Китайські ієрогліфи. Скільки ієрогліфів у китайській мові?

Всім привіт! Сьогодні я хочу розповісти Вам багато цікавих фактів про китайську писемність.

Китайська писемність (汉字, "ханьске письмо") - найдавніша система письма в світі. Ієрогліфи використовувалися в Піднебесній вже 3000 років тому, за часів правління династії Шан (1600 - 1046 рр до н.е.). Про цей період історії Китаю свідчать китайські листи - ідеограми на кістках оракула, виявлені в кінці XIX століття.

Написання китайських ієрогліфів

Китайські ієрогліфи пишуться зліва направо і зверху вниз.

Китайська писемність - єдине в світі піктографічне письмо, що збереглося в наші дні. У стародавньому Китаї для передачі повідомлення почали використовувати малюнки предметів, які вони повинні були позначати. Це допомагає запам'ятовувати ієрогліфи, особливо на початковому етапі вивчення китайської мови. Візьмемо, наприклад, слово "гора": shān, 山. Ви відразу ж його запам'ятаєте, розгледівши три вершини гірського хребта.

З плином часу мова розвивалася, а писемність спрощувалася. Сучасні китайські ієрогліфи лише віддалено нагадують оригінальні письмена давнини

Скільки ієрогліфів у китайській мові?

Хоча на це питання не можна дати однозначної відповіді, узагальнюючи, можна виділити аж понад 80000 ієрогліфів!

Хоча існує більше 80 000 китайських ієрогліфів, але більшість з них сьогодні рідко використовуються. Отже, скільки китайських ієрогліфів вам потрібно знати? Для базового читання і письма на сучасному китайському вам знадобиться всього кілька тисяч. Ось коефіцієнти охоплення найбільш часто використовуваних китайських ієрогліфів:

  • Найчастіше використовується 1000 символів: коефіцієнт покриття ~ 90%
  • Найбільш часто використовувані 2500 символів: ступінь покриття 98,0%
  • Найбільш часто використовувані 3500 символів: ступінь покриття 99,5%

Всі китайські ієрогліфи (без виключення) пишуться зліва направо і зверху вниз. До того ж, існує строгий порядок написання кожного символу: горизонтальних, вертикальних ліній і інших складових частин ієрогліфа.

Приклади китайських ієрогліфів

Незважаючи на всю складність написання ієрогліфів, є і досить прості, які легко запам'ятати. Отже, прості китайські ієрогліфи:

  • 一, yī (один)
  • 人, rén (людина)
  • 十, shí (десять)
  • 日, rì (сонце)
  • 口, kǒu (рот)

Китайська писемність об'єднує країну

Протягом всієї історії, в Китаї використовувалася єдина система китайських ієрогліфів. Жителі різних провінцій і округів можуть розуміти один одного, незважаючи на те, що в Піднебесній завжди існувала велика кількість діалектів.

У Гонконзі, Макао і на Тайвані, як і раніше використовується традиційне китайське письмо, в той час як в материковому Китаї вже перейшли на спрощені ієрогліфи. І це не створює особливих труднощів при читанні.

Деякі дослідники вважають, що китайські ієрогліфи - один з найважливіших факторів, що багато років об'єднує Південний та Північний Китай. І є ті, хто вважає ієрогліфи п'ятим великим винаходом Стародавнього Китаю, поряд з появою паперу, компаса, пороху і книгодрукування.

Китайський ієрогліф Удача

Китайський ієрогліф Удача поміщають догори ногами, і щастя падає в будинок

Відомо, що Китайський Новий Рік - найважливіше сімейне свято Піднебесної. Цікаво, що напередодні Свята Весни на дверях і вікнах усіх китайських будинків з'являється перевернутий китайський ієрогліф "щастя" або "удача", 福 (fú).

На квадраті з червоного паперу чорним чорнилом виводять ієрогліф福 і поміщають на двері або вікна, обов'язково догори ногами. Вважається, що так щастя залетить, або впаде в Ваш будинок.

Китайське письмо за межами країни

Одна з систем письма в Японії заснована на китайських ієрогліфах. Схоже явище можна спостерігати в історії інших країн, що межують з Китаєм: наприклад, у В'єтнамі доколоніального періоду, а також у Кореї.

Вимова в різних мовах різниться, проте ієрогліфи китайського походження використовувалися або до сих пір використовуються японською, корейською та в'єтнамською мовами. Це свідчить про значний культурний вплив Китаю на ці країни з давніх часів, особливо при правлінні династій Тан (618 - 907 рр) і Сун (960 - 1279 рр).

Рейтинг:4.5 з 5

На основі відгуків 8 користувачів

Автор: Вероніка М.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Секретні методи вивчення іноземної мови

У цій статті ми розглянемо три секретних методи, які можуть допомогти вам засвоїти нову мову швидше та ефективніше. Стаття вміщує посилання на платформи та вебсайти, які вам допоможуть в цьому.

Автор: Христина Я.

Як досягти тонкої талії?

Тонка талія: міфи та реальність

Автор: Анастасія Ш.

Цукрозамінники

Переваги та недоліки

Автор: Анастасія Ш.

Відпочинок від тренувань

Правильно організований відпочинок допомагає зберегти і покращити результати тренувань

Автор: Анастасія Ш.

Verben mit Präpositionen у німецькій мові у німецькій мові. Дружній путівник для початківців

Сьогодні ми поговоримо про один із важливих аспектів німецької мови - Verben mit Präpositionen (дієслова з прийменниками).

Автор: Ярослав Т.

Зв'язок між гормонами та тренуваннями

Важливість фізичної активності для підтримки гормонального балансу та загального здоров'я.

Автор: Анастасія Ш.

Інші новини:

;