5 способів вивчити китайську мову для початківців

Китайська мова дуже цікава, але і трохи складна. Іноземці сприймають її як щось незвідане, що не піддається розумінню. Але це абсолютно не так. Якщо покроково розібрати граматику китайської мови, то Ви будете приємно здивовані, як легко Вам дається китайська мова.

Піньінь і китайський ієрогліф складають основу китайської мови. Зараз ми розберемо детальніше, що таке піньінь.

Піньінь - це система транскрипції китайських ієрогліфів латинськими буквами «Запис звуків китайської мови». Без піньінь ми б не знали як вимовляти ієрогліфи. У Піньінь використовуються майже всі букви латинського алфавіту і додана одна нова буква Ü. Система піньінь дозволяє з'єднувати звуки і вимовляти їх в різних комбінаціях.

Склад - це стандартна одиниця китайської мови. Абсолютно кожен китайський ієрогліф вимовляється як один склад. Потрібно відштовхуватися зі скількох ієрогліфів складається слово в китайській мові. Якщо з одного ієрогліфа - значить один склад (爱 - ài - любов). А якщо з двох або більше ієрогліфів - значить кілька складів (可爱 - kě ài - милий). У китайській мові 413 складу, завдяки цим складах можна скласти тисячі китайських ієрогліфів.

Але недостатньо тільки вивчити 413 склад. Важливу роль в китайській мові грають тони. Всі китайські слова мають свій певний тон. У китайській мові існує 4 тони, які позначаються в системі піньінь за допомогою маленького значка над голосною буквою. Але, та частина слова, яка не має цього знака, має слабкий тон.

Приділяйте собі деякий час в день на повторення піньінь і тонів. 30 хвилин в день-це зовсім не багато, але якщо Ви будете постійно дотримуватися цього розпорядку і постійно додавати до нього зусилля, Ви отримаєте міцну базу знань китайської мови.

Піньінь може допомогти Вам розпізнати правильну вимову кожного китайського ієрогліфа; а китайський ієрогліф, написаний китайською, може допомогти Вам краще зрозуміти і прочитати інформацію на китайській мові.

Всього існує 24 рис для написання ієрогліфів. Число рис, що утворюють китайські ієрогліфи, може дуже значно відрізнятися. У найбільш простих за своєю структурою ієрогліфів може бути одна дві риси, то в найскладніших може доходити до 28 рис, а то і більше.

Щоденне вивчення піньінь і китайських ієрогліфів також допоможе Вам запам'ятати кожен ієрогліф, а також його радикали і тон. Згодом навчання стане легшим, тому що багато однакових і схожих радикальних частин будуть повторюватися і закріплюватися в Вашому розумі.

Почніть перегляд китайських фільмів на китайській мові. При бажанні Ви можете вибрати субтитри китайською мовою (що допоможе Вам швидше навчитися розпізнавати ієрогліфи) або українською мовою. Мультфільми - так само хороший спосіб практикувати свою китайську мову. Так як у фільмах і мультфільмах Ви почуєте тільки правильно поставлену мову, яку Вам буде легко сприймати.

Важливим моментом в китайській мові є ПРАКТИКА, ПРАКТИКА і ще раз ПРАКТИКА! Для чого студенти приїжджають вивчати китайську мову в Китаї? Щоб кожен день спілкуватися китайською мовою, кожен день бачити вивіски на китайській мові і слухати китайську мову. Спілкування з носієм мови однозначно виведе Ваш китайську мову на новий рівень. Не соромтеся завести бесіду з незнайомцями. Насправді китайці завжди з задоволенням спілкуються з іноземцями. Так само завжди слухайте носіїв мови. Навіть якщо Ви просто їсте в метро, ••прислухайтеся про що говорять люди навколо Вас. Можливо Ви нічого не зрозумієте, але із часом Ви почнете виловлювати окремі слова, які вишикуються в окремі речення.

Створіть свої спеціальні картки і носіть їх з собою. Напишіть на картках важливі для Вас фрази українською мовою, ієрогліфи і піньінь. Кожну вільну хвилинку приділяйте увагу картками. Коли Ви запам'ятайте написану фразу і будете впевнені в своєй вимові, можете змінити картку. Якщо у Вас на холодильнику безліч різних магнітиків, привезених з поїздок, то замініть їх на стікери з китайськими словами. Позапланово Ви будете практикувати своє розпізнавання ієрогліфів і піньінь, кожен раз підходячи до холодильника.

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 3 користувачів

Автор: Вероніка М.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Секретні методи вивчення іноземної мови

У цій статті ми розглянемо три секретних методи, які можуть допомогти вам засвоїти нову мову швидше та ефективніше. Стаття вміщує посилання на платформи та вебсайти, які вам допоможуть в цьому.

Автор: Христина Я.

Як досягти тонкої талії?

Тонка талія: міфи та реальність

Автор: Анастасія Ш.

Цукрозамінники

Переваги та недоліки

Автор: Анастасія Ш.

Відпочинок від тренувань

Правильно організований відпочинок допомагає зберегти і покращити результати тренувань

Автор: Анастасія Ш.

Verben mit Präpositionen у німецькій мові у німецькій мові. Дружній путівник для початківців

Сьогодні ми поговоримо про один із важливих аспектів німецької мови - Verben mit Präpositionen (дієслова з прийменниками).

Автор: Ярослав Т.

Зв'язок між гормонами та тренуваннями

Важливість фізичної активності для підтримки гормонального балансу та загального здоров'я.

Автор: Анастасія Ш.

Інші новини:

;