результат. Так можна опитати, перевірити рівень знань та виявити прогалини у засвоєнні матеріалу як одного учня, так і кількох одразу.

Головне завдання вчителя – не тільки дати учням певні знання, потрібно ще й навчити їх учитися, розвинути інтерес до навчання. Виникне у дитини бажання вчитися чи ні, багато в чому залежить від методики викладання, наскільки вдало продумано всі етапи роботи, підібрано матеріал, форми та методи роботи на уроці. Від їх різноманітності та вдалого використання і залежить те, чи ефективно пройде урок. Використання ігрових моментів особливо важливо під час навчання учнів початкових класів.

Гра сприяє продуктивній взаємодії вчителя та учня, ефективній співпраці з елементами змагання. Під час проведення навчальних ігор діти спостерігають, роблять висновки, узагальнення. Ігри потребують уміння самостійно думати, приймати рішення. Гра дає змогу активізувати роботу дітей, привернути увагу та підтримувати в учнів бажання навчатися. Систематичне використання ігор та ігрових моментів підвищує ефективність навчання.

Рейтинг:4.76 з 5

На основі відгуків 17 користувачів

Автор: Олена В.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;